Specjalisto, Studencie!
Diagnoza psychologiczna to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów usług związanych ze zdrowiem psychicznym. Zapisz się na zaawansowany warsztat z jednego z najczęściej stosowanych narzędzi psychometrycznych - Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości MMPI-2, aby:
Ten warsztat to praktyczne i holistyczne przygotowanie do stosowania Minnesota Multiphasic Personality Inventory-2 (MMPI-2) w swojej praktyce klinicznej. U nas będziesz uczyć się pod okiem jednego z największych Mistrzów tej metody i zdobędziesz wszelką wiedzę oraz umiejętności niezbędne, by rozszerzyć świadczone przez siebie usługi o profesjonalną diagnozę psychologiczną.
Od Uczestników naszych szkoleń, którzy chcą rozwijać się w kierunku diagnozy psychologicznej, bardzo często słyszymy pytanie: “od czego zacząć?”. I na bazie naszych wieloletnich doświadczeń możemy odpowiedzieć, że świetnym wyborem na początek kariery diagnosty będzie przeszkolenie się z Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości - MMPI-2. To uznane na całym świecie narzędzie, które pozwala określić obecność i nasilenie objawów szeregu zaburzeń psychicznych: m.in. zaburzeń lękowych, lęku o zdrowie, objawów depresyjnych, zaburzeń psychotycznych. Jako jedno z najbardziej cenionych narzędzi diagnostycznych jest stosowane w psychologii klinicznej, sądowej, penitencjarnej oraz w badaniach naukowych. MMPI-2 jest również pomocne w procesie opiniowania ws. transpłciowości. Można wykorzystywać je jako samodzielne narzędzie lub jako element baterii testów wykorzystywanych w procesie diagnozy.
Umiejętność prowadzenia diagnozy psychologicznej przy użyciu MMPI-2 jest na wagę złota niezależnie od tego, w jakim kontekście pracujesz z Pacjentami: czy jest to prywatny gabinet, czy państwowa poradnia zdrowia psychicznego, szpital, ośrodek karny, ośrodek badawczy etc.
Po zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
MODUŁ 1: Wprowadzenie do MMPI-2
🔹 Historia i rozwój narzędzia
🔹 Teoretyczne podstawy testu
🔹 Struktura testu – skale i ich znaczenie w procesie diagnozy:
🔹 Obszary zastosowania MMPI-2 w praktyce klinicznej i sądowej
MODUŁ 2: Zasady przeprowadzania testu i ocena wiarygodności wyników
🔹 Jak prawidłowo przeprowadzić badanie i unikać błędów w trakcie testowania?
🔹 Omówienie skal kontrolnych i technik wykrywania fałszywych odpowiedzi / określania ważności profilu
🔹 Czynniki wpływające na rzetelność wyników
MODUŁ 3: Interpretacja wyników MMPI-2
🔹 Omówienie skal klinicznych i ich znaczenia diagnostycznego
🔹 Typowe konfiguracje wyników i ich znaczenie kliniczne
🔹 Wykorzystanie MMPI-2 w ocenie zaburzeń psychicznych
specjalista psychologii klinicznej, wieloletni wykładowca na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz Merito - Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz były Przewodniczący toruńskiego oddziału regionalnego PTP. Jego główne zainteresowania badawcze koncentrują się na metodach służących przetwarzaniu i klasyfikowaniu danych psychometrycznych otrzymywanych z kwestionariuszy psychologicznych. Jest autorem szeregu badań, podręczników i publikacji naukowych: m.in. “Wprowadzenie do Kwestionariusza MMPI-2”, “Nowe metody analizy danych w Kwestionariuszu MMPI-2”, “Wybrane zagadnienia związane z polską adaptacją Kwestionariuszy MMPI-2 i MMPI-A”, “Sposoby przeprowadzania interpretacji wyników w kwestionariuszu MMPI”.
Przez wiele lat współpracował m.in. z interdyscyplinarnym zespołem Katedry Metod Komputerowych Instytutu Fizyki UMK zajmującym się opracowywaniem narzędzi do klasyfikacji danych uzyskiwanych z pomiarów zachowania, oraz z Uniwersytetem w Padwie, prowadząc wspólne badania nad opracowaniem kwestionariuszy do badania psychicznych i osobowościowych predyspozycji jednostek. Był wielokrotnym uczestnikiem i prelegentem na krajowych oraz międzynarodowych konferencjach naukowych. Przez ponad 20 lat pracował także z Pacjentami w Akademickiej Poradni Psychologicznej.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]