Chcesz pomagać Pacjentom z traumą złożoną w sposób profesjonalny, uważny na ich potrzeby i przede wszystkim skuteczny? Właśnie znalazłeś(-aś) szkolenie, które naprawdę Cię do tego przygotuje. Zapisz się na 3-godzinny webinar z doświadczoną psychotraumatolożką i psychoterapeutką, aby: poznać założenia, etapy i praktyczne zasady współczesnej, eklektycznej terapii traumy - uwzględniającej nie tylko poznawczy, ale także niezwykle istotny aspekt somatyczny; zdobyć wskazówki płynące z kilkudziesięciu lat doświadczenia najwybitniejszych terapeutów traumy; posiąść wiedzę z zakresu neurobiologii - nieocenioną w pracy nad oporem, budowaniem poczucia bezpieczeństwa czy świadomości własnych zasobów u Pacjenta z doświadczeniem traumy złożonej; … i wiele więcej!
Nie ulega wątpliwości, że rzetelna diagnostyka i skuteczna terapia traumy złożonej to jedno z najważniejszych, ale i najtrudniejszych zadań współczesnych klinicystów. Wyniki badań nad funkcjonowaniem osób z traumą złożoną, które prowadzono w ostatnich latach, w zasadzie wywróciły dotychczasowe wyobrażenia psychologów do góry nogami. To, co jeszcze do niedawna traktowano jako przejaw depresji, borderline, a nawet antyspołecznego zaburzenia osobowości lub zaburzeń neurorozwojowych, u wielu Pacjentów okazuje się konsekwencją doświadczenia traumy.
Coraz częściej zwraca się też uwagę na to, że tak naprawdę żaden z “klasycznych” nurtów terapeutycznych nie odpowiada w całości na potrzeby Pacjentów z c-PTSD. Najwybitniejsi eksperci w tej dziedzinie są jednogłośni: specjaliści, którzy chcą skutecznie pomagać osobom z doświadczeniem traumy, muszą mieć nie tylko wysoką rozwiniętą dojrzałość emocjonalną i postawę etyczną. Niezbędna jest również gotowość do integrowania technik poznawczych i wglądowych z tymi budującymi poczucie spójności i bezpieczeństwa w ciele. Ale jak przełożyć te założenia na praktykę?
Nadchodzące szkolenie to pigułka praktycznej wiedzy - “must-have” dla każdego terapeuty pracującego z osobami z doświadczeniem traumy. Kilka godzin intensywnego szkolenia pozwoli Ci się nakarmić wiedzą mistrzów diagnozy i psychoterapii c-PTSD. Twoimi przewodnikami będą m.in.:
1. Czym jest trauma rozwojowa/relacyjna - krótkie wprowadzenie na podstawie prac dr Gabora Maté
2. Zmiana paradygmatu w terapii traumy - od podejścia stricte poznawczego po podejście angażujące emocje, uczucia i aspekt somatyczny - jak i dlaczego pracuje się współcześnie z traumą złożoną?
3. Relacja terapeutyczna i stwarzanie poczucia bezpieczeństwa relacyjnego jako główne narzędzie pracy w terapii traumy
4. Podążanie w terapii traumy - jak pracować w rytmie tzw. gotowości somatycznej Pacjenta(-ki), w sposób skoncentrowany na jego agendzie i zaangażowaniu?
5. Jak połączyć narrację Pacjenta(-ki) z somatyką - wykorzystanie naturalnego rozszczepienia prawej i lewej półkuli mózgu w terapii traumy - czyli praca z ciałem (emocjami i odczuciami) oraz aspektami poznawczymi (myślenie racjonalne i logika) celem przywracania zakłóconych funkcji poznawczych
6. Stabilizacja układu nerwowego (kojenie dysregulacji emocjonalnej) oraz odpowiednia integracja prymitywnych części mózgu w terapii traumy:
7. Terapia sensomotoryczna oraz somatyczna - uwalnianie wypartych emocji i odczuć przez wykorzystanie metod somatycznych - przegląd najważniejszych wytycznych i wskazówek z prac wybitnych terapeutów: dr Janiny Fisher, Pat Ogden, Stephena Porgesa, Petera Levine’a:
8. Uwalnianie emocji uwięzionych w ciele - podsumowanie prac dr Gabora Maté
9. Studium przypadków traumy złożonej z praktyki klinicznej Prowadzącej
Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy chcą rozwinąć praktyczne umiejętności prowadzenia Pacjenta z doświadczeniem traumy złożonej. Zapraszamy zwłaszcza studentów, psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, psychotraumatologów, seksuologów, lekarzy psychiatrów, neurologów i pozostałych specjalności, pedagogów, interwentów kryzysowych, pracowników różnych sektorów służby zdrowia i pomocy społecznej.
Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]
Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB.
psycholożka, psychotraumatolożka, psychoterapeutka. Przez 16 lat studiowała i pracowała w Kanadzie, gdzie ukończyła 4-letnie licencjackie studia psychologiczne (University of Athabasca), 3-letnie studia magisterskie ze specjalnością kliniczna psychologia terapeutyczna - skoncentrowana na traumie i psychoterapia (University of Lethbridge) oraz rozszerzony, 1600-godzinny program szkoleniowo-superwizyjny, gdzie uczyła się pod bezpośrednim kierunkiem autorytetu w dziedzinie terapii traumy rozwojowej - dr Ali Al-Asadi. Zdobywała doświadczenie w różnorodnych placówkach prywatnych i państwowych: m.in. ośrodku terapii indywidualnej i rodzinnej, szpitalnym oddziale chronicznej otyłości, ośrodku socjoterapeutycznym dla młodzieży. W ciągu lat praktyki uczestniczyła w specjalistycznych szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez najwybitniejszych ekspertów - m.in. Gabora Mate, Janinę Fisher, Pat Ogden, Bessela van der Kolk.
Magdalena Pala specjalizuje się w leczeniu symptomów klinicznych traumy złożonej (c-PTSD) u dzieci, młodzieży oraz dorosłych w ramach terapii indywidualnej i grupowej. Posługuje się najnowszymi metodami opartymi na teorii przywiązania, neuronauce, neurobiologii i psychofizjologii. Prowadzi Pacjentów, u których skutki traumy manifestują się m.in. przez depresję, zaburzenia lękowe, silne reakcje stresowe. Poza pracą gabinetową aktywnie angażuje się w szerzenie wiedzy na temat traumy w dzieciństwie i sposobów jej uzdrawiania. Prowadzi kursy z zakresu pracy z traumą dla pracowników służby zdrowia i pomocy społecznej, jest edukatorką i autorką licznych kursów - m.in. “Jak mieć dobry związek”, “Jak zmierzyć się z traumą z dzieciństwa i uwolnić się od jej wpływu w życiu dorosłym”. Jest twórczynią i prowadzącą podcastu “Powrót do Siebie - Uwolnij się od Traumy z Dzieciństwa”.
W cenie zawierają się:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]