STAJĄC SIĘ PSYCHOTERAPEUTĄ - KURS DLA KAŻDEGO WKRACZAJĄCEGO NA TERAPEUTYCZNY SZLAK

Termin szkolenia: 14 grudnia 2022 r. (środa) w godz. 18:00 – 20:00

Psychoterapeuta to zawód jak żaden inny. Wymaga wieloletniego kształcenia i zdobywania doświadczenia, predyspozycji osobowościowych, a póki co - niestety także dużych środków finansowych po stronie przyszłego psychoterapeuty. To też jednak zawód, który pozwala wywrzeć bezpośredni i ogromny wpływ na czyjeś życie. Prawdopodobnie to właśnie powód, dla którego tak wielu ciągnie do uprawiania psychoterapii.

• Kiedy mogę przyjąć pierwszego Pacjenta?
  • Jak poradzić sobie z lękiem przed poprowadzeniem pierwszej sesji psychoterapii?
  • W jakim obszarze się wyspecjalizować? Który nurt terapeutyczny jest najlepszy?
  • Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Jeżeli nurtuje Cię choć jedno z powyższych pytań - nasz webinar jest dla Ciebie :) To unikalna okazja, by zdobyć praktyczne informacje, a jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kompetencje z zakresu pracy z Pacjentem.

Na webinar w szczególności zapraszamy tych, którzy kształcą się na psychoterapeutów lub przygotowują się do rozpoczęcia szkolenia: studentów psychologii, psychologów, a także wszystkich niezwiązanych aktualnie z psychoterapią, zastanawiających się, czy to zawód dla nich.

PRAKTYCZNY PROGRAM SZKOLENIA

Teoria a praktyka

• Skąd się biorą psychoterapeuci? Kiedy można o sobie powiedzieć, że jest się psychoterapeutą?
  • Psychoterapeuta dziecięcy, młodzieżowy, osób dorosłych - czy lepiej być “terapeutą od wszystkiego”, czy w czymś się wyspecjalizować? Jakie są zadania psychoterapeuty w pracy z poszczególnymi tymi grupami?
  • Czy któryś nurt terapeutyczny jest lepszy od innych?
  • Pierwszy Pacjent, pierwsza sesja - czego się spodziewać i czy da się do tego przygotować?
  • Do czego jest potrzebny setting w psychoterapii?
  • Najbardziej zaskakujące sytuacje w psychoterapii
  • Kiedy i jak skończyć z Pacjentem psychoterapię?

Jak być dobrym psychoterapeutą?

• Osobowość terapeuty
  • Superwizja
  • Terapia własna
  • Szkolenia - czy to się kiedyś kończy?
  • Kwestie finansowe
  • Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
Szkolenie poprowadzi mgr Lidia Karasiewicz

Certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psycholożka. Od wielu lat prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży oraz terapię par i rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z Pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe, reakcję na ciężki stres, zaburzenia adaptacyjne i pod postacią somatyczną. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest także psychoterapia osób z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. W PsychoMedic prowadzi grupę wsparcia dla Pacjentów z ChAD, a także staż psychoterapeutyczny Psycholog Praktyk dla studentów i absolwentów. Na co dzień pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia analitycznego i systemowego.

– możliwość obejrzenia nagrania 2-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

Szkolenia z cyklu „Młody psycholog” są częścią projektu „Akademia Terapeuty” – cyklu specjalistycznych szkoleń online dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i lekarzy pod patronatem Sieci Klinik PsychoMedic.