TOKSYCZNY WSTYD - JAK PRACOWAĆ NAD NIM W PSYCHOTERAPII? PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DLA SPECJALISTÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 10 lutego 2024 r. (sobota) w godz. 11:00 – 14:00
Jakie (czasem nietypowe) objawy i trudności świadczą o tym, że nasz Pacjent ma schematyczne tendencje do wstydzenia się siebie? 

Jak rozumieć (konceptualizować) wstyd u Pacjenta? 

Jak pracować w gabinecie nad różnymi rodzajami wstydu? 

Co robić w sytuacji, gdy toksyczny wstyd u Pacjenta powoduje zakłócenia w relacji terapeutycznej? 

Zapisz się:

Wstyd potrafi być bardzo destrukcyjny - prowadzić może m.in. do nienawiści do siebie, pracoholizmu, nadmiernej koncentracji na osiągnięciach, lęku przed okazywaniem emocji, wikłania się w toksyczne relacje. Jego źródło często tkwi w traumatycznych doświadczeniach z przeszłości, związanych np. z wychowywaniem się w przemocowej rodzinie. Jednocześnie może być, na zasadzie błędnego koła, przeszkodą w przepracowywaniu traum. Bywa, że skutecznie powstrzymuje Pacjenta przed zaufaniem terapeucie, pozwoleniem sobie na bezbronność, opowiadaniem o bolesnych wydarzeniach. Dlatego tak ważne jest, aby identyfikować jego przejawy, uwzględniać go w naszym sposobie rozumienia Pacjenta, i traktować pracę nad nim jako ważny cel w terapii. 

W trakcie szkolenia lepiej zrozumiesz schemat wstydu, bardzo powszechny wśród osób korzystających z psychoterapii - a następnie poznasz sprawdzone strategie pracy nad wstydem w różnych okolicznościach i kontekstach. 


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Czym tak naprawdę jest wstyd? Perspektywa od filozofii, przez psychologię, aż po życie codzienne
  • Rola wstydu w kształtowaniu się osobowości człowieka
  • Jak przejawia się nieadekwatny, toksyczny wstyd? Po czym poznać, że to problem naszego Pacjenta?
  • Wstyd w relacjach międzyludzkich i interwencje wspierające w budowaniu zdrowych więzi
  • Wstyd w relacji z samym sobą i interwencje wspierające budowanie realnego obrazu siebie
  • Wstyd adekwatny - co w sytuacji, gdy nasz Pacjent rzeczywiście popełnił poważny błąd?
  • Wstyd w gabinecie psychoterapeuty - jakie interwencje stosować, gdy wstyd przeżywany przez Pacjenta utrudnia proces terapeutyczny i budowanie pomocnej relacji?


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów zainteresowanych tematyką toksycznego wstydu i możliwości modyfikacji nieadaptacyjnych schematów w toku terapii. Szczególnie ciepło zapraszamy psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, osoby pracujące w obszarze szeroko pojętej pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej - a także wszystkich kształcących się w tych kierunkach. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza Jakub Błażej

psychoterapeuta specjalizujący się w podejściu psychoanalitycznym, psycholog, psychodietetyk, trener umiejętności społecznych. Autor publikacji dotyczących m.in. relacji terapeutycznej, zaburzeń odżywiania oraz myślenia psychoanalitycznego. Ma doświadczenie zarówno w pracy z osobami dorosłymi, jak i dziećmi i młodzieżą, które zdobywał m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz Fundacji “Poklinika Korczakowska”.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]