RELACJA TERAPEUTYCZNA JAKO DŹWIGNIA ZMIANY

W PSYCHOTERAPII I POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 19 czerwca 2023 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00
Czym tak naprawdę jest dobra relacja terapeutyczna? W jaki sposób ją rozwijać?


Jak kształtować relację terapeutyczną tak, aby służyła wyznaczonym celom i rozwojowi osobistemu Pacjenta(-ki)?


Co robić, gdy w Twojej relacji z Pacjentem(-ką) pojawiają się poważne kryzysy, negatywne emocje, wzajemna niechęć? 


Zapisz się na szkolenie, aby zyskać merytoryczne wsparcie i praktyczne wskazówki do codziennej pracy!

O znaczeniu relacji terapeutycznej słyszymy już od pierwszych dni nauki na studiach i od pierwszych stron każdego podręcznika poświęconego psychoterapii i pomocy psychologicznej. Jasnym jest, że oparta na szacunku i zaufaniu więź między terapeut(k)ą i Pacjentem(-ką) jest niezbędna, aby ich wspólna praca przyniosła trwałe korzyści. Wielu specjalistów, zwłaszcza tych na początku drogi zawodowej, nie ma jednak pewności, jak budować relację terapeutyczną i po czym poznać, że jest ona wystarczająco dobra? Jak równoważyć wsparcie i konfrontację? Co robić, aby dać Pacjentowi(-ce) odczuć, że jesteśmy po jego/jej stronie, a jednocześnie zachować profesjonalizm i nie utwierdzać osoby w jej nieadaptacyjnych sposobach myślenia czy postępowania? 

Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na te pytania. Każdy specjalista(-ka) buduje więź z Pacjentami i Pacjentkami w oparciu o swoje unikalne zasoby - ale my jesteśmy tu po to, aby pomóc Ci je rozwijać! 

Nadchodzący webinar pozwoli Ci usystematyzować wiedzę na temat relacji terapeutycznej oraz uniwersalnych sposobów jej rozumienia, rozwijania i modyfikowania. Tak, abyś w trakcie sesji m_gł(a) w pełni skupić się na osobie, która przyszła do Ciebie po pomoc, zostawiając w tyle obawy odnośnie swoich kompetencji. 


PRAKTYCZNY PROGRAM 
  • Czym jest, a czym nie jest relacja terapeutyczna? Usystematyzowanie wiedzy;
  • Rodzaje relacji terapeutycznej w zależności od celu pomocy oraz problemów doświadczanych przez Pacjenta(-kę);
  • Sposoby konstruktywnego rozwijania relacji terapeutycznej;
  • Strategie radzenia sobie w przypadku tzw. negatywnej reakcji terapeutycznej;
  • Jakie procesy zachodzą w relacji terapeutycznej? Jak je rozumieć i jak wykorzystywać do wsparcia rozwoju Pacjenta(-ki) w terapii?


DLA KOGO?

Szkolenie kierujemy do wszystkich, którzy zawodowo zajmują się lub będą się zajmować pomaganiem osobom doświadczającym kryzysów i zaburzeń psychicznych. Szczególnie ciepło zapraszamy psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, pedagogów, nauczycieli, osoby zatrudnione w pomocy społecznej, ośrodkach wychowawczych, poprawczych i karnych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Na webinar zaprasza Prowadząca - Katarzyna Krasuska-Turzyniecka

Psychoterapeutka certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (nr certyfikatu 856), specjalistka psychologii klinicznej, psycholożka. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz całościowego szkolenia terapeutycznego w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej, diagnostyce psychologicznej oraz długoterminowej psychoterapii dla osób dorosłych. Poza praktyką gabinetową, pracuje także jako psycholog w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie przez wiele lat pełniła dodatkową rolę mentora i szkoleniowca psychologów-stażystów. W PsychoMedic prowadzi staż “Psycholog Praktyk”. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]