RÓŻNICOWANIE ADHD, AUTYZMU I ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI - WSKAZÓWKI DIAGNOSTYCZNE

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 25 lipca 2023 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Zaburzenia osobowości, spektrum autyzmu (ASD) i ADHD - każde z tych zaburzeń może dawać objawy łudząco podobne do pozostałych dwóch. Ty możesz jednak uniknąć pułapek diagnostycznych i stawiać właściwe rozpoznania! 

Zapisz się na szkolenie z diagnostyki różnicowej: 

Celem Akademii Terapeuty zawsze było odpowiadanie na realne potrzeby specjalistów zdrowia psychicznego. Zapoznając się z ankietami, które Uczestnicy wypełniają po każdym szkoleniu, zauważyliśmy, że postawienie Pacjentowi właściwej diagnozy stanowi dla wielu z Was wyzwanie. I nic dziwnego - świadomość na temat zaburzeń zdrowia psychicznego ogromnie wzrosła, a to sprawia, że do gabinetów puka coraz więcej osób, które dostrzegają u siebie różne objawy ze strony psychiki, i chciałyby poznać ich źródło. Szczególnie trudne jest diagnozowanie tych trudności psychicznych, które mają podobne objawy do innych i/lub które często z nimi współwystępują.     


Chcemy wesprzeć Was w tym wyzwaniu - i dlatego ruszamy z nowym cyklem praktycznych webinarów poświęconych diagnostyce różnicowej 💜 

Na pierwszy ogień idą zaburzenia, które są najczęstszym przedmiotem diagnozy psychologicznej: zab. osobowości, ze spektrum autyzmu oraz ADHD. To jednocześnie zaburzenia, które mają wiele cech wspólnych, m.in.:


  • trudności z regulacją emocji 
  • doświadczanie niezrozumienia i częstych konfliktów w relacjach międzyludzkich 
  • trudności w odnalezieniu swojej ścieżki zawodowej i pełnej realizacji potencjału.

 

PRAKTYCZNY PROGRAM SZKOLENIA 
  • Rozpowszechnienie i współwystępowanie ADHD, ASD i ZO - najnowsze dane; 
  • Podobieństwa i różnice między tymi zaburzeniami; 
  • Trudności i najczęściej popełniane błędy w procesie diagnozy - jak ich uniknąć? 
  • Na co zwrócić uwagę podczas diagnozy różnicowej?
  • Case study - przykłady diagnostyki różnicowej ADHD, ASD i ZO z praktyki klinicznej Prowadzącej. 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką diagnostyki zaburzeń neurorozwojowych i osobowości: zwłaszcza przyszłych i obecnych psychologów, psychologów-diagnostów i psychoterapeutów różnych nurtów, specjalistów psychologii klinicznej, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Webinar poprowadzi mgr Agata Kowalska:

Psycholożka kliniczna i specjalistka diagnozy psychologicznej. Przeprowadza m.in. badania w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzeń osobowości i ADHD, ocenę funkcji poznawczych czy poziomu inteligencji u dorosłych. Od ponad 10 lat pracuje w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Szpital Tworkowski). Sporządza również opinie psychologiczne na potrzeby sądów i prokuratur. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi specjalistami: jest autorką kursu Akademii Terapeuty “Diagnoza psychologiczna w kierunku autyzmu u dorosłych”, a w klinice PsychoMedic prowadzi staż z zakresu diagnozy psychologicznej dla absolwentów psychologii. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]