PORTALE RANDKOWE - DRAPIEŻNICY, OFIARY I KRYZYS PSYCHICZNY 

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 8 lutego 2024 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
Nasze życie - również w swoim romantycznym wymiarze - w dużej mierze przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. 

Jak wpływa to na psychikę naszych Pacjentów i kryzysy, z którymi najczęściej się do nas zgłaszają?

Jakiego rodzaju niebezpieczeństwa czyhają na naszych Pacjentów na Tinderze i w innych aplikacjach randkowych? 

Jaką wiedzę i umiejętności powinien posiąść psycholog, który chce skutecznie pomagać osobom po doświadczeniu nadużyć w aplikacjach randkowych? 

Zapisz się na szkolenie z interwencji kryzysowej skrojonej na miarę XXI wieku <3

Co najmniej 50 mln użytkowników (z czego minimum 1 mln w Polsce), a dziennie ok. 2 miliardy przejrzanych profili i 26 mln potencjalnych par użytkowników, którzy wzajemnie dali sobie “lajka”. W takich liczbach prezentuje się Tinder, czyli najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Kolejne, niezliczone rzesze osób korzystają z Facebooka Randki i innych aplikacji czy platform dla poszukujących drugiej połówki. 

Im bardziej popularne staje się jakieś rozwiązanie, tym większe jest jednak niebezpieczeństwo, że zainteresują się nim osoby o nieczystych intencjach. Użytkowanie aplikacji randkowych wiąże się nie tylko z szansą na miłość, ale i ryzykiem, że padniemy ofiarą oszustwa, wykorzystania lub przemocy. Specjaliści zajmujący się interwencją kryzysową i terapią traumy biją na alarm: coraz więcej osób przeżywa poważne kryzysy psychiczne lub nawet zaburzenia potraumatyczne w wyniku nadużyć, których doświadczyło na popularnych platformach do nawiązywania relacji. 

Nasze szkolenie jest odpowiedzią na wyzwania, z którymi psychologowie i terapeuci coraz częściej stykają się w swoich gabinetach. W trakcie spotkania poznasz specyfikę nadużyć w aplikacjach randkowych, strategie pomocy zalecane w takich sytuacjach oraz założenia i metody wykorzystywane w nowoczesnej interwencji kryzysowej (bez względu na problem, z jakim zgłasza się osoba). 


PRAKTYCZNY PROGRAM

Część I 

Nowoczesne rozumienie kryzysu psychologicznego i interwencji kryzysowej 

  1. Jak WHO definiuje zdrowie psychiczne? 
  2. Czym jest kryzys psychologiczny i w jaki sposób oddziałuje na zdrowie psychiczne? 
  3. Kryzys psychologiczny a stres i trauma - czym się różnią i jak różnicować w gabinecie te stany? Dlaczego jest to tak ważne?
  4. Czym cechuje się osoba w kryzysie, jakie trudności emocjonalne przeżywa i jakie ma potrzeby? 
  5. Czym jest, a czym nie jest interwencja kryzysowa? 
  6. Cele interwencji kryzysowej i metody ich realizacji 
  7. Strategie i etapy interwencji kryzysowej 


Część II 

Kryzys psychologiczny a aplikacje randkowe i randki online 

  1. Jaki jest wpływ aplikacji randkowych na funkcjonowanie ich użytkowników? 
  2. Jakie są potencjalne, negatywne skutki wynikające z użytkowania aplikacji randkowych? 
  3. Jak zadbać o siebie, korzystając z aplikacji randkowych? Jak przeprowadzić w gabinecie psychoedukację na ten temat? 
  4. Przemoc seksualna w aplikacjach randkowych - kiedy i jak najczęściej do niej dochodzi? Kim są sprawcy? 
  5. Jak skutecznie pomóc osobie dotkniętej nadużyciem w aplikacji randkowej, wykorzystując swoją wiedzę na temat kryzysu psychicznego i interwencji kryzysowej? 


Część III 

Przedstawienie interwencji kryzysowej na przykładach z praktyki klinicznej Prowadzącej (kobieta i mężczyzna). 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w zakresie interwencji kryzysowej i szeroko pojętej pracy z osobami korzystającymi z aplikacji randkowych. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, interwentów kryzysowych, konsultantów telefonów zaufania - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Iwona Byśkiniewicz:

psycholożka, dyplomowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i terapeutka EMDR, psychotraumatolożka. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS oraz 4,5-letnie szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej z elementami terapii psychodynamicznej. Jest także absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Marketingu i Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej, a wiedza zdobyta w trakcie tych studiów pozwala jej kompleksowo rozumieć problemy Pacjentów. Ma bogate doświadczenie kliniczne, które uzyskała m.in. w Centrum Praw Kobiet, Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii w Wojskowym Instytucie Medycznym, Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Jest założycielką Warszawskiego Centrum Leczenia Traumy, gdzie pomaga m.in. osobom, które doświadczyły traumy i kryzysu psychicznego.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]