PSYCHOTERAPIA W ADHD - WYTYCZNE, WSKAZÓWKI I TECHNIKI Z 3. FALI CBT

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 14 listopada 2024 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
ADHD to jedno z największych wyzwań w praktyce współczesnych psychologów i psychoterapeutów. Zapisz się na szkolenie, aby dowiedzieć się, jak skutecznie pomagać dorosłym Pacjentom z nadpobudliwością psychoruchową.

  • Jak wykorzystywać techniki 3. fali CBT, aby pomagać osobom z ADHD kontrolować objawy i jednocześnie budować dobrą, pełną szacunku i współczucia relację z samym(-ą) sobą?

  • Jak radzić sobie z wyzwaniami w procesie terapii Pacjenta neuroatypowego - takimi jak trudność w realizowaniu prac własnych?

  • Jak zaplanować pracę z Pacjentem z ADHD tak, aby terapia odpowiadała zarówno na jego/jej potrzeby związane z neuroatypowością, jak i ewentualnymi innymi zdiagnozowanymi zaburzeniami zdrowia psychicznego?

  • Kiedy wzbogacić pracę z Pacjentem z ADHD o metody psychodramy?

… i wiele więcej! 

Dorośli Pacjenci z ADHD to liczna, a jednocześnie bardzo różnorodna i wymagająca grupa osób korzystających z psychoterapii. W tym gronie znajdziemy zarówno:


  • Pacjentów, którzy potrzebują pomocy w kontrolowaniu i powstrzymywaniu impulsów, jak i takich, u których celem będzie osłabienie tendencji do wycofywania się i nadmiernego analizowania swojego zachowania w obawie przed “strzeleniem gafy”; 


  • osoby, które doświadczają trudności w sfinalizowaniu edukacji czy znalezieniu stałego zatrudnienia, jak i “wzorowych pracowników”, którzy mają trudności w ustalaniu priorytetów, bronieniu swoich granic czy znajdowaniu czasu na zaspokajanie swoich kluczowych potrzeb; 


  • dorosłych, którzy przysłowiowo “nie mogą usiedzieć na miejscu”, jak i tych, u których nadpobudliwość przybiera postać wewnętrznego niepokoju, lęku…


… i tak dalej, i tak dalej. Terapeuci pracujący z dorosłymi Pacjentami neuroatypowymi natrafiają więc na różne wyzwania, pracują nad bardzo różnymi celami, muszą sięgać po różne metody terapeutyczne. Można powiedzieć, że dorosłe osoby z diagnozą ADHD łączy zazwyczaj jedno. Wymagają pomocy zarówno w złagodzeniu dokuczliwych objawów, jak i w poradzeniu sobie z tym, co jest “pod spodem” - niestabilną samooceną, poczuciem zagubienia, wewnętrznego chaosu. Jak więc odpowiedzieć w terapii na wszystkie potrzeby tych Pacjentów, ale tak, żeby nie poczuli się przytłoczeni, przebodźcowani, nadmiernie naciskani?


Odpowiedź na to pytanie zna nasza Ekspertka, od lat pracująca z osobami neuroatypowymi. Pokaże Ci, jak wykorzystywać techniki nurtów 3. fali CBT, aby pomagać Pacjentowi rozwiązywać jego problemy i radzić sobie z własnymi trudnościami w procesie terapeutycznym.


PRAKTYCZNY PROGRAM


-Konceptualizacja przypadku Pacjenta z ADHD - jak opracować ją tak, aby stanowiła realną pomoc w procesie terapeutycznym?

-Nowoczesne narzędzia terapeutyczne przydatne w pracy z Pacjentami z ADHD - metody terapii poznawczo-behawioralnej CBT, akceptacji i zaangażowania ACT, terapii skoncentrowanej na współczuciu CFT 

-Techniki doświadczeniowe i wyobrażeniowe w pracy z Pacjentem z ADHD 

-Prace domowe (własne) w pracy z Pacjentami z ADHD - jak je konstruować i wprowadzić do procesu terapeutycznego?

-ADHD współwystępujące z zaburzeniami lękowymi - dobre praktyki w procesie terapeutycznym

-Trudności i wyzwania w pracy terapeutycznej z Pacjentami z ADHD - czego się spodziewać i jak sobie z tym radzić?

-Literatura specjalistyczna pomocna w pracy z Pacjentami z ADHD 

-Case study - opis procesu terapeutycznego Pacjenta z ADHD z praktyki klinicznej Prowadzącej


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii dla dorosłych Pacjentów z ADHD. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, coachów - a także wszystkich kształcących się w tych kierunkach.


Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Dr n.społ. Kamila Olga Stępień-Rejszel:

doktor nauk społecznych (pracuje jako asystentka na Uniwersytecie Gdańskim), psycholog, pedagog, praktyk metody Kids Skills oraz PD, terapeuta TSR oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie specjalizacji; członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka oraz Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Poza tradycyjnymi metodami CBT wykorzystuje w gabinecie techniki zaczerpnięte z terapii ACT, CFT oraz terapii schematu. Autorka licznych publikacji o tematyce zdrowia psychicznego w czasopismach o zasięgu ogólnopolskim (m.in. Newsweek Dziecko, Zwierciadło, Charaktery, Życie Szkoły). Od wielu lat działa również w mediach społecznościowych jako Kamila Olga Psychologia, gdzie popularyzuje wiedzę z zakresu zdrowia psychicznego oraz rozwoju dzieci. Jej zainteresowania naukowe i kliniczne skupiają się przede wszystkim wokół psychologii rozwojowej oraz psychoterapii dla Pacjentów neuroatypowych. 

"Różnicowanie ADHD, autyzmu i zaburzeń osobowości - wskazówki diagnostyczne" mgr Agata Maria Kowalska "“Męskie” i “kobiece” ADHD - diagnoza i terapia dorosłych zgodna z najnowszymi wytycznymi" mgr Agata Kowalska "Diagnoza ADHD u dorosłych: wykorzystanie DIVA-5, MOXO, CVLT i różnicowanie z innymi zaburzeniami" mgr Karina Makara "Diagnoza ADHD: badanie intelektu, wykorzystanie narzędzi neuropsychologicznych, opiniowanie" mgr Karina Makara "ADHD u osób dorosłych - diagnoza różnicowa i oddziaływania terapeutyczne" mgr Olga Maracewicz
Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]