STAJĄC SIĘ PSYCHOTERAPEUTĄ - KURS DLA KAŻDEGO WKRACZAJĄCEGO NA TERAPEUTYCZNY SZLAK

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 14 grudnia 2022 r. (środa) w godz. 18:00 – 20:00

Psychoterapeuta to zawód jak żaden inny. Wymaga wieloletniego kształcenia i zdobywania doświadczenia, predyspozycji osobowościowych, a póki co - niestety także dużych środków finansowych po stronie przyszłego psychoterapeuty. To też jednak zawód, który pozwala wywrzeć bezpośredni i ogromny wpływ na czyjeś życie. Prawdopodobnie to właśnie powód, dla którego tak wielu ciągnie do uprawiania psychoterapii. 

 • Kiedy mogę przyjąć pierwszego Pacjenta? 
 • Jak poradzić sobie z lękiem przed poprowadzeniem pierwszej sesji psychoterapii?
 • W jakim obszarze się wyspecjalizować? Który nurt terapeutyczny jest najlepszy?
 • Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Jeżeli nurtuje Cię choć jedno z powyższych pytań - nasz webinar jest dla Ciebie :) To unikalna okazja, by zdobyć praktyczne informacje, a jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kompetencje z zakresu pracy z Pacjentem.

DLA KOGO?

Na webinar w szczególności zapraszamy tych, którzy kształcą się na psychoterapeutów lub przygotowują się do rozpoczęcia szkolenia: studentów psychologii, psychologów, a także wszystkich niezwiązanych aktualnie z psychoterapią, zastanawiających się, czy to zawód dla nich.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

PRAKTYCZNY PROGRAM SZKOLENIA 


Teoria a praktyka

 • Skąd się biorą psychoterapeuci? Kiedy można o sobie powiedzieć, że jest się psychoterapeutą?
 • Psychoterapeuta dziecięcy, młodzieżowy, osób dorosłych - czy lepiej być “terapeutą od wszystkiego”, czy w czymś się wyspecjalizować? Jakie są zadania psychoterapeuty w pracy z poszczególnymi tymi grupami?
 • Czy któryś nurt terapeutyczny jest lepszy od innych?
 • Pierwszy Pacjent, pierwsza sesja - czego się spodziewać i czy da się do tego przygotować?
 • Do czego jest potrzebny setting w psychoterapii?
 • Najbardziej zaskakujące sytuacje w psychoterapii
 • Kiedy i jak skończyć z Pacjentem psychoterapię?

Jak być dobrym psychoterapeutą?

 • Osobowość terapeuty 
 • Superwizja
 • Terapia własna
 • Szkolenia - czy to się kiedyś kończy?
 • Kwestie finansowe
 • Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
Szkolenie poprowadzi mgr Lidia Karasiewicz

Certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psycholożka. Od wielu lat prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży oraz terapię par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z Pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe, reakcję na ciężki stres, zaburzenia adaptacyjne i pod postacią somatyczną. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest także psychoterapia osób z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. W PsychoMedic prowadzi grupę wsparcia dla Pacjentów z ChAD, a także staż psychoterapeutyczny Psycholog Praktyk dla studentów i absolwentów. Na co dzień pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia analitycznego i systemowego.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Szkolenia z cyklu „Młody psycholog” są częścią projektu „Akademia Terapeuty” – cyklu specjalistycznych szkoleń online dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i lekarzy pod patronatem Sieci Klinik PsychoMedic.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]