KANNABINOIDY W PSYCHIATRII - NAJNOWSZE STANDARDY I KIERUNKI DALSZYCH BADAŃ

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 30 marca 2023 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 20:00
Szkolenie poprowadzą:

PSYCHIATRA: Dr hab. n. med. Anna Klimkiewicz

Jest lekarką, specjalistką psychiatrii, adiunktem w Katedrze i Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień zajmuje się konsultowaniem pacjentów w Szpitalu Nowowiejskim oraz Klinice PsychoMedic, kształceniem studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także prowadzeniem badan naukowych – głównie w obszarze uzależnień i powikłań psychiatrycznych po COVID-19. Jest Prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Medycznej Marihuany i Leków Kannabinoidowych oraz autorką licznych artykułów naukowych, opracowań, podręczników i broszur w dziedzinie psychiatrii. Jest redaktorem naukowym i współautorem kompendium wiedzy o potencjale leczniczym kannabinoidów - „Konopie i medyczne zastosowanie kannabinoidów – praktyczne rekomendacje”.

Tematem wystąpienia będzie miejsce kannabinoidów w psychiatrii. Omówione zostaną wyniki dotychczasowych badań dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa medycznej marihuany, delta-9 – tetrahydrokannabinolu i kannabidiolu w leczeniu szeregu zaburzeń i trudności psychicznych. Przedstawione zostaną przede wszystkim wyniki metaanaliz w tych obszarach, a ponadto informacje o potencjalnych zagrożeniach (potencjał uzależniający, stosowanie nielegalnych preparatów konopi w celu tzw. samoleczenia.)


PSYCHOLOG: Izabela Słoniewska

Psycholog i certyfikowana psychoterapeutka z ponad piętnastoletnim doświadczeniem. Studia wyższe w zakresie psychologii ukończyła na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Posiada certyfikaty psychoterapeuty: indywidualnego i grupowego uzyskane w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztуw”, posiadającym atest Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz European Group Analytic Training Institutions Network (EGATIN). Jest certyfikowanym specjalistą z zakresu psychoterapii oraz ukończyła szkolenie z interwencji kryzysowej. Pracuje w nurcie psychodynamicznym i specjalizuje się w terapii zaburzeń nerwicowych, lękowych, zaburzeń osobowości. Jako psycholog wspуłpracowała zawodowo z Wojskiem Polskim i posiada doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie pozostającymi pod wpływem czynnikуw wywołujących silny stres. Posiada wieloletnią praktykę pracy z pacjentami po traumie, z PTSD. Posiada bogate doświadczenie zawodowe – obejmuje ono między innymi pracę w Warszawskim Towarzystwie Dobroczynności, Mazowieckim Towarzystwie „Powrуt z U”, Wojsku Polskim oraz SZPZLO Warszawa Praga-Północ.

Tematem wystąpienia będą psychologiczne kompetencje w pracy lekarza.

Całe wystąpienie skupione będzie wokół budowania relacji z pacjentem, przede wszystkim w kontekście zmotywowania go do podjęcia leczenia, gdzie kluczowa jest odpowiednia i skuteczna komunikacja. W odniesieniu do relacji na linii lekarz-pacjent przedstawione zostaną najczęstsze błędy komunikacyjne i możliwości zastąpienia niewłaściwych sformułowań na asertywne komunikaty.
Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook;

– materiały dodatkowe przygotowane przez Prowadzącego.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]