TERAPIA SCHEMATÓW W LECZENIU ZABURZENIA OSOBOWOŚCI TYPU BORDERLINE

Premiera szkolenia miała miejsce 25 czerwca 2022 r.
To szkolenie, na którym nauczysz się badać i łagodzić trudności doświadczane przez osoby z zaburzeniami osobowości, wykorzystując założenia terapii schematów (ST). Wzbogacisz swój warsztat o konkretne metody i techniki, które dają świetne rezultaty nawet w przypadku „najtrudniejszych” Pacjentów.

Terapia schematów jest uznawana za przełom w nowoczesnym leczeniu trudności i zaburzeń psychicznych. Czerpie z założeń terapii poznawczo-behawioralnej CBT, psychodynamicznej oraz Gestalt. Sposób myślenia oraz metody ST umożliwiają dotarcie do źródeł problemu i dogłębne przepracowanie najgłębiej zakorzenionych wzorców Pacjenta, przy jednoczesnej pracy nad szybkim zniesieniem objawów. Terapia schematów jest polecana szczególnie osobom wywodzącym się z rodzin głęboko dysfunkcyjnych oraz tym, w przypadku których wcześniejsze procesy terapeutyczne nie przyniosły oczekiwanych efektów – zwłaszcza osobom z zaburzeniem osobowości typu borderline. Bardzo wysoka skuteczność metod terapii schematów w leczeniu zaburzeń osobowości sprawia, że budzą one zainteresowanie zarówno wśród doświadczonych psychoterapeutów, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodach pomocowych.

Praca z Pacjentami z zaburzeniem osobowości typu borderline oraz terapia schematów to dwa zagadnienia, o których poruszenie najczęściej proszą nas w ankietach ewaluacyjnych Uczestnicy wcześniejszych szkoleń z cyklu Akademia Terapeuty. Szkolenie z Pawłem Górnym odpowiada na te potrzeby i umożliwi wszystkim zainteresowanym poznanie najskuteczniejszych metod pracy z osobami doświadczającymi zaburzenia borderline, uważanego za jedno z najtrudniejszych do terapii.

Na szkolenie szczególnie serdecznie zapraszamy psychologów i studentów psychologii, przyszłych i obecnych psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów oraz wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką terapii schematów i/lub leczenia zaburzeń osobowości.

1. Rozpoznawanie głęboko zakorzenionych schematów, trybów i potrzeb emocjonalnych u Pacjentów w zaburzeniem osobowości typu borderline;

2. Sposoby budowania relacji terapeutycznej z Pacjentami z pogranicznym zaburzeniem osobowości;

3. Praktyczne założenia terapii schematów w leczeniu osób z zaburzeniami osobowości;

4. Konkretne techniki przydatne w pracy z Pacjentem_ką z zaburzeniem osobowości borderline w nurcie terapii schematów: metoda pracy z krzesłami, metoda reskrypcji w wyobraźni i inne.

Szkolenie prowadził mgr Paweł Górny

Psycholog, psychoonkolog kliniczny, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny oraz zaawansowany psychoterapeuta schematów certyfikowany przez International Society of Schema Therapy Pierwszy w Polsce grupowy terapeuta schematów. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i dydaktycznej. Specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniem osobowości typu borderline.

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

„Bardzo merytoryczne szkolenie, dużo przykładów, scenka ilustrująca technikę pracy z pacjentem, ogromna wiedza i zaangażowanie prowadzącego! :)”

OSKAR KOWALSKI

UCZESTNIK SZKOLENIA

„W trakcie szkolenia prowadzący prezentował ćwiczenia – fenomenalny pomysł. Polecana duża liczba literatury – jeden z najważniejszych elementów szkolenia. Do plusów zaliczam: fakt, że szkolenie jest nagrywane i można je sobie ponownie odsłuchać, powtórzyć i przypomnieć materiał; w przypadku szkolenia dot. schematów poznawczych możliwość zadawania pytań prowadzącemu i duża otwartość na odpowiadanie na nie. Doskonały prowadzący, świetne praktyczne szkolenie.”

„Plusy szkolenia: przystępny przekaz; przykłady podawane przez prowadzącego; gotowość do odpowiedzi na pytania słuchaczy, tak by były wyczerpujące; przekazywane informacje były usystematyzowane, konkretne. Dziękuję za wykład. To był wartościowo spędzony czas.”

„Super szkolenie. Dużo wiedzy praktycznej. Do plusów szkolenia zaliczam: prezentacje, dialog z prowadzącym i możliwość dopytywania; prowadzący są cały czas w temacie, ponieważ pracują klinicznie.”

UCZESTNIK SZKOLENIA