MOJE SUKCESY I PORAŻKI W TERAPII PAR I RODZIN

– WSKAZÓWKI DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ PSYCHOTERAPEUTÓW

Szkolenie mistrzowskie z prof. Bogdanem de Barbaro

Premiera szkolenia miała miejsce 19 września 2021 r.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nagraniem wyjątkowego spotkania z profesorem Bogdanem de Barbaro. W jego trakcie Profesor podzielił się swoją praktyczną wiedzą, doświadczeniem oraz zasadami, którymi warto kierować się w codziennej pracy.

Trzy wspólnie spędzone godziny wypełnione były omawianiem autentycznych procesów terapeutycznych prowadzonych przez Profesora, poszukiwaniem odpowiedzi na dylematy wnoszone przez Uczestników i wzajemnym inspirowaniem się do pięknej, ale i trudnej pracy terapeuty. Nie da się słowami opisać energii, która towarzyszyła nam w trakcie tego spotkania i z którą z niego wyszliśmy.

Tak prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro, wybitny autorytet w dziedzinie psychoterapii, powiedział kiedyś o ważnej roli pokory w zawodzie terapeuty i gotowości do poszukiwania razem z Pacjentem przyczyn jego cierpienia. Gotowości do nieprzywiązywania się nadmiernie do swoich hipotez:

„Mój przepis na mistrzostwo w swojej dziedzinie to zgoda na niewiedzenie, a to wymusza zaciekawienie i poszukiwania odpowiedzi. Dbanie o to, by fascynacja pracą nie zasłoniła fascynacji życiem.”

Materiał polecamy wszystkim zainteresowanym tematyką terapii systemowej – zwłaszcza studentom psychologii, psychologom, przyszłym i obecnym psychoterapeutom, lekarzom, pedagogom, nauczycielom i osobom zawodowo zajmującym się wspieraniem par i rodzin przeżywających kryzys.

Na szkoleniu profesor de Barbaro poruszył między innymi takie kwestie, jak:

1. Jakie warunki muszą zaistnieć, aby psychoterapia pary/rodziny mogła się powieść?

2. Czym jest “zasada 3K” i jak stosować się do niej w codziennej pracy terapeuty?

3. Na co przyszły psychoterapeuta powinien położyć szczególny nacisk w procesie przygotowywania się do zawodu?

4. Czym jest wrażliwość etyczna w pracy psychoterapeuty, jak ją w sobie kształtować i jak zachować krytycyzm wobec metod i technik stosowanych w codziennej pracy?

Szkolenie poprowadził prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro.

Lekarz psychiatra, psychoterapeuta i profesor nauk medycznych. Jeden z największych w Polsce autorytetów w dziedzinie psychoterapii, szczególnie psychoterapii par i rodzin. Pracuje jako terapeuta rodzin i par od ponad 30 lat, pomagając ludziom mierzyć się z ich problemami. Jest autorem, współautorem i redaktorem artykułów i książek z zakresu psychiatrii i psychoterapii, m.in. „Możesz pomóc”, „Pacjent w swojej rodzinie”, „Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny”, „Konteksty psychiatrii”, „Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii”, „I jak tu się dogadać?!”. Prowadzi wykłady i szkolenia, współpracując z czołowymi organizacjami naukowymi w Polsce.

Co zyskam wykupując dostęp szkolenia?

– możliwość obejrzenia nagrania 2,5-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

„Jest to moje pierwsze szkolenie tego typu.  Jestem pozytywnie zaskoczona i na pewno skorzystam z kolejnych. Bardzo dziękuję za pozytywne doświadczenie”

ESTERA

„Bardzo przyjemne i ubogacające szkolenie. Prowadzący zaszczycił podzieleniem się swą wiedzą i doświadczeniem. Odpowiadał wyczerpująco na pytania uczestników. Polecam”

KASIA

„Dobrze było zobaczyć i usłyszeć! Nieczęsta forma mówienia o tak bogatym doświadczeniu w tak jasny, prosty i otwarty sposób. Dla nas zwykłych, gabinetowych zjadaczy chleba – bezcenne!”

MGR ALINA SUCHECKA

„Dziękuję za spotkanie z prof. dr hab. n. med. Bogdanem de Barbaro. Podziwiam wiedzę i doświadczenie. Szkolenie bardzo pomocne do pracy terapeutycznej.”

EDWARD

UCZESTNIK SZKOLENIA

„Wspaniałe szkolenie, z którego wiele wyniosłam! Forma zajęć, w których Pan Profesor wskazywał na błędy i sukcesy w terapii na przykładach pracy z klientami mocno zapada w pamięć. Doskonałe przykłady z pracy terapeutycznej. Podawanie przykładów zdań-interwencji wobec określonych problemów klienta. Bardzo rzeczowe, pomocne, zrozumiałe odpowiedzi na mnóstwo pytań. Przystępna cena. Dogodny czas i godzina – niedziela na 10.00. Prowadzący wysokiej klasy i posiadający ogromne doświadczenie. Możliwość otrzymania certyfikatu. Myślę, że mogłabym długo wymieniać.”

KATARZYNA

“Świetne i pouczające spotkanie, nie tylko terapeuci par borykają się z problemami par i rodzin. Trudności te są częste również w trakcie wizyt lekarskich tych właśnie pacjentów, czy to w udzieleniu odpowiedniej porady, czy też w tym, w jaki sposób jej udzielić”

DR AGNIESZKA TAJCHMAN

„Szkolenie konkretne i treściwe, ogromna otwartość prowadzącego na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, sprawna organizacja.”

MAŁGORZATA BOŻEK

„Szkolenie niezwykle merytoryczne, zachęcające do dalszej lektury i pogłębienia wiedzy w tym zakresie. Gorąco polecam zarówno studentom, jak i przyszłym praktykom”

KAMILA