WZBOGAĆ SWÓJ WARSZTAT O TECHNIKI EMDR – PREZENTACJA METODY NA PRZYPADKACH

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 11 czerwca 2022 r.

W trakcie webinaru poznasz podstawy EMDR i dowiesz się, jakie kolejne kroki warto podjąć, jeżeli rozważasz zostanie terapeutą EMDR.

Jeżeli interesujesz się tematyką traumy, stykasz się w swojej pracy zawodowej z osobami po traumatycznych doświadczeniach, chcesz poznać możliwości wykorzystania podejścia EMDR w pracy z Pacjentem zarówno z doświadczeniem pojedynczej traumy, jak i traumy relacyjnej – nie może Cię zabraknąć na naszym szkoleniu! 

Terapia EMDR jest najczęściej tłumaczona na język polski jako terapia odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych.

Jest metodą tzw. pracy ustrukturalizowanej, której skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami. Obecnie terapia EMDR jest rekomendowana przez wiele organizacji zajmujących się zdrowiem psychicznym, m. in: Światową Organizację Zdrowia (WHO),  Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Międzynarodowe Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym.

Niestety, EMDR jest często mylnie łączony wyłącznie z terapią zespołu stresu pourazowego (PTSD). Jest to forma terapii na tyle uniwersalna, że może być wykorzystana w pracy z Pacjentami z różnymi doświadczeniami i różnymi diagnozami – w tym również z zaburzeniami osobowości. Jedną z jej ogromnych zalet jest to, że jako jedna z niewielu uwzględnia neurofizjologiczny aspekt utrzymywania się objawów.


Dla kogo?

Na szkolenie serdecznie zapraszamy wszystkich studentów psychologii, psychologów, psychoterapeutów i lekarzy (zwłaszcza psychiatrów), którzy chcą zdobyć podstawowe informacje na temat EMDR – w szczególności tych, którzy specjalizują się lub chcą się specjalizować w obszarze psychotraumatologii.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. Praktyczny program szkolenia

W trakcie spotkania dr n. społ. Maria Matynia przedstawiła najważniejsze założenia terapii EMDR oraz odpowie na pytania takie, jak:

– Jakie są wyniki badań nad skutecznością i najnowsze doniesienia naukowe na temat EMDR?

– Czym jest i na czym dokładnie polega bilateralna stymulacja?

– Czy terapia EMDR jest zalecana wyłącznie osobom z diagnozą PTSD?

– Czy terapia EMDR jest bezpieczna? Jakie są przeciwwskazania i najczęstsze komplikacje?

– Studium przypadku: na czym polega konceptualizacja Pacjenta w terapii EMDR?

– Jak zostać terapeutą EMDR?


Podczas szkolenia odbyła się także sesja Q&A, w trakcie której Prowadząca odpowiadała na indywidualne pytania i wątpliwości.


Szkolenie poprowadziła dr n. społ. Maria Matynia.

Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i dyplomowana terapeutka EMDR, była członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym. Zdobyła tytuł doktora na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Naukowo zajmuje się psychologią traumy oraz wykorzystaniem nowych technologii w projektowaniu oddziaływań psychologicznych – przeprowadziła m.in. badania mające na celu eksplorację rozwoju symptomów zespołu stresu pourazowego w krótkim czasie od doświadczenia zdarzenia traumatycznego. Specjalizuje się w terapii traumy, a także w pracy z Pacjentami doświadczającymi zaburzeń lękowych, afektywnych i zaburzeń osobowości. Aktualnie jest związana zawodowo m.in. z Siecią Klinik PsychoMedic oraz z Oddziałem Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Do plusów szkolenia zaliczyłam rzetelną wiedzę opartą
na literaturze naukowej oraz ciekawe przypadki Pacjentów.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Bardzo dziękuję za szkolenie. Dla mnie to nowa wiedza
i być może nowy kierunek w pracy z Pacjentem.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]