ANALIZA WIĘZI PRENATALNEJ W PRACY Z PRZYSZŁYMI RODZICAMI

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 27 czerwca 2023 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Analiza więzi prenatalnej przynosi znacznie więcej korzyści, niż samo wzmocnienie więzi między przyszłą matką a dzieckiem. Zapisz się na szkolenie i poznaj możliwości wspierania rozwoju psychofizycznego dziecka już w życiu prenatalnym. 

Dlaczego warto wykorzystywać analizę więzi prenatalnej w pracy z ciężarną kobietą i jej partnerem?

  • Proces analizy trwa krótko, bo około 20 sesji z częstotliwością 1-3 razy w tygodniu. Jest to więc metoda dla kobiet także na zaawansowanym etapie ciąży i z ograniczonymi możliwościami finansowymi. 
  • Analiza więzi prenatalnej oddziałuje na wiele aspektów dobrostanu psychicznego matki. Nie tylko pomaga jej obniżyć napięcie, ale i kompleksowo przygotowuje do momentu “oddzielenia się” od dziecka, które nastąpi w momencie porodu. 
  • Fenomenem analizy więzi prenatalnej jest to, że wzmacnia więź i umożliwia “dialog” między rodzicami a dzieckiem, jednocześnie wspierając zdrową odrębność i ego matki oraz dziecka. 
  • Analiza więzi prenatalnej przynosi dziecku liczne korzyści, widoczne przez wiele lat i już od pierwszych dni życia pozapłodowego. 


PRAKTYCZNY PROGRAM
  1. Jak powstała analiza więzi prenatalnej i jakie są jej założenia?
  2. Jaki jest wpływ życia prenatalnego i historii narodzin dziecka na kolejne pokolenia? Jak specjalist(k)a zdrowia psychicznego może ukierunkować bieg tych wydarzeń?
  3. Studium przypadku - jak pracować z matką:
  • przeżywającą lęk przed porodem
  • która obawia się depresji poporodowej
  • która jest ciekawa siebie i chciałaby pogłębić więź z dzieckiem przed porodem?


DLA KOGO?

Szkolenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą pomocą psychologiczną dla przyszłych matek i ich partnerów. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, ginekologów-położników i pozostałych specjalności, położne, doule, fizjoterapeutów i fizjoterapeutki uroginekologiczne - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Webinar poprowadzi mgr Edyta Naglarska-Ryćko:

Certyfikowana analityczka więzi prenatalnej, współzałożycielka Instytutu Analizy Prenatalnej, psychoterapeutka psychodynamiczna, psycholożka. Absolwentka Szkoły Psychoterapii przy Krakowskim Centrum Psychodynamicznym z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Jako analityczka więzi prenatalnej nie tylko pracuje z przyszłymi rodzicami, ale i współprowadzi pierwsze w Polsce szkolenia z tego zakresu. Prowadzone przez nią kursy są objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz ISPPM – Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Psychologii Prenatalnej i Okołoporodowej.

Uwaga! Udział w szkoleniu nie jest równoznaczny z otrzymaniem tytułu analityka(-czki) więzi prenatalnej. Do posługiwania się metodą analizy więzi prenatalnej uprawniają całościowe, 3-semestralne szkolenia. Celem webinaru jest wstępne zapoznanie Uczestników z metodą i wsparcie w podjęciu decyzji o ewentualnym dalszym rozwoju w tym kierunku. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty