MIĘDZY KRYZYSEM A ZABURZENIEM PSYCHICZNYM – JAK ZROZUMIEĆ RÓŻNICE I RELACJE MIĘDZY NIMI?

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 4 grudnia 2021 r.
Do podjęcia terapii i zgłoszenia się do gabinetu psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry, Pacjentów skłania najczęściej poważne pogorszenie się samopoczucia psychicznego i doświadczenie kryzysu.

Istnieje jednak bardzo dużo możliwych powodów, dla których osoba, która się do nas zgłasza, przeżywa poważne problemy w normalnym funkcjonowaniu i z trudem wstaje z łóżka. Przyczyną może być doświadczenie jakiegoś dramatycznego wydarzenia (np. nagłej utraty bliskiej osoby) i reakcja mieszcząca się w spektrum normalnych po przeżyciu silnego stresu. Równie prawdopodobne jest jednak, że samopoczucie Pacjenta wynika z objawów konkretnego zaburzenia psychicznego – jednostki chorobowej sklasyfikowanej w ICD-10 czy DSM-V. Wystąpienie u Pacjenta zaburzenia psychicznego może mieć związek z wcześniejszym kryzysem życiowym (np. być pokłosiem nieprzepracowanej, traumatycznej żałoby lub doświadczenia wykorzystania), jak również może pojawić się bez namacalnej przyczyny, będąc skutkiem genetycznych predyspozycji czy innych czynników ryzyka dla danego zaburzenia.

Niezależnie od sytuacji, Specjalista od zdrowia psychicznego powinien zawsze dokładnie określić problem Pacjenta, aby adekwatnie dobrać metody leczenia i techniki terapeutyczne. Stąd tak ważna jest świadomość różnic pomiędzy kryzysami psychicznymi a zjawiskami psychopatologicznymi, jak również wiedza na temat zależności i granic pomiędzy nimi.


Dla kogo?

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb wszystkich osób, które chcą doskonalić swoje kompetencje w zakresie pierwszego kontaktu z Pacjentem oraz diagnozy: psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów, jak również lekarzy pierwszego kontaktu, pracowników pomocy społecznej, osób pracujących z Pacjentami/Klientami doświadczającymi kryzysów życiowych – i wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Praktyczny program szkolenia

1. Specyfika zjawiska kryzysu emocjonalnego;

2. Granica i różnice pomiędzy kryzysem emocjonalnym a psychopatologią/zaburzeniem psychicznym;

3. Zależności między kryzysem emocjonalnym a zaburzeniami zdrowia psychicznego;

4. Pułapki, na jakie można natrafić w diagnozie problemu Pacjenta – i jak ich unikać.


Szkolenie prowadziła dr n. hum. Magdalena Nowicka

Psycholog, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Superwizor terapii poznawczo-behawioralnej, coach umiejętności rodzicielskich, psycholog-diagnosta. Jest komentatorką zjawisk społecznych, ekspertką w kampaniach społecznych (zdrowie somatyczne, ochrona zdrowia psychicznego) oraz autorką licznych artykułów popularnonaukowych na tematy związane z psychopatologią dorosłych, dzieci i młodzieży, psychologią emocji, psychoterapią. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Plusem szkolenia była zdecydowanie merytoryczność, rzeczowe podejście do tematu. Czuję się usatysfakcjonowana uczestnictwem w szkoleniach Akademii Terapeuty.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Szkolenie było wartościowe merytorycznie pod względem jasnego przekazu oraz skompensowania istotnych problemów.
ANNA MAGDALENA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Duża wartość merytoryczna, profesjonalny
i doświadczony wykładowca.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]