MIĘDZY MIŁOŚCIĄ A MIŁOŚCIĄ POZORNĄ W PSYCHOTERAPII

Szkolenie mistrzowskie z prof. Bogdanem de Barbaro

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 4 kwietnia 2023 r. (wtorek) w godz. 17:00 – 20:00
Gdzie bliskość między dwojgiem ludzi, tam i duża szansa na to, że połączy ich jakaś forma miłości lub wręcz przeciwnie - nienawiści. 
Tak niejednoznacznemu i złożonemu zagadnieniu, jakim jest miłość i nienawiść w psychoterapii, może w pełni podołać tylko jeden specjalista - prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro. 


Zapisz się na szkolenie mistrzowskie już dziś!

Zgroza, w jakich pozycjach/ z jaką wyuzdaną prostotą/ umysłowi udaje się/ zapłodnić umysł.

Te wersety z wiersza Wisławy Szymborskiej będą mottem najnowszego webinaru Pana Profesora.

PRAKTYCZNY PROGRAM
 • Co dzieje się w diadzie Pacjent-Terapeuta na poziomie emocjonalnym i uczuciowym?
 • Przedświadome i nieświadome w relacji Pacjent-Terapeuta
 • Czy i kiedy relację między Pacjentem a Terapeuta można nazwać miłością?
 • Co oddala, a co przybliża Terapeutę do przeżyć miłosnych wobec Pacjenta? A co oddala i przybliża Pacjenta do przeżyć miłosnych względem Terapeuty?
 • Zjawiska i elementy ludzkiej psychiki, które wpływają na relację terapeutyczną:
 1. Przeniesienie i przeciwprzeniesienie
 2. Przeniesienie erotyczne i erotyzowane 
 3. Przyjaźń i troska
 4. Wdzięczność
 5. Poczucie zależności 
 6. Nienawiść 
 7. Zazdrość i zawiść 
 8. Potrzeba uczuciowej symetrii 
 • Miłość i nienawiść w różnych okolicznościach psychoterapeutycznych - psychoterapia indywidualna a rodzinna, psychoterapia Pacjentów na różnych poziomach organizacji osobowości.


“Ta złożoność nie zwalnia nas od obowiązku namysłu nad tym problemem” - prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro

DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zafascynowanych tematyką psychoterapii, więzi pomiędzy Pacjentem i Terapeutą, i więzi międzyludzkich w ogóle. Udział w webinarze będzie cenny nie tylko dla przyszłych i obecnych psychologów, psychoterapeutów, lekarzy czy reprezentantów innych zawodów pomocowych, ale i dla osób na różnych etapach własnych procesów terapeutycznych. Być może treści ze szkolenia skłonią Cię do refleksji nad własnymi przeżyciami i będą świetnym materiałem do omówienia ze swoim Pacjentem lub Terapeutą na najbliższej sesji. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Webinar poprowadzi nasz Mistrz, prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro.

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje jako terapeuta rodzin i par od ponad 30 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”, „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”, „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce. Szkolenia, które poprowadził dotąd w ramach projektu Akademia Terapeuty, cieszą się rekordową popularnością. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

OPINIE UCZESTNIKÓW

"Wszystkie szkolenia, warsztaty i wykłady Profesora są fenomenalne. Słucham zawsze z zachwytem i z ogromnym zaciekawieniem."
Katarzyna K.
"Szkolenie przeprowadzone w sposób autentyczny. Temat niełatwy, ale prowadzący mądrze go przedstawił. Cenne praktyczne wskazówki."
Andrzej L.
"Szkolenie z polską ikoną psychatrii to była sama przyjemność. Dużo merytorycznej wiedzy z dodatkowymi ciekawostkami z praktyki zawodowej Profesora."
Aneta B.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]