CZEGO SPECJALIŚCI ZDROWIA PSYCHICZNEGO MOGĄ NAUCZYĆ SIĘ OD PROFESORA DIETETYKA?

NAJNOWSZE BADANIA I TRUDNE PYTANIA

Termin szkolenia: 27 kwietnia 2023 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
Co mózg i jelita mają ze sobą wspólnego? Czy i kiedy suplementacja może być ważnym elementem terapii zaburzeń zdrowia psychicznego? Kiedy wiedza z zakresu dietetyki może okazać się ważna w ocenie obrazu siebie u Pacjenta?

Zapisy na szkolenie z profesorem dietetyki już otwarte!
  • Mikrobiota (A może mikroflora lub mikrobiom? O co z tym chodzi?),
  • Dietoterapia? Jakie korzyści może przynieść naszym Pacjentom?
  • Fałszywe przekonania Pacjentów odnośnie diety, które utrudniają zmiany w sferze psychicznej,
  • Suplementacja w terapii depresji i innych zaburzeń zdrowia psychicznego - w świecie psychologów i psychoterapeutów to jedne z najgorętszych tematów ostatnich lat.

Nikt nie ma już większych wątpliwości, że żywienie i sposób postrzegania własnego sposobu odżywiania się ma olbrzymi wpływ na powstawanie i utrzymywanie się objawów u Pacjenta. Bardzo łatwo jest jednak pogubić się w rozmaitych pojęciach i odróżnić potwierdzone naukowo fakty od wątpliwych teorii.

Jeśli chcesz wykorzystywać wiedzę dietetyczną i psychodietetyczną w pracy z Pacjentami, ale czujesz, że brakuje Ci wiedzy i rozumienia niektórych zjawisk, nie wiesz, jak przełożyć teorię na praktykę - jesteś we właściwym miejscu.

Udział w naszym webinarze, przygotowanym przez lekarza medycyny i dietetyka w jednym, pomoże Ci odnaleźć się w świecie dietetyki i psychodietetyki. Wyjdziesz z pigułką wiedzy i konkretnymi technikami do wykorzystania w gabinecie.

• Mikrobiota w zaburzeniach psychicznych - co to znaczy, że jelita to nasz drugi mózg?
  • Wystarczy jeść probiotyki? W czym faktycznie może pomóc jedzenie naturalnych probiotyków?
  • Czy to prawda, że zaburzenia w mikroflorze jelitowej mogą prowadzić do zaburzeń lękowych i depresji? W jaki sposób można wykorzystać tę wiedzę w pracy z Pacjentem?
  • Suplementacja u Pacjentów z depresją: czy i kiedy jest wskazana?
  • Wpływ poszczenia i stosowania różnego rodzaju diet na psychikę

Kontrowersje w pracy gabinetowej, czyli  “Bardzo dużo jem i nie tyję”, “Nic nie jem i tyję od powietrza” - czy to możliwe? Jak ocenić prawdziwość przekonań Pacjenta i jakie interwencje zastosować?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką dietetyki, mikrobioty jelitowej oraz wpływu żywienia i przekonań żywieniowych na zdrowie psychiczne: zwłaszcza studentów psychologii i psychologów, psychoterapeutów i słuchaczy szkół psychoterapii wszelkich nurtów, dietetyków, psychodietetyków, lekarzy psychiatrów, lekarzy pozostałych specjalności.

Kierownik i profesor Zakładu Dietetyki na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Lekarz medycyny, dietetyk i żywieniowiec. Autor podręczników do dietetyki oraz szeregu artykułów w tej dziedzinie. Zajmuje się leczeniem żywieniowym oraz badaniami w zakresie znaczenia diety w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia i w różnych jednostkach chorobowych. Prowadzi terapię dietetyczną w zaburzeniach nastroju, odżywiania się, otyłości oraz w innych chorobach niezakaźnych. Udziela porad w zakresie prawidłowego żywienia dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących, osób uprawiających sport wyczynowy. Skutecznie i bezpiecznie pomaga w rehabilitacji ciała oraz powrocie do zdrowej wagi.