CZY ISTNIEJE SPOSÓB NA UDANĄ PSYCHOTERAPIĘ?

Szkolenie mistrzowskie z prof. Czesławem Czabałą

Premiera szkolenia odbyła się 18 czerwca 2022 r.

Co i jak trzeba robić, aby psychoterapia się powiodła?

Niezależnie od tego, czy jesteś/chcesz być terapeutą poznawczo-behawioralnym, psychodynamicznym, humanistycznym czy integracyjnym, cel prowadzonej przez Ciebie terapii pozostaje taki sam: pomóc Pacjentowi w pozbyciu się objawów i odzyskaniu świadomego wpływu na swoje życie. Jak od lat wskazują niemal wszystkie badania, kluczowe dla powodzenia psychoterapii jest stworzenie warunków do zmiany przez takie działania terapeutyczne, które wzbudzą nadzieję na możliwość zmiany, pozwolą na zrozumienie dotychczasowych niepowodzeń życiowych i pozwolą na zmiany zachowania.

Prof. dr hab. n. hum. Czesław Czabała, jeden najwybitniejszych autorytetów w dziedzinie pomocy psychologicznej i psychoterapii w Polsce mówi:

psychoterapia jest jedna. Nurtów na całym świecie powstało już kilkadziesiąt, a niektórzy mówią nawet, że kilkaset. Nie oznacza to jednak, że jest set różnych psychoterapii; psychoterapia jest jedna. Każdy proces psychoterapii ma pewne nieodłączne punkty w swoim przebiegu. W każdej psychoterapii powinny się również pojawić te same elementy, które umożliwiają Pacjentowi dokonanie satysfakcjonującej dla niego zmiany”.

Na szkolenie serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej stykają się z ludźmi doświadczającymi cierpienia psychicznego, a przede wszystkim: psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów i innych specjalności, pedagogów, pracowników pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych itp.

OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

W trakcie szkolenia mistrzowskiego prof. Czesław Czabała podzieli się ze wszystkimi Uczestnikami swoją wiedzą na temat wspólnych czynników leczących w psychoterapii oraz zadań terapeuty w każdym procesie pracy z Pacjentem – zdobytą w trakcie kilkudziesięciu lat praktyki klinicznej.

Będziesz mógł/a dowiedzieć się:

1. Czy istnieje jedna definicja psychoterapii i jeden “przepis na udaną psychoterapię”?

2. Jakie są wspólne czynniki leczące w każdej psychoterapii – dlaczego takie, a nie inne? Po czym poznać, że w prowadzonej przez nas psychoterapii zachodzą pożądane zjawiska?

3. Czym jest zmiana w psychoterapii – jak pracować z Pacjentem nad jego motywacją do zmiany i jak stworzyć warunki do tego, aby mógł w naszym gabinecie pracować nad realizacją swoich celów?

4. Wystarczająco dobra relacja terapeutyczna: jakie są zadania terapeuty i zasady budowania więzi z Pacjentem?

5. Jaki wpływ mogą mieć techniki terapeutyczne na powodzenie prowadzonego przez nas procesu?

Proces właściwie poprowadzonej psychoterapii – ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska pożądanej zmiany w psychoterapii – zostanie przedstawiony na prawdziwych przykładach z praktyki Prowadzącego.

Szkolenie poprowadził prof. dr hab. n. hum. Czesław Czabała

Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, profesor zwyczajny w Katedrze Psychologii Klinicznej w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej (APS). Zasiadał w IMPHA – Europejskim Zespole Ekspertów ds. Promocji Zdrowia Psychicznego. Ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pomocy ludziom doświadczającym kryzysów osobistych i zaburzeń zdrowia psychicznego. Jest autorem ogromnej liczby publikacji na temat pomocy psychologicznej i psychoterapii indywidualnej, par oraz rodzin, zdrowia psychicznego, promocji zdrowia psychicznego. Aktualnie jest jednym z najdłużej praktykujących i najbardziej doświadczonych psychologów i psychoterapeutów w kraju.

– dostęp do nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

„Gorąco polecam.
Omówienie tematu, zagadnień
na podstawie studium przypadku pacjenta.”

EDYTA
„Przykłady z życia, duża wiedza teoretyczna i praktyczna.”
„Do plusów szkolenia zaliczam merytorykę i case study”
AGATA
„Plusy szkolenia:
zasób wiedzy, sposób prezentacji komunikacja.”
JOANNA
UCZESTNIK SZKOLENIA
„Praktyczne informacje. Warto brać udział w szkoleniach Akademii Terapeuty są praktyczne, interesujące – zarówno tematy jak i prowadzenie.”
MONIKA