KRYZYS OKOŁOROZWODOWY - INTERWENCJA I POMOC PSYCHOLOGICZNA

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 13 grudnia 2023 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00
Szacuje się, że aż ⅓ związków małżeńskich kończy się w Polsce rozwodem. Czy wiesz, co robić, gdy w Twoim gabinecie zjawi się osoba w kryzysie okołorozwodowym? 

Jak dopasować metody swojej pracy do historii pary i specyficznych trudności zgłaszanych przez Pacjenta(-kę)? 

W jaki sposób „mądrze towarzyszyć” osobie w procesie rozwodu i radzenia sobie ze wszelkimi wyzwaniami, które się z nim wiążą? 

Co jest najważniejsze w budowaniu relacji z osobą w kryzysie okołorozwodowym? 

Zapisz się, aby poznać odpowiedzi na te pytania i skutecznie pracować interwencyjnie oraz terapeutycznie z Pacjentami w kryzysie okołorozwodowym. 

Nie ulega wątpliwości, że rozwód jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka - formalnemu zakończeniu związku przyznano w słynnej skali stresu (Skali Oceny Społecznego Reagowania) Holmesa i Rahe’a aż 73 punkty stresu na 100 możliwych. Rozwód umieszczono na drugim miejscu listy największych wyzwań życiowych, uznając, że trudniejszym zdarzeniem jest tylko śmierć współmałżonka. 


  • Stabilizacja stanu psychicznego Pacjenta(-ki);
  • Dyskusja z destrukcyjnymi myślami/przekonaniami na własny temat, pojawiającymi się w reakcji na rozwód; 
  • Równoważenie wsparcia w związku z bieżącymi zdarzeniami i pogłębionej pracy nad tymi trudnościami Pacjenta(-ki), które istniały już wcześniej, a które wyszły teraz na światło dzienne; 
  • Budowanie motywacji do pracy nad zmianą….  

… to tylko niektóre z wyzwań, jakie stoją przed specjalistą zdrowia psychicznego podejmującym się pracy z osobą w kryzysie okołorozwodowym. 

Udział w webinarze umożliwi Ci czerpanie z praktycznej wiedzy Prowadzącej. Poznasz sprawdzone metody pracy terapeutycznej, wypracowane na bazie lat doświadczenia z Pacjentami w trakcie rozwodu. Dowiesz się, co działa, a co nie, co warto robić, a czego się wystrzegać. 


PRAKTYCZNY PROGRAM 

1. Pacjent(ka) w kryzysie okołorozwodowym w Twoim gabinecie: od czego zacząć? Jak postąpić w sytuacji, gdy osoba zgłasza się do Ciebie w trakcie rozwodu, a co zrobić wtedy, gdy do kryzysu okołorozwodowego dochodzi w środku procesu terapeutycznego? 

2. O czym pamiętać, budując relację z Pacjentem(-ką) w kryzysie okołorozwodowym?

3. Tworzenie mapy problemu: eksploracja historii i problematyki pary 

4. Badanie przekazu transgeneracyjnego i jego wpływu na sposób przeżywania Pacjenta(-ki)

5. Inni uczestnicy kryzysu: jak pomóc Pacjentowi(-ce) we wspieraniu dzieci podczas rozwodu rodziców?

6. Dynamika i granice w związku a przebieg procesu terapeutycznego 

7. Polecane metody pracy z Pacjentami w kryzysie okołorozwodowym

8. Przykłady z praktyki klinicznej Prowadzącej 


DLA KOGO?

Udział w szkoleniu będzie wartościowy dla wszystkich specjalistów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności prowadzenia interwencji i psychoterapii dla osób w kryzysie. Zapraszamy zwłaszcza psychologów, psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, interwentów kryzysowych, pracowników pomocy społecznej, ośrodków pomocy rodzinie - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na szkolenie zaprasza Katarzyna Zawisza-Mlost

psycholożka i psychoterapeutka z blisko 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła całościowe szkolenia z zakresu psychoterapii integratywno-psychodynamicznej oraz psychoterapii psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z Pacjentami doświadczającymi różnego rodzaju trudności, które zdobywała m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Szpitalu Tworkowskim czy na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej (dawny Szpital przy ul. Litewskiej). Na co dzień wspiera młodzież i osoby dorosłe zmagające się z zaburzeniami zdrowia psychicznego (lękowymi, depresyjnymi, osobowości, odżywiania) oraz doświadczające kryzysów życiowych - m.in. w trakcie procesu rozwodowego, w żałobie, po doświadczeniu przemocy, z trudnościami w określeniu tożsamości seksualnej. Jest współautorką książki “Rozwód bez tajemnic. Jak się rozwieść z klasą?”.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]