KONCEPTUALIZACJA PRZYPADKU I POMOC PSYCHOLOGICZNA W PRACY Z DOROSŁYMI - KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH PSYCHOLOGÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 16 stycznia 2023 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00


Jesteś młodym psychologiem, a do Twojego gabinetu właśnie przychodzi Klient_ka, z prośbą o pomoc w złagodzeniu aktualnie doświadczanych trudności.

W trakcie konsultacji jesteście w dobrym kontakcie - trudno Ci jednak odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jak zidentyfikować i zrozumieć sedno problemu Klienta_ki? 
  • Jakie narzędzia i techniki mogę zastosować, żeby faktycznie pomóc Klientowi_ce?
  • Techniki jakiego nurtu mogę wykorzystać w pracy z tym Klientem_ką? 

Jeśli w codziennej pracy towarzyszy Ci choć jedna z wyżej wymienionych wątpliwości – lub jesteś studentem, ale już zastanawiasz się nad wyżej opisanymi kwestiami – zapisz się na nasze szkolenie. Pomożemy Ci odnaleźć drogę w gąszczu pytań i wątpliwości. Otrzymasz od nas pierwsze, praktyczne narzędzia do pracy z Klientem. Na dobry początek 😊 

Dla kogo?

Nadchodzące szkolenie jest dedykowane osobom, które niedawno zaczęły lub planują rozpocząć pracę z osobami dorosłymi. Przyjrzymy się przede wszystkim podstawom konceptualizacji i prowadzenia wsparcia psychologicznego oraz interwencji kryzysowej.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program:
  • Konceptualizacja w różnych formach pomocy psychologicznej – co wywołało trudności u Klienta_ki, co je podtrzymuje, co utrudnia ich zwalczenie, jak można pomóc Klientowi_ce w złagodzeniu objawów.
  • Różnice pomiędzy sposobami opracowania przypadku w zależności od  okoliczności i celu udzielanej pomocy psychologicznej
  • Jak wykorzystywać swoją wiedzę na temat teorii i technik poszczególnych nurtów psychoterapii? W jaki sposób może być ona przydatna przy udzielaniu pomocy psychologicznej?
  • Co odróżnia interwencję kryzysową i wsparcie psychologiczne od psychoterapii? Kiedy zaproponować Klientowi_ce pomoc krótkoterminową, a kiedy długoterminową?
  • Główne wyzwania w konceptualizacji przypadku: czynniki utrudniające opracowanie konceptualizacji, konsekwencje nadmiernego przywiązania się do własnej koncepcji problemów Klienta_ki
  • Studium przypadku: przykłady konceptualizacji przypadków z obszarów najczęściej spotykanych w praktyce klinicznej.


Szkolenie jest częścią cyklu „Młody Psycholog”, realizowanego w ramach projektu Akademia Terapeuty PsychoMedic.pl. Program kursu jest dostosowany do potrzeb i możliwości studentów psychologii oraz psychologów na początku swojej drogi zawodowej. Szczególnie serdecznie zapraszamy tych z Was, którzy pracują lub planują rozpoczęcie pracy w publicznej lub prywatnej poradni zdrowia psychicznego, fundacji, telefonie zaufania dla osób dorosłych, szpitalu.

Szkolenie poprowadzi mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka

Psychoterapeutka certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (nr certyfikatu 856), specjalistka psychologii klinicznej, psycholożka, Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz całościowego szkolenia terapeutycznego w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej, diagnostyce psychologicznej oraz długoterminowej psychoterapii dla osób dorosłych. Poza praktyką gabinetową, pracuje także jako psycholog w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie przez wiele lat pełniła dodatkową rolę mentora i szkoleniowca psychologów-stażystów. 


Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Szkolenia z cyklu „Młody psycholog” są częścią projektu „Akademia Terapeuty” – cyklu specjalistycznych szkoleń online dla psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i lekarzy pod patronatem Sieci Klinik PsychoMedic.


Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]