PACJENT LGBT W GABINECIE PSYCHOLOGA – O ZDROWIU PSYCHICZNYM I FIZYCZNYM, ZWIĄZKACH I TERAPII

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 20 listopada 2021 r.
Dlaczego warto skorzystać z dostępu do nagrania szkolenia?

Choć nadal nie ma pewności, co warunkuje orientację seksualną człowieka, to jest niemal pewne, że zaczyna się ona kształtować już na etapie życia płodowego, a środowisko, w jakim człowiek później się obraca, i sposób, w jaki jest wychowywany, nie może mieć na niego przeważającego szalę wpływu. Jednym z najmocniejszych dowodów na biologiczne podłoże orientacji jest fakt, że związki homoseksualne odnotowano dotąd w przyrodzie u przeszło półtora tysiąca gatunków zwierząt. Na świat ludzi ogromny wpływ mają jednak dodatkowo emocje, społeczne oczekiwania i stale zmieniające się normy kulturowe – to sprawia, że przed osobami należącymi do nieheteroseksualnej mniejszości stoi szereg wyzwań. Muszą mierzyć się ze stresem mniejszościowym, a niejednokrotnie także z nieprzychylnymi reakcjami na swoją nieheteronormatywność oraz z trudnościami ze znalezieniem partnera/ki i zbudowaniem szczęśliwego związku. Wszystko to sprawia, że bardzo duży odsetek osób LGBT+ potrzebuje na jakimś etapie życia wsparcia psychologa/psychoterapeuty, lekarza psychiatry lub innych specjalistów od zdrowia psychicznego.


Dla kogo?

Wiemy, że – mimo najszczerszych chęci – czasem ciężko jest nadążyć za zmieniającym się słownictwem, wytycznymi odnośnie pracy z osobami należącymi do mniejszości oraz doniesieniami na temat źródeł orientacji seksualnej i sposobu, w jaki się ona kształtuje. Jednocześnie obowiązkiem każdej osoby pracującej z Pacjentami lub przygotowującej się do rozpoczęcia praktyki, jest “bycie na bieżąco”. Webinar organizowaliśmy z myślą o tym, aby wyposażyć wszystkich Specjalistów:

– w rzetelną i aktualną wiedzę na temat źródeł orientacji seksualnej i procesu jej odkrywania, ujawniania i rozwijania,

– w informacje na temat specyficznych trudności doświadczanych przez osoby nieheteronormatywne na różnych etapach życia,

– w umiejętności, które pozwolą Wam skutecznie wspierać osoby LGBT oraz funkcjonowanie związków jednopłciowych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

W trakcie spotkania poruszymy takie zagadnienia, jak między innymi:

1. Kształtowanie się płci i orientacji seksualnej

2. Odkrywanie nieheteronormatywnej orientacji i rozwój tożsamości homo- i biseksualnej

3. Proces ujawniania orientacji seksualnej

4. Specyfika pracy terapeutycznej z nieheteronormatywnym/ą nastolatkiem/ą i jego/jej rodziną

5. Specyfika związków jednopłciowych

6. Stres mniejszościowy i problemy zdrowotne

7. Specyfika pracy terapeutycznej z parami jednopłciowymi

Przyjrzyliśmy się również neurobiologicznym aspektom orientacji homoseksualnej, funkcjonowaniu osób LGBT+ w związkach intymnych oraz praktycznym aspektom terapii indywidualnej osób należących do mniejszości seksualnych.


Szkolenie prowadził dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ

Psycholog, profesor w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor psychoterapii oraz seksuolog kliniczny. Współpracuje jako superwizor i szkoleniowiec z licznymi ośrodkami psychoterapii oraz ośrodkami szkolącymi z zakresu psychoterapii i seksuologii, a sam praktykuje aktualnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii i seksuologii: współredagował m.in. takie pozycje, jak: “Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia”, “Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych. W poszukiwaniu czynników ryzyka i czynników chroniących” oraz “Wprowadzenie do psychologii LGB”.

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Plusem szkolenia był zdecydowanie wiedza i doświadczenie prowadzącego, zawartość merytoryczna szkolenia.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Bardzo ciekawa perspektywa seksuologa, psychiatry i psychoterapeuty
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Wysoka wiedza doktora. Przystępny sposób przekazu. Chętnie uczestniczyłabym w kolejnych szkoleniach z udziałem doktora Iniewicza.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Szkolenie z całą pewnością wartościowe i widać było, że mówi do nas człowiek z doświadczeniem i ogromną wiedzą. Mimo wszystko myślę, że treści na poziomie mało zaawansowanym – bardziej dla studentów lub terapeutów na początku drogi – co prawdopodobnie wynikało z faktu, iż szkolenie było króciutkie jak na tak rozległy temat (2,5 h).
JULIA SAŁASIŃSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Interesujące szkolenie poparte dużą wiedzą teoretyczną ale i praktyczną.
DR DAWID MISIAK
UCZESTNIK SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]