PRACA Z MŁODZIEŻĄ - POMOCNE WSKAZÓWKI Z TSR.

KOMPENDIUM DLA PSYCHOLOGÓW, TERAPEUTÓW, PEDAGOGÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 24 czerwca 2024 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00
Specjalisto, zastanawiasz się, jak “dotrzeć” do nastolatków, z którymi pracujesz? Techniki nurtu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach mogą Ci w tym pomóc!


Zapisz się na szkolenie, aby poznać:

praktyczne zasady i etapy skutecznej terapii TSR; 

wskazówki, jak pracować z nastolatkami w sposób dostosowany do ich specyficznych potrzeb i możliwości; 

tajniki budowania z nastolatkami bliskiej, pomocnej dla nich relacji; 

konkretne techniki, dzięki którym pomożesz nastolatkowi osiągać swoje cele, rozpoznawać i wykorzystywać zasoby, rozwijać pożądane społecznie postawy… 

… i wiele więcej!

Nurt terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach staje się jednym z częściej wykorzystywanych podejść w gabinetach terapeutycznych. To metoda, która znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku poradnictwa psychologicznego i wsparcia w kryzysie. Jej skuteczność została udowodniona także w kontekście terapii wielu zaburzeń zdrowia psychicznego! Połączenie konkretnych technik rozwiązywania problemów z wartościami humanistycznymi - koncentracją na zasobach i uważnym “byciu” przy Kliencie - pozwala osiągnąć duże efekty w naprawdę krótkim czasie. 

TSR jest podejściem bardzo użytecznym także w kontakcie z młodzieżą. Stosowanie się przez terapeutę do zasad tego podejścia ogromnie pomaga w budowaniu pomocnej, równościowej relacji; pracy nad poczuciem własnej wartości nastolatka; kształtowaniu w nim umiejętności podejmowania decyzji i utrzymywania uwagi na tym, co ważne. 

Nadchodzące szkolenie pomoże Ci spojrzeć na pracę z młodzieżą od nowej, być może nieznanej dotąd strony. Doświadczony trener i psychoterapeuta podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem, sprawdzonymi rozwiązaniami i dobrymi praktykami. Z powodzeniem wykorzystasz je, pracując z młodzieżą zarówno w szkole, jak i w poradni, szpitalu, ośrodku socjoterapeutycznym czy na dyżurze w telefonie zaufania.


PRAKTYCZNY PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

1) TSR w praktyce - zastosowanie technik terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach w zależności od okoliczności i zgłaszanego problemu 

2) Co sprawia, że TSR działa? Czynniki efektywności związane z kompetencjami terapeuty i specyfiką Klienta 

3) Młodzież poza patologią – jak rozumie się zaburzenia zdrowia psychicznego w podejściu TSR?

4) Specyfika współpracy z młodzieżą: o czym pamiętać, aby terapia natolatka miała szansę się powieść? 

5) Relacja pomocowa - czego warto się o niej nauczyć od terapeutów TSR? 

6) Wykorzystanie technik TSR w pracy nad:

  • koncentracją na celach;
  • zaspokajaniem potrzeb;
  • wzmacnianiem zasobów; 
  • poszukiwaniem i rozwijaniem możliwości;

7) Konstruktywne sposoby reagowania na niewłaściwe zachowania młodzieży


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów pracujących z młodzieżą, którzy poszukują wsparcia i inspiracji do codziennej pracy. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, pedagogów, nauczycieli, kuratorów, socjoterapeutów, terapeutów środowiskowych, trenerów umiejętności społecznych, interwentów kryzysowych i konsultantów telefonów zaufania, osób zatrudnionych w ośrodkach poprawczych, wychowawczych etc. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza dr hab. Jacek Szczepkowski, prof. UKW:

psychoterapeuta, trener i superwizor terapii TSR certyfikowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, członek European Brief Therapy Assocciation, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Obecnie pełni funkcję Kierownika Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Wydziale Pedagogiki UKW w Bydgoszczy. Jest autorem licznych książek i artykułów dotyczących terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (m.in. Terapia młodzieży z problemem narkotykowym. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, Toruń 2007; Praca Socjalna. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, Toruń 2010; Resocjalizacja młodzieży uzależnionej oparta na potencjałach. W poszukiwaniu rozwiązań instytucjonalnych, Toruń 2016; Kon(teksty) zmiany. Praktyka skoncentrowana na rozwiązaniach z zagrożoną młodzieżą w warunkach stacjonarnych, Toruń 2023). Założył i przez blisko 20 lat kierował Całodobowym Młodzieżowym Oddziałem Leczenia Uzależnień w Toruniu – pierwszym w Polsce stacjonarnym ośrodku dla osób uzależnionych, funkcjonującym w oparciu o TSR.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Różnicowanie ADHD, autyzmu i zaburzeń osobowości - wskazówki diagnostyczne" mgr Agata Maria Kowalska "Pomoc psychologiczna i psychoterapia dla osób starszych i ich opiekunów" dr Magdalena Leszko "Trauma rozwojowa - jak skutecznie pomóc dziecku, integrując założenia neurobiologii i współczesnej psychoterapii?" dr Kamila Kuprowska-Stępień "Dziecko lub nastolatek chce odebrać sobie życie - procedury reagowania dla psychologów, terapeutów i pedagogów" mgr Małgorzata Łuba ”Psychoterapia Pacjentów z zaburzeniami regulacji emocjonalnej – perspektywa koncepcji przywiązania i mentalizacji” prof. dr hab. Barbara Józefik "Niezbędnik psychologa w przedszkolu / szkole specjalnej. Psycholog w przedszkolu i szkole specjalnej - jak wspierać dzieci, rodziców i nauczycieli?" mgr Sylwia Panek, mgr Aleksandra Dyrda "Jak pomóc Pacjentowi z „terapioopornym”, niskim poczuciem własnej wartości?" dr n.społ. Agnieszka Kozak "Kryzys okołorozwodowy - interwencja i pomoc psychologiczna" mgr Katarzyna Zawisza-Mlost "ICD-11: jakie zmiany wprowadza i jak zastosować je w praktyce?" prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki "Małoletni w gabinecie: jak stosować przepisy prawa? Praktyczne wytyczne dla psychologów" mgr Monika Nowicka-Jasińska "Techniki pracy z ciałem przydatne w praktyce klinicznej" mgr Agnieszka-Szymańska-Kierlandczyk "Wypalenie zawodowe: diagnoza, terapia, współpraca z organizacjami. Wskazówki od terapeutki schematów" mgr Natalia Harasimowicz ”Wzbogać swój warsztat o techniki ISTDP - Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej” mgr Leszek Jaworski
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]