JAK WYKORZYSTYWAĆ WIEDZĘ O MÓZGU? WSKAZÓWKI Z NEURONAUKI DLA PSYCHOLOGÓW, TERAPEUTÓW, MENADŻERÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 16 kwietnia 2024 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Jak wiedza o mózgu może wspomóc proces psychoterapii, podnieść efektywność zarządzanego przez Ciebie zespołu i zwiększyć jakość Twojego prywatnego życia?

Jak osiągnąć stan harmonii między myślami, emocjami, reakcjami z ciała i zachowaniami - a w konsekwencji pokonać przeciążenie poznawcze, podnieść swoją sprawczość i efektywność?

Jakie są powiązania pomiędzy aktywnością mózgu, serca i gospodarki hormonalnej a naszym psychicznym dobrostanem? Jak wykorzystać tę wiedzę do rozwoju osobistego, zarządzania ludźmi, holistycznego wsparcia Pacjentów?

Zapisz się na szkolenie, aby poznać niezwykły dorobek neuronauki 🙂

Nie ulega wątpliwości, że XXI wiek to trudny czas dla naszych mózgów. Funkcjonujemy w pędzącym, niemal całkowicie nieprzewidywalnym środowisku, ciągle obcujemy z cyfryzacją i innymi rozwiązaniami, na które nasze umysły nie są jeszcze ewolucyjnie gotowe. To prowadzi do przykrych konsekwencji: przeciążenia poznawczego, paraliżu decyzyjnego, pochopnych reakcji, spadku kompetencji miękkich. W takich warunkach trudno pielęgnować w sobie to, co najważniejsze: kreatywność, empatię, umiejętność pracy zespołowej i komunikacji, zdolność do nadawania swojemu życiu sensu. 

Na szczęście ciągły rozwój wiedzy i technologii ma też liczne, pozytywne skutki. Jednym z nich jest to, że mamy już bardzo obszerną wiedzę na temat ludzkiego mózgu i możliwości pracy ze swoimi myślami, emocjami, reakcjami z ciała i zachowaniami. To wiedza, którą każdy człowiek może aktywnie wykorzystywać w swoim życiu.

Jeśli chcesz być skutecznym psychologiem, terapeutą, menadżerem lub przedsiębiorcą, musisz odbyć wędrówkę ku samemu sobie i poznać swoje wzorce percepcji świata na różnych polach. Jak dowodzą badania z zakresu neuronauki, spójność na tych wszystkich polach – myśli, emocji, ciała i zachowania, jest niezbędnym fundamentem do budowania realnej sprawczości i utrzymywania swojej efektywności w najlepszym punkcie. Wewnętrzny balans jednocześnie przekłada się na umiejętność utrzymania zaangażowania i determinacji w zarządzanych przez siebie zespołach. 

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli chcesz poznać prawa rządzące naszymi umysłami i poznać wypracowane w tym obszarze narzędzia oraz sposoby wdrożenia zmian. Przygotuj się na duże i długoterminowe rezultaty! 🙂


PRAKTYCZNY PROGRAM

• Nowe narzędzia w pracy z człowiekiem z pola bio-psycho-socjo. Czym się różnią?

• Co wiemy o mózgu i jak można wykorzystywać to w zarządzaniu, pracy z ludźmi? 

 • Jak wykorzystywać odkrycia neuronauki do podnoszenia efektywności osobistej, balansu życiowego, zdolności do podejmowania decyzji czy kompetencji komunikacyjnych? 

• Gdzie leżą punkty styku między ciałem a umysłem? Jak je odszukać i jak je wykorzystać?

 • Jaką rolę pełnią w naszym życiu hormony i jak można samemu zadbać o równowagę w gospodarce hormonalnej? Praktyczne narzędzia bazujące na najnowszej wiedzy

 • Jak diagnozować profil fizjologiczny (aktywności mózgu i serca) w zakresie zarządzania stresem i wydajności poznawczej? Jak pracować z tym profilem u siebie, swoich Pacjentów lub pracowników?


DLA KOGO?

Szkolenie zostało stworzone z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych neuronauką i jej zastosowaniach w zarządzaniu ludźmi, psychoterapii i w życiu codziennym. Zapraszamy zwłaszcza psychologów biznesu, sportu, zatrudnionych w działach HR; psychoterapeutów różnych nurtów; coachów; osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych i menadżerskich różnego szczebla; osoby zajmujące się zawodowo szeroko pojętą pomocą psychologiczną i udzielaniem wsparcia w rozwoju osobistym. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza Anna Connor Łakomy:

trenerka, badaczka i coach specjalizująca się w neuronauce, metodach pracy opartych na świadomości działania mózgu oraz ich zastosowaniu w biznesie i samorozwoju. Z wykształcenia socjolożka i marketerka (absolwentka Instytutu Nauk Społecznych oraz PR i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim), obecnie doktorantka na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, gdzie prowadzi transdyscyplinarne badania z obszaru neuronauki społecznej. Współzałożycielka Equilibrium- start-upu skupiającego się na rozwijaniu stanu dynamicznej równowagi człowieka oraz twórczyni i liderka NeuroLab® - inicjatywy współpracy ekspertów akademickich i branżowych w celu przełożenia dorobku neuronauki na środowisko biznesowe. Doradczyni strategiczna Stressonika, narzędzia mierzącego efektywność poznawczą w relacji do profilu stresowego. W ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała ponad 300 projektów zindywidualizowanych badań, oceny i rozwoju kompetencji na zlecenie topowych firm w Europie, Ameryce czy Azji. W latach 2017-2022 była odpowiedzialna za stworzenie i rozwój linii diagnostyki organizacyjnej w dziale projektów konsultingowych ogólnoświatowej agencji ICAN. Jest zdania, że klucz do dobrych wyników w firmie tkwi w precyzyjnej, głębokiej diagnozie, podnoszeniu samoświadomości i indywidualizowanych metodach zarządczych.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Między miłością a miłością pozorną w psychoterapii" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "Pomoc psychologiczna i psychoterapia dla osób starszych i ich opiekunów" dr Magdalena Leszko „Nowoczesne spojrzenie na ADHD u dorosłych" lek. Kalina Chodzicka "Dziecko lub nastolatek chce odebrać sobie życie - procedury reagowania dla psychologów, terapeutów i pedagogów" mgr Małgorzata Łuba "Pierwsze spotkanie z parą - zalecenia dla specjalistów i rozwiązania dla najczęstszych dylematów" dr Bartosz Zalewski ”Psychoterapia Pacjentów z zaburzeniami regulacji emocjonalnej – perspektywa koncepcji przywiązania i mentalizacji” prof. dr hab. Barbara Józefik "Jak budować i wzmacniać u Pacjenta tryb „Zdrowego Dorosłego”? Techniki terapii schematu" mgr Przemysław Mućko "Dysfunkcjonalne schematy DDA/DDD - jak zmieniać je w psychoterapii? Wytyczne i wskazówki dla terapeutów" dr n.hum. Ewa Woydyłło-Osiatyńska "Księgowa radzi: maksymalizacja zysków dla psychologa w 2024r." mgr Monika Czarnecka "“Męskie” i “kobiece” ADHD - diagnoza i terapia dorosłych zgodna z najnowszymi wytycznymi" mgr Agata Kowalska "Trudna droga do Wewnętrznego Dziecka – tryby radzenia sobie i obrony w terapii" mgr Przemysław Mućko "Niezgodność płciowa, transpłciowość i niebinarność - co trzeba wiedzieć w 2023 roku?" mgr Dominik Haak "Jak pracować z Pacjentem, który doświadczył wykorzystania w dzieciństwie?" dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ "Konceptualizacja przypadku i pomoc psychologiczna w pracy z dorosłymi – kurs dla początkujących psychologów" mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka "Kannabinoidy w psychiatrii - najnowsze standardy i kierunki dalszych badań" dr hab. n. med. Anna Klimkiewicz, mgr Izabela Słoniewska ”Jak pomagać ofiarom narcystycznych rodziców i partnerów?” mgr Ewelina Wysocka ”Największe wyzwania w pracy terapeuty. Rozwiązania w języku terapii schematów” mgr Arleta Balcerek „Pacjent LGBT w gabinecie psychologa – o zdrowiu psychicznym i fizycznym, związkach i terapii” dr hab. Grzegorz Iniewicz „Interwencja kryzysowa i procedura Niebieskiej Karty w sytuacji występowania przemocy w rodzinie” mgr Joanna Sielska „Diagnoza i terapia narcystycznego zaburzenia osobowości” mgr Izabela Słoniewska „Terapia schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline” mgr Paweł Górny
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]