WZBOGAĆ SWÓJ WARSZTAT O TECHNIKI ISTDP - INTENSYWNEJ KRÓTKOTERMINOWEJ PSYCHOTERAPII PSYCHODYNAMICZNEJ

Termin szkolenia: 26 listopada 2022 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00

Opór;
Silny lęk w trakcie sesji;
Projekcja w odpowiedzi na interwencje terapeuty;
Zmienna motywacja do psychoterapii…

… to tylko niektóre z trudności, które mogą uniemożliwić Ci skuteczne wsparcie Pacjenta lub znacząco obniżyć Twoją skuteczność jako terapeuty. To też wyzwania, w których nieocenioną pomocą będą techniki ISTDP – nowatorskiej Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej.

Metody ISTDP są uniwersalne. Ich efektywność w praktyce klinicznej potwierdzają m.in. lekarze psychiatrzy, psychologowie, psychoterapeuci CBT, psychodynamiczni, integracyjni, systemowi czy pracujący w duchu humanistycznym.

ISTDP łączy w sobie założenia i metody terapii poznawczej oraz psychodynamicznej. To terapia ustrukturalizowana i dyrektywna, gdy sytuacja tego wymaga – a jednocześnie umożliwiająca Pacjentowi przeżycie korektywnego doświadczenia emocjonalnego oraz wglądu w swoje nieuświadomione uczucia i konflikty. To połączenie prowadzi do trwałej redukcji objawów. ISTDP jest uznawana za jedną z najlepszych spośród nowych metod terapii, które zostały wprowadzone do praktyki gabinetowej w minionych dekadach.

Udział w szkoleniu będzie cenny dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem elementów ISTDP w swojej pracy z Pacjentami. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i studentów psychologii, lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów wszystkich nurtów, pracowników pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie czy ośrodków wychowawczych.

W trakcie szkolenia dowiesz się, jak wykorzystywać techniki ISTDP do tego, by:

1) Ustalać z Pacjentem cele terapii tak, aby były dla niego konkretne, zrozumiałe i nie wspierały oporu;

2) Rozwiązywać trudności przy ustalaniu lub egzekwowaniu kontraktu terapeutycznego w pracy z Pacjentami oporującymi, silnie projektującymi, ze wzorcem borderline;

3) Przepracowywać z Pacjentem mechanizmy obronne, które utrudniają mu ustalenie celów terapii lub utrzymanie motywacji;

4) Lepiej rozumieć opór Pacjenta i uwzględniać go przy dobieraniu interwencji terapeutycznych;

5) Pomóc Pacjentowi w regulowaniu lęku na sesji, gdy lęk utrudnia produktywną pracę w terapii.

Dowiesz się również:

• Jak korzystać z tzw. trójkąta konfliktu i tzw. trójkąta osób, aby zwiększyć efektywność sesji;
  • Jakie są największe wyzwania dla efektywności psychoterapii.

Szkolenie poprowadzi mgr Leszek Jaworski

Certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii oraz International Experiential Dynamic Therapy Association.Absolwent 2-letniego kursu wstępnego oraz 3-letniego kursu zaawansowanego metody ISTDP. Należy do zarządu Sekcji ISTDP przy Polskim Stowarzyszeniu Integracji Psychoterapii. Od sześciu lat uczy i superwizuje psychoterapeutów w nurcie ISTDP, m.in. w ramach seminarium wstępnego metody ISTDP, Precore i Core Training.