PSYCHOTERAPIA PACJENTÓW Z ZABURZENIAMI REGULACJI EMOCJONALNEJ – PERSPEKTYWA KONCEPCJI PRZYWIĄZANIA I MENTALIZACJI

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 28 października 2022 r. (piątek) w godz. 18:00 – 21:00


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Prof. dr hab. Barbarą Józefik – superwizorem PTP, psychologiem i psychoterapeutą. Specjalistka pokaże, jak wspierać Pacjentów w nauce regulacji emocji, wykorzystując wiedzę z zakresu koncepcji przywiązania i mentalizacji.

Współczesna psychoterapia zwraca szczególną uwagę na procesy regulacji emocjonalnej. Nieadekwatna, dysfunkcjonalna regulacja znacząco zwiększa ryzyko występowania kryzysów emocjonalnych, uzależnień, zaburzeń odżywiania, zachowań autodestrukcyjnych czy samookaleczeń. Celem szkolenia jest przedstawienie koncepcji regulacji emocjonalnej w kontekście teorii przywiązania i mentalizacji oraz warunków niezbędnych dla rozwoju adaptacyjnej regulacji emocjonalnej. Uczestnicy wyjdą ze szkolenia wyposażeni w wiedzę, w jaki sposób pracować z Pacjentami nad ich regulacją emocji w trakcie psychoterapii – i jak pomóc im uzupełnić braki z wcześniejszych okresów życia. 


Dla kogo?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich, którzy pracują lub planują pracować z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych oraz różnego rodzaju zaburzeń zdrowia psychicznego: w szczególności psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia
  • Więź przywiązaniowa i mentalizacja jako podstawy dla rozwoju regulacji emocjonalnej;
  • Mechanizm zaburzonej regulacji emocjonalnej;
  • Jak rozpoznać, że mój Pacjent doświadcza trudności w zakresie regulacji emocjonalnej?
  • Zasady terapii i interwencje terapeutyczne w pracy z Pacjentami z zaburzoną regulacją emocjonalną;
  • Studium przypadku: przykłady z praktyki klinicznej Prowadzącej.


Szkolenie poprowadzi prof. dr hab. Barbara Józefik

Specjalistka psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka i superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowana psychoterapeutka European Association for Psychotherapy. Profesor w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kieruje pracą Pracowni Psychologii i Psychoterapii Systemowej CM UJ i Ambulatorium Terapii Rodzin Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

OPINIE UCZESTNIKÓW

"Dużo wartościowych treści. Z pewnością wiele wskazówek przyda mi się w pracy w gabinecie."
Grzegorz T.
"Szkolenie było naprawdę na najwyższym poziomie, niezwykle użyteczna wiedza. Prowadząca przekazała bardzo dużo wartościowych treści w ciekawy i przystępny sposób."
Ludmiła Z.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]