BORDERLINE: WYZWANIA W PRACY Z PACJENTEM Z POGRANICZA

Premiera szkolenia miała miejsce 14 maja 2022 r.
Jak nawiązać dobry kontakt, skutecznie pracować terapeutycznie i radzić sobie z trudnymi sytuacjami z Pacjentami z zaburzeniem osobowości borderline?

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące tematu, z którym w swojej praktyce zawodowej zetknie się każdy psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta. Uważa się bowiem, że zaburzenie osobowości typu borderline może dotyczyć nawet do 60% osób korzystających z pomocy Specjalistów od zdrowia psychicznego. Jednocześnie jest to zaburzenie uważane za jedno z najtrudniejszych do terapii. Ze względu na jego specyfikę, w procesie psychoterapii lub w trakcie kontaktu z lekarzem może dochodzić do wielu trudnych sytuacji i zachowań typu acting out ze strony Pacjenta_ki. To nierzadko uruchamia reakcje przeciwprzeniesieniowe u Specjalisty, nie mówiąc już o towarzyszącej temu bezradności i niepewności, jak należy postąpić z osobą, która zgłosiła się do nas po pomoc.

Biorąc udział w naszym webinarium zyskasz konkretne umiejętności z zakresu diagnozy, budowania relacji, pogłębionej pracy terapeutycznej i radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się w pracy z osobą z zaburzeniem typu borderline. Zaburzenie pograniczne zostanie dogłębnie przedstawione przez Prowadzącą – psychoterapeutkę i psychiatrę – zarówno z perspektywy medycznej, jak i psychologicznej.

Na szkolenie ciepło zapraszamy wszystkie osoby, które w swojej pracy stykają się z osobami o nieprawidłowej organizacji osobowości, a przede wszystkim: studentów i absolwentów psychologii, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów i innych specjalności.

1. Rozpoznanie zaburzeń osobowości typu borderline wg wytycznych najnowszych klasyfikacji (DSM-V, ICD-11);

2. Najczęstsze trudności w procesie diagnozy zaburzenia borderline i sposoby radzenia sobie z nimi;

3. Budowanie i podtrzymywanie ufnej więzi i relacji terapeutycznej z Pacjentem_ką z zaburzeniem osobowości typu borderline;

4. Techniki terapeutyczne w pracy z osobami o poziomie organizacji osobowości borderline;

5. Specyfika kontaktu i możliwe sytuacje trudne w pracy z Pacjentami doświadczającymi pogranicznych zaburzeń osobowości;

6. Farmakoterapia Pacjenta_ki z zaburzeniem osobowości borderline – co powinien o niej wiedzieć każdy psycholog i psychoterapeuta?

Webinarium zostało wzbogacone o konkretne przykłady z praktyki Prowadzącej. Praktykujący Uczestnicy szkolenia mogli również skonsultować z Ekspertką swoje indywidualne trudności w pracy z Pacjentami doświadczającymi zaburzeń osobowości, co, jak liczymy, będzie cenne i wzbogacające dla nas wszystkich.

Szkolenie prowadziła dr hab. n. med. Anna Mosiołek

Lekarka specjalistka psychiatra, specjalistka terapii środowiskowej, psychoterapeutka. Adiunkt naukowo-dydaktyczny Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka oryginalnych pełnotekstowych prac naukowych – 33, w tym 10 w czasopismach posiadających IF, 9 – opisów przypadków, 35 – prac poglądowych, 47 rozdziałów w podręcznikach i monografiach z zakresu psychiatrii. Autorstwo monografii lub podręcznika – 8, redaktor naczelny monografii – 6. Wykładowca na ponad 55 konferencjach, autorka 7 ogólnopolskich cyklów szkoleniowych m.in. cykl wykładów i szkoleń o poporodowych zaburzeniach psychicznych, tokofobii, depresji w ciąży, współpraca z Uniwersytetem Zdrowia Kobiety w zakresie szkoleń dla personelu medycznego. Uczestniczka szkoleń m.in. WHO – The European First Episode Schizophrenia Trial (EUFEST), Association of European Psychiatrists – CME Course Association Europeenne de Psychiatrie Arbeitsgemeinschaft Europaischer Psychaiter Assotiation of European Psychiatrists Strasburg “How to set up and evaluate a community mental health service for the severely mentally ill”, Focus on CNS Disorders , Interactive Educational Meeting from Molecule to Menagement:The scope of schizophrenia treatment Budapeszt, szkolenie z psychoterapia Uniwersytet Jagieloński Colegium Medicum Katedra Psychoterapii 2010 r. –2014 r, Master Class Speaker Training Meeting , Mental Health Futures 2018: Schizofrenia Masterclass.

– nagranie 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

„Szkolenie napakowane wiedzą merytoryczną oraz kliniczną, ciekawy sposób prezentacji. Pogłębiona analiza ICD-11 oraz DSM-V, cech osobowości borderline, diagnozy różnicowej oraz ciekawe przykłady z praktyki klinicznej a także empatia i wrażliwość Pani Doktor, która pozwala lepiej zrozumieć tę grupę pacjentów.”
JOANNA
„Bardzo pomocne szkolenie w pracy z osobami BPD. Pani dr bardzo przystępnie i wyczerpująco przekazała wiedzę i dzieliła się swoimi doświadczeniami. Dziękuję i czekam na kolejne szkolenie.”
AGNIESZKA ŚK
„To moje pierwsze szkolenie – dużo konkretnej wiedzy, przekazanej w zwięzły i prosty sposób, tylko ograniczeniem był czas, a zagadnień i ważnych informacji było sporo. Na pewno warto, jeśli chodzi o doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy merytorycznej.”
OSKAR KOWALSKI
UCZESTNIK SZKOLENIA
„Polecam udział w szkoleniu
– dawka wiedzy przydatnej w pracy z Pacjentem.”
IWONA
„Merytoryka, szerokie ujęcie problemu, prowadząca z dużym doświadczeniem w pracy z BPD”
JOANNA S.