NIEZBĘDNIK PSYCHOLOGA SZKOLNEGO: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA UCZNIÓW, WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI I NAUCZYCIELAMI

FUNDAMENTALNE SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 6 września 2023 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00
Chciał(a)byś zatrudnić się po studiach w placówce oświatowej? Od września zaczynasz pracę w szkole? A może jesteś już początkującym psychologiem szkolnym? W takim razie potrzebujesz tego, czego często nie uczą na studiach, czyli:

Wiedzy, jakie dokładnie są Twoje zadania i jak w praktyce powinna wyglądać ich realizacja; 


Kompetencji do udzielania pomocy zarówno dzieciom (uczniom), jak i dorosłym (rodzicom i nauczycielom); 


Umiejętności przeprowadzania różnego rodzaju zajęć profilaktycznych/terapeutycznych; 


Prozaicznej, ale bardzo ważnej umiejętności prowadzenia dokumentacji: w taki sposób, aby wywiązywać się z obowiązków wobec szkoły i kuratorium, a jednocześnie postępować etycznie względem dzieci, którym pomagasz. 


Jeżeli masz wątpliwości odnośnie któregokolwiek z tych podpunktów, zapisz się już dziś 🙂 Nadchodzące szkolenie będzie zbiorem konkretnych informacji i praktycznych wskazówek - zamiast powtórki z mało przydatnych teorii. 

Placówki oświatowe to świetne miejsce do zdobywania pierwszych doświadczeń w zawodzie psychologa: stabilne zatrudnienie, zróżnicowana grupa Klientów, możliwość czerpania wiedzy od zespołu doświadczonego w pracy z dziećmi. To też jednak miejsca, w których psycholodzy czasem czują się osamotnieni i niepewni, jak realizować zadania enigmatyczne opisane w szkolnym statucie. Jednocześnie bywają przytłoczeni odpowiedzialnością: to przecież oni są często jedynymi osobami, które są w stanie zauważyć subtelne sygnały, że dziecko jest w poważnym kryzysie i potrzebuje natychmiastowej pomocy. 

Celem nadchodzącego szkolenia jest umożliwienie Ci możliwie jak najlepszego startu w roli psychologa szkolnego. Chcemy, abyś czuł(a) się pewnie, czerpał(a) dzięki temu satysfakcję z pracy i z odwagą wdrażał(a) nowe pomysły. 


PRAKTYCZNY PROGRAM 
  • Jakie są zadania psychologa w szkole? Jakie konkretne działania się z nimi wiążą?
  • Co psycholog szkolny powinien wiedzieć na temat zaburzeń wieku rozwojowego? 
  • Jak powinien przebiegać Twój pierwszy kontakt z dzieckiem i na co powinieneś(-aś) zwrócić szczególną uwagę?
  • Jak nawiązać kontakt z rodzicami ucznia? Czy psycholog szkolny powinien być czasem psychologiem również dla rodziców? Co zrobić, aby współpraca z rodzicami była wartościowa i z realną korzyścią dla dziecka?
  • Współpraca z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, kuratorem, policją, MOPSem - jak powinna wyglądać i kiedy ją nawiązać?
  • Jak powinna wyglądać współpraca z gronem pedagogicznym? W jakich sytuacjach jest szczególnie przydatna? Jakie są najczęstsze wyzwania w kontakcie z nauczycielami i jak sobie z nimi radzić? 
  • Gdzie znaleźć materiały, karty pracy i książki przydatne dla początkującego psychologa szkolnego? Jak z nich korzystać?
  • Dobrostan psychologa szkolnego: dlaczego jest tak ważny i jak o niego zadbać? 
  • Od praktyka dla praktyka - złote rady dla przyszłych i początkujących psychologów szkolnych 🙂
  • Dodatkowy moduł: dokumentacja w pracy psychologa szkolnego 
  • Jakie akty prawne i rozporządzenia obowiązują psychologa szkolnego?
  • Notatka ze spotkania, protokół z rozmowy, opis obserwacji dziecka, program zajęć specjalistycznych… - jakie dokumenty sporządza psycholog szkolny i jak robić to właściwie?
  • Jak wygląda wzorcowo prowadzony dziennik psychologa szkolnego (dokumentacja z codziennych obowiązków)?


DLA KOGO?

Na szkolenie serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które pracują lub wiążą swoją przyszłość z pracą w placówkach oświatowych. Program szkolenia został stworzony z myślą przede wszystkim o psychologach i pedagogach zatrudnionych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, przedszkolach, żłobkach, internatach, ośrodkach wychowawczych i poprawczych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Na webinar zaprasza Magdalena Loska-Kurtok:

doświadczona psycholożka dzieci i młodzieży (w zawodzie od 2006r.), oligofrenopedagożka, certyfikowana diagnostka i terapeutka integracji sensorycznej oraz integracji bilateralnej, obecnie w trakcie specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie integracyjnym. Ma stopień nauczyciela dyplomowanego, który zdobyła w trakcie wielu lat pracy w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Równolegle zdobywała doświadczenie jako psycholożka w ośrodku rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczym, gdzie m.in. prowadziła zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju. Prowadzi grupy wsparcia dla rodziców, w tym dla rodziców dzieci neuroatypowych.  

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]