JAK PRACOWAĆ Z PACJENTEM,

KTÓRY DOŚWIADCZYŁ WYKORZYSTANIA W DZIECIŃSTWIE?

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 16 marca 2023 r. (czwartek) w godz. 17:00 – 20:00
Przemoc seksualna wobec dziecka to temat, który wielu specjalistów zdrowia psychicznego - pracujących czy to z dziećmi, czy z dorosłymi - postrzega jako najtrudniejszy do przepracowania w gabinecie. Udział w webinarze pozwoli Ci pomagać tym Pacjentom najskuteczniej, jak to możliwe. Mądrze i bez lęku.

Program szkolenia jest unikalny, bo uwzględnia zarówno skutki traumy wykorzystania bezpośrednio po zdarzeniu - w dzieciństwie, jak i jej dalekosiężne konsekwencje, które można dostrzec u Pacjenta dorosłego. Uwzględnimy również rolę najbliższego otoczenia dziecka wykorzystanego. 


PRAKTYCZNY PROGRAM 
  • Jak rozpoznać, czy dziecko zostało wykorzystane?
  • Psychiczne oraz społeczne skutki wykorzystania w okresie dziecięcym 
  • Jakie znaczenie ma reakcja otoczenia na informację, że dziecko zostało wykorzystane? Jak pomóc rodzinie w wspieraniu takiego dziecka?
  • Jak pomagać dzieciom, które doświadczyły wykorzystania/nadużycia?
  • Doświadczenie wykorzystania w dzieciństwie a problemy w sferze seksualnej w dorosłości
  • Jak pomóc dorosłemu Pacjentowi z doświadczeniem traumy spowodowanej wykorzystaniem w dzieciństwie?


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie pomocy ofiarom nadużyć i przemocy - zwłaszcza: studentów i absolwentów psychologii, psychoterapeutów wszelkich nurtów (także w procesie kształcenia), interwentów kryzysowych, psychotraumatologów, pedagogów, pracowników domów dziecka, pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych i poprawczych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Szkolenie poprowadzi dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ:

Certyfikowany psychoterapeuta, superwizor psychoterapii, seksuolog kliniczny, psycholog. Jest profesorem w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.Współpracuje jako superwizor i szkoleniowiec z licznymi ośrodkami psychoterapii oraz ośrodkami szkolącymi z zakresu psychoterapii i seksuologii, a sam praktykuje aktualnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii i seksuologii: współredagował m.in. takie pozycje, jak: “Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia”, “Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych. W poszukiwaniu czynników ryzyka i czynników chroniących” oraz “Wprowadzenie do psychologii LGB”.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]