KIEDY BÓL PSYCHICZNY ZMIENIA SIĘ W BÓL FIZYCZNY 

– PRACA Z PACJENTEM Z OBJAWAMI PSYCHOSOMATYCZNYMI

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 11 sierpnia 2022 r.


Zapisz się na szkolenie z superwizorką terapii CBT i dowiedz się, jak skutecznie stosować techniki CBT, by pomagać Pacjentom z objawami psychosomatycznymi. Program realizowany w oparciu o przykłady 8 autentycznych przypadków! 

Objawy cierpienia psychicznego przejawiające się w dolegliwościach fizycznych, takich jak silny ból głowy, ból kręgosłupa, problemy z układem pokarmowym czy ogólne rozbicie organizmu, to częste zjawisko u osób zmagających się z depresją, nieprzepracowaną traumą czy trudnościami w wyrażaniu własnych emocji. Dolegliwości somatyczne mogą być jedną z form „wyrażania nieprawidłowości dotyczących sfery psychicznej, a zaburzeniom psychicznym mogą towarzyszyć objawy somatyczne.


Zaburzenia psychosomatyczne to zjawisko powszechne, z którym zetknie się w swojej praktyce nie tylko każdy psycholog czy psychoterapeuta, ale i lekarz praktycznie każdej specjalności.

Proces udzielania pomocy psychologicznej czy pracy psychoterapeutycznej z Pacjentami „psychosomatycznymi” nie jest jednocześnie łatwy. 

Wiele z tych osób: 

– nie przyjmuje do wiadomości, że źródło ich problemów znajduje się w sferze psychicznej, 

– przeżywa ogromny lęk o swoje zdrowie pomimo informacji od lekarzy, że fizycznie nic im nie jest, 

– reaguje oporem na sugestie, że złagodzenie doświadczanych przez nie objawów fizycznych będzie możliwe tylko dzięki pracy ze Specjalistą od zdrowia psychicznego. 

 Dzięki udziałowi w nadchodzącym szkoleniu nauczysz się budować kontakt i skutecznie pracować z Pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi, przy wykorzystaniu myślenia i technik wywodzących się z terapii poznawczo-behawioralnej – czyli uważanej za najskuteczniejszą i najbardziej adekwatną dla Pacjentów, u których ból psychiczny przeradza się w ból fizyczny. 


Dla kogo?

Na szkolenie serdecznie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów i coachów, a także psychiatrów i lekarzy innych specjalności, którzy szczególnie często stykają się w swojej praktyce z Pacjentami doświadczającymi objawów psychosomatycznych. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Praktyczny program szkolenia

1. Konceptualizacja Pacjenta z zaburzeniami psychosomatycznymi: jaki jest mechanizm powstawania i utrzymywania się objawów psychosomatycznych?

2. Jak psycholog/psychoterapeuta może zweryfikować, czy dolegliwości fizyczne relacjonowane przez Pacjenta mają źródło w psychice?

3. Jakie narzędzia do pracy z Pacjentami psychosomatycznymi daje nurt poznawczo-behawioralny – i w jaki sposób należy je stosować?


Techniki CBT zostaną przedstawione na przykładzie 8 autentycznych przypadków Pacjentów reprezentujących różne podtypy zaburzeń psychosomatycznych. Szkolenie poprowadzi dr n. hum. Magdalena Nowicka

Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka terapii CBT, specjalistka diagnozy klinicznej. Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie psychologii, badacz naukowy, autorka licznych publikacji. Od wielu lat jest związana z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami, a aktualnie pełni także funkcję zastępcy Kierownika Katedry Psychologii Różnic Indywidualnych, Diagnozy i Psychometrii. Jest ceniona przez studentów za wyjątkowe umiejętności przekazywania praktycznej wiedzy, a przez Pacjentów za zaangażowanie w pracę i wrażliwość kliniczną. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia online?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]