NAJWIĘKSZE WYZWANIA W PRACY TERAPEUTY.

ROZWIĄZANIA W JĘZYKU TERAPII SCHEMATÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 6 października 2022 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00


Jakie wyzwania mogą Cię spotkać, gdy pracujesz w zawodzie psychoterapeuty? Jakie z nich są najtrudniejsze? I najważniejsze: jak sobie z tymi trudnościami radzić żeby nadal być skutecznym Specjalistą, a praca była źródłem satysfakcji?

Odpowiedzi na te pytania przyniesie Ci nasze szkolenie z doświadczoną psychoterapeutką. Dowiesz się, jak pokonywać wyzwania w codziennej pracy, wykorzystując paradygmat terapii schematów.

Psychoterapia to niezwykle skuteczna metoda pomocy osobom z różnymi problemami natury psychicznej. Jednocześnie terapeuci spotykają się w praktyce z ogromem wyzwań.

Pacjentami często są osoby z diagnozą zaburzeń osobowości, z rodzin głęboko dysfunkcyjnych, z doświadczeniami traumy i przemocy. Aby terapia była efektywna, niezbędne jest jednocześnie stworzenie z tymi Pacjentami bliskiej więzi emocjonalnej.

Odnalezienie odpowiedzi na pytanie: jak pokonywać wyzwania w codziennej pracy, jest nie tylko kluczem do w pełni odpowiedzialnego i profesjonalnego wykonywania zawodu pomocowego. Pozwoli Ci również na zachowanie satysfakcji w życiu prywatnym, do którego nie będziesz „przynosić” trudnych sytuacji z pracy. 

Szkolenie z doświadczoną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną i schematów będzie oparte na merytorycznej wiedzy oraz wnioskach płynących z jej własnego doświadczenia i doświadczeń innych psychoterapeutów. Jednocześnie jednak jego przebieg będzie na bieżąco dostosowywany do potrzeb i doświadczeń Uczestników biorących udział w webinarium „na żywo”. Czeka nas zdecydowanie najbardziej interaktywne spotkanie ze wszystkich z cyklu Akademii Terapeuty – oprócz standardowego wykładu i sesji Q&A, elementami programu będą również ćwiczenia i konwersacje na linii Uczestnicy – Prowadząca.


Dla kogo?

Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby wykonujące zawody pomocowe, zainteresowane technikami terapii poznawczo-behawioralnej, humanistycznej, psychodynamicznej, schematów oraz rozwojem swoich kompetencji i samoświadomości. Udział w webinarium będzie cenny zwłaszcza dla psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów, nauczycieli i pedagogów – a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

W trakcie spotkania:

  • sprawdzimy, jakie sytuacje z Pacjentami są dla Uczestników najtrudniejsze,
  • poznasz dobre praktyki postępowania w obliczu różnych trudności – dotyczące zarówno bezpośredniej pracy z Pacjentem, jak i zatroszczenia się o siebie,
  • poszukamy, jakie schematy i przekonania psychoterapeutów aktywują się w trakcie niektórych trudnych sytuacji w gabinecie – i jak sobie z tym radzić, aby nadal efektywnie pomagać Pacjentom,
  • odnajdziesz swoje sposoby na radzenie sobie z własnymi trudnymi doświadczeniami w praktyce psychologa/psychoterapeuty. 

W trakcie webinarium wykorzystywane będą techniki wyobrażeniowe – często stosowane w pracy z Pacjentami w terapii schematów.

To szkolenie, na którym zdecydowanie warto pojawić się „na żywo”!


Szkolenie poprowadzi mgr Arleta Balcerek

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (PTTPB nr 607) oraz terapeutka schematów. Od ponad 10 lat wykorzystuje techniki terapii schematów do pomocy osobom m.in. z zaburzeniami osobowości, trudnościami w relacjach, z doświadczeniem przemocy, zmagającym się z niską samooceną i perfekcjonizmem.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania (wysyłka nastąpi do 13 października włącznie);

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]