W UMYŚLE TERAPEUTY RODZINNEGO - WARSZTAT Z PROF. DE BARBARO 

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 7 maja 2024 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Uważam, że o powodzeniu w terapii w znacznym stopniu decyduje stan psychiczny terapeuty” - prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro 

W jaki sposób stan umysłu klinicysty może wpłynąć na powodzenie lub porażkę procesu terapeutycznego?

O czym pamiętać i na co być szczególnie czujnym(-ą), pracując jako terapeuta rodzinny? 

Co robić, kiedy trudno jest Ci podołać wyzwaniom pojawiającym się w terapii rodzin?

Dowiedz się, jak kształtować w sobie umiejętności, które zapewnią Ci sukcesy w roli terapeuty rodzinnego.

Powszechnie wiadomo, że jakość relacji terapeutycznej jest czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na sukces lub porażkę terapii. Na kształt tej relacji wpływają oczywiście obydwie strony, ale to terapeuta powinien czuwać nad jej rozwojem i usuwaniem ewentualnych zakłóceń. To wyzwanie, które wymaga od nas szeregu umiejętności. Jedną z nich jest czujność na pożądane i niepożądane zjawiska, do których dochodzi w gabinecie - pamiętając, że nie tylko Pacjent może wnosić do relacji to, co trudne, dysfunkcyjne, nieprzepracowane. Bywa, że takie kawałki przejawiają się również w zachowaniu terapeuty. Jeżeli błędy klinicysty nie zostaną przez niego zauważone i naprawione, istnieje spore ryzyko, że proces terapeutyczny się nie powiedzie. 

Szczególnym rodzajem relacji jest ta, którą terapeuta buduje w pracy z rodziną. Musi wtedy kształtować więź z kilkoma osobami naraz i mieć baczenie na specyfikę oraz potrzeby każdej z nich, ale zachować neutralność i pamiętać o głównym celu terapii, jakim jest poprawa funkcjonowania całego systemu. Terapia rodzinna może przynieść bardzo duże, długotrwałe efekty, ale jest też obarczona dużym ryzykiem porażki - które w dużej mierze minimalizuje samoświadomość i wysoki poziom umiejętności klinicznych terapeuty. 

Nie ma chyba lepszego nauczyciela terapii rodzin, niż prof. de Barbaro <3 Zapisz się na szkolenie, aby zyskać dostęp do jego ogromnej wiedzy na bazie kilkudziesięciu lat doświadczenia.


PRAKTYCZNY PROGRAM

1) Umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii rodzin: jakie są i od czego zależy ich poziom?

2) Jak kształtować w sobie:

  • zdolność do utrzymywania stanu neutralności, 
  • gotowość do formułowania hipotez cyrkularnych, 
  • umiejętność budowania obrazu wielowersyjnego, 
  • umiejętność tzw. “myślenia słabego”?

3) Jakie są najczęstsze wyzwania w terapii rodzin? Kiedy się pojawiają i kiedy szczególnie trudno jest im podołać?

4) Jak rozpoznawać przyczyny kryzysu w konkretnym procesie terapeutycznym? Jakie interwencje terapeuty sprzyjają jego konstruktywnemu rozwiązaniu?

5) Przykłady udanych i nieudanych procesów terapii rodzinnej z praktyki Mistrza.


DLA KOGO?

Szkolenie stworzyliśmy z myślą przede wszystkim o osobach pracujących z parami i rodzinami; treści poruszane na webinarze będą jednak wartościowe dla każdego, kogo praca zawodowa wiąże się z pomaganiem innym ludziom - np. psychologów, trenerów, coachów, lekarzy psychiatrów, interwentów kryzysowych, pracowników pomocy społecznej. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza nasz Mistrz, prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro:

lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje klinicznie od ponad 50 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem kilkuset artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”, „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”, „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce - m.in. Fundacją Rozwoju Terapii Rodzin “Na szlaku”, gdzie pełni funkcję kierownika naukowego 5-letniego kursu psychoterapii rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Szkolenia, które poprowadził dotąd w ramach projektu Akademia Terapeuty, cieszą się rekordową popularnością. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Między miłością a miłością pozorną w psychoterapii" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "Polityka i skrajności poglądów w gabinecie - jak skorzystać z wnoszonych treści w procesie diagnozy i terapii?" mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka "Diagnostyka i terapia zaburzeń związanych z traumą - najnowsze wytyczne" mgr Igor Rotberg "Dysfunkcjonalne schematy DDA/DDD - jak zmieniać je w psychoterapii? Wytyczne i wskazówki dla terapeutów" dr n.hum. Ewa Woydyłło-Osiatyńska "Pacjent z chorobą nowotworową - jak prowadzić interwencję kryzysową i psychoterapię?" prof. dr hab. n. med. Krystyna Walden-Gałuszko "Specyfika pracy z genogramem z parami osób cierpiących na zaburzenia osobowości" dr Bartosz Zalewski "Jak zbudować współpracę z rodzicami dziecka w diagnozie i terapii?" mgr Martyna Czopowicz "Farmakoterapia a proces psychoterapeutyczny" dr Piotr Markowski "Kannabinoidy w psychiatrii - najnowsze standardy i kierunki dalszych badań" dr hab. n. med. Anna Klimkiewicz, mgr Izabela Słoniewska ”Jak pomagać ofiarom narcystycznych rodziców i partnerów?” mgr Ewelina Wysocka „Pacjent LGBT w gabinecie psychologa – o zdrowiu psychicznym i fizycznym, związkach i terapii” dr hab. Grzegorz Iniewicz „ICD-11: co każdy specjalista powinien wiedzieć o najnowszej edycji klasyfikacji chorób?” lek. Kalina Chodzicka „Borderline w praktyce psychoterapeuty – strategie pracy terapeutycznej i rola relacji terapeutycznej” dr n. społ. Agnieszka Bożek „Współczesna psychoterapia Pacjentów z doświadczeniem psychozy” dr hab. Katarzyna Prot-Klinger „O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych” prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]