PIERWSZE SPOTKANIE Z PACJENTEM - JAK DOBRZE PRZEPROWADZIĆ KONSULTACJĘ?

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 15 lutego 2023 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00


Pierwsze spotkanie z Pacjentem, który przychodzi do nas z prośbą o wsparcie psychologiczne lub z chęcią rozpoczęcia psychoterapii, to zawsze ważne i emocjonalne wydarzenie – nawet dla doświadczonych specjalistów.


Jest to tym bardziej wyjątkowe, ale i trudne doświadczenie dla młodych psychologów i psychoterapeutów. 

  • Ciepło i autentyczność w trakcie pierwszej konsultacji są kluczowe, aby Pacjent ze mną został – ale jak okazać mu „niezaborczą życzliwość”, aby nie poczuł się przytłoczony?
  • Jak radzić sobie z wysiłkiem emocjonalnym i poznawczym, który towarzyszy pierwszej sesji?
  • Jak ocenić, czy to ja jestem osobą, która będzie w stanie pomóc Pacjentowi?
  • Jak dokonać wstępnej oceny stanu psychicznego i upewnić się, że Pacjentowi nic nie zagraża? 
PRAKTYCZNY PROGRAM:
  • Przychodzi Pacjent i co dalej? Pierwsze minuty pierwszej sesji 
  • Co powinno się zadziać na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym?
  • Czy da się stworzyć plan pierwszego spotkania konsultacyjnego?
  • Myśli emocje, zachowanie, przeniesienie, przeciwprzeniesienie – czyli co może dziać się we wnętrzu Pacjenta i specjalisty w trakcie pierwszej sesji? Jak sobie z tym radzić?
DLA KOGO?

Webinar organizujemy przede wszystkim z myślą o: studentach i absolwentach psychologii, którzy wkrótce rozpoczynają pierwszą pracę, praktyki lub staż kliniczny; młodych stażem psychologach; psychoterapeutach w I lub II roku kształcenia w szkole terapii.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Szkolenie prowadzi mgr Lidia Karasiewicz

Certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psycholożka. Specjalizuje się w nurcie psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego. Od wielu lat prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży doświadczających różnego rodzaju problemów psychicznych, a także terapię par i rodzin. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest psychoterapia osób z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. W PsychoMedic prowadzi grupę wsparcia dla Pacjentów z ChAD, a także staż psychoterapeutyczny Psycholog Praktyk oraz szkolenia, m.in. „Stając się psychoterapeutą. Kurs dla każdego wkraczającego na terapeutyczny szlak”.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]