NIEZGODNOŚĆ PŁCIOWA, TRANSPŁCIOWOŚĆ I NIEBINARNOŚĆ -

CO TRZEBA WIEDZIEĆ W 2023 ROKU?

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 22 kwietnia 2023 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00
Jakie słownictwo obowiązuje w 2023 roku? Jakie trudności i potrzeby zgłaszają same osoby  transpłciowe i niebinarne? Jak tak naprawdę przebiega proces korekty płci?

Zapisz się na szkolenie z Dominikiem Haakiem - psychologiem i seksuologiem, jednym z najbardziej znanych i najlepszych znawców tej tematyki w Polsce.

Niezgodność płciowa, transpłciowość, niebinarność - to jedne z najważniejszych tematów ostatnich lat. Coraz więcej mówi się zarówno o zapotrzebowaniu na fachową pomoc dla osób transpłciowych i niebinarnych, jak i o konieczności szerzenia rzetelnej wiedzy i promowania tolerancyjnej postawy wśród reszty społeczeństwa. Niestety mimo to wiele spośród osób, które doświadczają dysforii płci, pada ofiarą nekania, co przypłaca głębokim kryzysem psychicznym. Niektóre z tych kryzysów kończą się tragicznie.

Postawa specjalistów zdrowia psychicznego ma decydujący wpływ na to, jak będzie się w Polsce żyło osobom doświadczającym niezgodności płciowej, transpłciowości i niebinarności - i w jaki sposób będzie zmieniała się ogólna świadomość na temat ich trudności. 

Jeśli chcesz poznać potrzeby osób należących do mniejszości seksualnych i pracować zgodnie z najnowszą wiedzą seksuologiczną, zapisz się już dziś!


PRAKTYCZNY PROGRAM 
  1. Dlaczego “proces korekty płci”, a nie “zmiana płci”?
  2. Chirurgiczna korekta płci - jak przebiega w Polsce?
  3. Dlaczego nie mówimy już o płci biologicznej?
  4. Jakie postulaty równościowe w kontekście opieki zdrowotnej zgłaszają osoby transpłciowe?
  5. W jaki sposób należy zwracać się do osób niebinarnych?
DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy chcą posługiwać się językiem inkluzywnym i wykorzystywać rzetelną, najnowszą wiedzę seksuologiczną w życiu codziennym i w swojej praktyce zawodowej: zwłaszcza psychologów, psychoterapeutów wszelkich nurtów, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, nauczycieli, pedagogów, pracowników pomocy społecznej, osoby pracujące z młodzieżą - oraz wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Szkolenie mgr poprowadzi Dominik Haak:

Psycholog i seksuolog. Prowadzi zajęcia z seksuologii i rozwoju psychoseksualnego w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, w ramach całościowych kursów z psychoterapii i krótszych, jednodniowych szkoleń. Od wielu lat jest w Polsce jednym z czołowych promotorów języka inkluzywnego, afirmacji własnej seksualności i akceptacji seksualności innych. Doświadczenie kliniczne zdobywał m.in. w ramach własnej praktyki psychologiczno-seksuologicznej, w Poznańskim Centrum Psychodynamicznym i na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Poznaniu. Jest absolwentem studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej oraz psychologii ze specjalnością psychoterapia zaburzeń psychicznych i seksuologia kliniczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]