DIAGNOZA I TERAPIA DZIECI Z CAŁOŚCIOWYMI ZABURZENIAMI ROZWOJOWYMI

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 25 lipca 2021 r.
Dla kogo?

Serdecznie zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów, którzy wspierają Małych Pacjentów i ich rodziców – do zapoznania się z nagraniem szkolenia online z zakresu diagnozy i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

Mgr Martyna Czopowicz podczas szkolenia poruszyła m.in. takie zagadnienia jak:

1. Czym są całościowe zaburzenia rozwoju ze spektrum autyzmu:

– jaka jest ich klasyfikacja: obecnie i w przyszłości,

– jakie są podstawowe objawy zaburzeń ze spektrum autyzmu,

– czym różni się zespół Aspergera od spektrum autyzmu.

2. Jaka jest droga do diagnozy całościowych zaburzeń rozwoju ze spektrum autyzmu (z uwzględnieniem wieku dziecka i nasilenia objawów)

3. Jak wygląda proces diagnozy spektrum autyzmu:

– kto uczestniczy w diagnozie,

– jak często stawiamy diagnozę,

– czy zdarza się wykluczyć spektrum autyzmu, i co wtedy?

4. Diagnoza i co dalej?

– jakie są formy pomocy dla dzieci w spektrum autyzmu,

– jak wygląda terapia i jak ją prowadzić,

– jaka terapia jest najskuteczniejsza (z uwzględnieniem wieku dziecka),

– jak wygląda edukacja dzieci w spektrum autyzmu na etapie przedszkola i późniejszych etapów.


Prowadząca zaprezentowała także ciekawe przypadki z praktyki klinicznej.


Szkolenie prowadziła mgr Martyna Czopowicz

Psycholog dziecięca, specjalizująca się głównie w diagnozie i terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (spektrum autyzmu, Zespół Aspergera). Jej główne zainteresowania zawodowe są związane z pracą terapeutyczną z dziećmi z Zespołem Aspergera. Jest członkiem zespołu orzekającego o kształceniu specjalnym dla dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera.Pracę zawodową rozpoczęła pod okiem dr Moniki Suchowierskiej – Stephany w Centrum Wczesnej Interwencji „Krok po Kroku”. Następnie zdobywała doświadczenie zawodowe pracując w Fundacji SYNAPSIS. Obecnie pracuje w poradni psychologiczno – pedagogicznej, gdzie prowadzi diagnozę i terapię psychologiczną dzieci od najmłodszych lat (miesięcy) do wieku wczesnoszkolnego. Ukończyła liczne kursy i szkolenia dotyczące diagnozy i pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz stosowania i interpretacji wiodących narzędzi diagnostycznych. Absolwentka studiów podyplomowych z neuropsychologii na Uniwersytecie SWPS. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Świetnie przygotowane szkolenie. Przyjemnie się słuchało; temat przedstawiony bardzo ciekawie. Niezmiernie podobały mi się opisane przypadki – pokazały, że temat nie jest taki oczywisty i prosty; że nie wystarczy patrzeć tylko na książkowe kryteria diagnostyczne.
KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Profesjonaliści, empatyczni z doskonałym programem szkoleniowym. Ja osobiście, jak tylko finanse pozwolą, to każde szkolenie 'zaliczę’. Z tych szkoleń wynosi się i wiedzę teoretyczną i praktyczną!
JOANNA MAKOWSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Zdecydowanie polecam! Od razu po udziale w pierwszym szkoleniu zapisałam się na kolejne.
KASIA NOWAK
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Bardzo dobre podsumowanie i ujednolicenie tematu.”
KAROLINA SZYMAŃSKA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Polecam szkolenie, przede wszystkim ze względu na dużą wiedzę prowadzącej i doświadczenie. W trakcie szkolenia niezwykle przydatne były konkretne przykłady z pracy.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Bardzo ciekawe i trudne diagnostycznie przypadki.
UCZESTNIK SZKOLENIA
Bardzo dziękuję za poszerzenie wiedzy na temat spektrum autyzmu. Przystępnie podane wiadomości, spokój prowadzącej, dobre przygotowanie merytoryczne.
ALDONA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]