JAK POMÓC PACJENTOWI Z „TERAPIOOPORNYM”, NISKIM POCZUCIEM WŁASNEJ WARTOŚCI? 

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 9 listopada 2023 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
Nierealistyczny obraz siebie i swojej wartości jest w (w mniejszym lub większym stopniu) problemem u większości osób korzystających z psychoterapii. Z pewnością zetknąłeś(-aś) lub zetkniesz się też z takim Pacjentem(-ką), który(-a) boryka się z niskim poczuciem własnej wartości już od wielu lat, mimo kilku podejść do psychoterapii. 

Obawiasz się, że Ty również nie dasz rady pomóc w rozwiązaniu tego problemu? Niepotrzebnie! Efektywne wsparcie takich osób jest możliwe, ale aby skutecznie z nimi pracować, musisz wiedzieć m.in.:

jak konceptualizować niskie poczucie własnej wartości u Pacjenta(-ki) i dopasowywać swoje wsparcie do unikalnych właściwości i historii życia osoby?

jakie są związki poczucia własnej wartości z neurobiologią - i w jaki sposób terapia może oddziaływać na czynność mózgu?

techniki wzmacniające poczucie własnej wartości - jakie i kiedy warto stosować?

Zapisy na szkolenie otwarte!

Niskie poczucie własnej wartości to trudność, która może być skutkiem bardzo różnych, niekorzystnych doświadczeń. Jest jednocześnie przyczyną, dla której cierpienie osoby ciągle trwa - zwiększa ryzyko występowania zaburzeń zdrowia psychicznego, utrudnia życie w zgodzie ze swoimi wartościami i na poziomie adekwatnym do swoich zasobów. Szczególnie dużym wyzwaniem jest sytuacja, w której poczucie własnej wartości nie zmienia się mimo wysiłku ze strony Pacjenta(-ki) i wieloletniej współpracy z różnymi terapeutami. Brak sukcesów w tym obszarze utrudnia realizację innych celów terapeutycznych i pogłębia inne problemy osoby. Dlatego tak ważne jest, aby podjąć próbę przywrócenia Pacjentowi nadziei na zmianę i zaangażowania go w pracę nad odbudową obrazu siebie - przy wykorzystaniu uznanych i empirycznie udowodnionych metod. 

Nachodzące szkolenie jest dla Ciebie, jeżeli chcesz pomagać Pacjentom w budowaniu zdrowego poczucia własnej wartości w sposób:

  • mądry - dostosowany do przyczyn problemu i tego, jak niskie poczucie własnej wartości wpływa na życie osoby; 
  • trwały; 
  • oparty na współpracy - tak, aby Tw_j(a) Pacjent(ka) w przyszłości potrafił(a) samodzielnie dostrzegać i usuwać zniekształcenia w obrazie siebie. 


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Poczucie własnej wartości a samoocena - jaka jest różnica i dlaczego warto uwzględniać ją w trakcie psychoterapii?
  • Wymiary poczucia własnej wartości: autentyczny, narcystyczny, aspołeczny, depresyjny - jak rozpoznać, który dominuje u Twojego Pacjenta?
  • Podstawowe źródła zaniżonego poczucia własnej wartości i konceptualizacja problemu 
  • Kontrola poczucia własnej wartości a neurobiologia - co dzieje się w mózgu? Jak możemy oddziaływać na mózg podczas sesji psychoterapii?
  • Techniki wzmacniające poczucie własnej wartości zalecane w pracy z Pacjentami na różnym poziomie funkcjonowania 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby wykonujące zawody pomocowe, które chcą podnieść swoje umiejętności pracy z Pacjentami cierpiącymi z powodu zaniżonego poczucia własnej wartości. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do studentów psychologii, psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, asystentów zdrowienia, interwentów kryzysowych, pracowników pomocy społecznej.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Szkolenie poprowadzi dr n.społ. Agnieszka Kozak

psycholożka (doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii), psychoterapeutka, nauczycielka akademicka, trenerka biznesu, coach. Adiunkt w Instytucie Psychologii KUL, gdzie przez wiele lat współpracowała z prof. Adamem Biela. Pracuje terapeutycznie, integrując podejście psychodynamiczne z pracą przez ciało i ruch wg. metody Anny Halprin. Prowadzi także szkolenia z zakresu przywództwa i umiejętności osobistych, opierając się na podejściu procesowym. Jak sama mówi, w pracy nie jest dla niej ważna powierzchowna satysfakcja Uczestników i Pacjentów, ale wymierne efekty w postaci realnej zmiany. Od wielu lat realizuje się również jako autorka książek o tematyce książek z zakresu psychologii i innych nauk społecznych. W ostatnim czasie do księgarń trafiły napisane przez nią poradniki: “Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie?” i “Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie”.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]