JAK WYBRAĆ NURT I BYĆ SKUTECZNYM TERAPEUTĄ?

Termin szkolenia: 18 marca 2023 r. (sobota) w godz. 09:00 – 12:00
Terapia w jakim nurcie jest najskuteczniejsza?
Który nurt daje terapeucie największe szanse na rozwój i sukcesy zawodowe?
Jaki nurt będzie najlepszy dla mnie?

Jeśli to również Twoje dylematy, zapisz się na nasz certyfikowany webinar! Zrobimy wszystko, aby Ci się “rozjaśniło” 🙂

Myśl “a może zostanę psychoterapeutą” często pojawia się jeszcze przed rozpoczęciem studiów magisterskich. W trakcie studiowania psychologii (na uczelni lub na własny rachunek) poznajesz kolejne podejścia terapeutyczne i sposoby rozumienia trudności psychicznych. Przeżywasz różne fascynacje, ale i wątpliwości - jak to działa i jaka jest rola terapeuty w poszczególnych nurtach?

Nadchodzące szkolenie organizujemy po to, abyś m_gł/a wybrać dla siebie nurt psychoterapii i szkolenie terapeutyczne świadomie. Nie tylko w oparciu o teoretyczną wiedzę, ale i o praktyczne doświadczenie psychoterapeuty, który kilka lat temu przechodził przez to samo, co Ty.

PRAKTYCZNY PROGRAM SZKOLENIA:

• Praktyczne zastosowanie poszczególnych podejść w gabinecie terapeutycznym
  1. Nurt psychoanalityczny i psychodynamiczny (z uwzględnieniem analizy grupowej i Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Psychodynamicznej ISTDP)
  2. Nurt poznawczo-behawioralny CBT
  3. Nurt systemowy/terapii rodzinnej
  4. Nurt egzystencjalny (z uwzględnieniem analizy egzystencjalnej i logoterapii w podejściu Yalomowskim)
  5. Nurt integracyjny
  • Jak dobrać nurt do swoich cech osobowości?
  • Jak dobrać nurt w zależności od swojego wymarzonego miejsca pracy
  • Od czego zacząć przygodę z psychoterapią - jak przygotować się do szkolenia?
  • Jak wygląda szkolenie w psychoterapii (na przykładzie różnych szkół)?
  • O współpracy między psychoterapeutami różnych nurtów

Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb: studentów i absolwentów psychologii oraz wszystkich, którzy planują rozpoczęcie kształcenia psychoterapeutycznego/zastanawiają się, czy to właściwa ścieżka dla nich.

Szkolenie prowadzi mgr Jakub Błażej:

Psychoterapeuta specjalizujący się w podejściu psychoanalitycznym, psycholog, psychodietetyk, trener umiejętności społecznych. Autor publikacji dotyczących m.in. relacji terapeutycznej, zaburzeń odżywiania oraz myślenia psychoanalitycznego. Ma doświadczenie zarówno w pracy z osobami dorosłymi, jak i dziećmi i młodzieżą, które zdobywał m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz Fundacji “Poklinika Korczakowska”.