NIEPRAWIDŁOWO KSZTAŁTUJĄCA SIĘ OSOBOWOŚĆ I INNE WYZWANIA W PRACY Z MŁODZIEŻĄ

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 19 listopada 2022 r. (sobota) w godz. 10:00 – 13:00


Psychologu, psychoterapeuto! Czy u nastolatków, którzy zgłaszają np. objawy depresyjne lub lękowe, zauważasz czasem nietypowe symptomy:
 • Zachowania impulsywne, 
 • Samookaleczenia;
 • Dominujące uczucie pustki;
 • „Zalanie” bardzo silnymi emocjami;
 • Pozostawanie w intensywnych i niestabilnych relacjach z innymi;
 • Nadmierną wrażliwość na odrzucenie?

Takie objawy mogą świadczyć o tym, że u Twojego Pacjenta_ki osobowość kształtuje się w sposób nieprawidłowy. W przyszłości może to doprowadzić do rozwinięcia się u niego wzorca borderline lub innych trudności osobowościowych.

Aktualnie uważa się, że rozpowszechnienie zaburzeń osobowości jest większe, niż do niedawna przypuszczano, i może sięgać nawet kilkunastu procent w populacji ogólnej. Wielu młodym osobom korzystającym z naszej pomocy grozi to, że w przyszłości „zasilą” te statystyki.

Zapisz się na nasze szkolenie i dowiedz się, jak prowadzić interwencje terapeutyczne w taki sposób, aby wesprzeć nastoletniego Pacjenta w rozwiązaniu kryzysu tożsamości i zapobiec rozwinięciu się u niego osobowości nieprawidłowej.


Dla kogo?

Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pracujące z nastolatkami, które doświadczają problemów ze zdrowiem psychicznym i/lub sprawiają trudności wychowawcze: zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów młodzieży, psychiatrów dziecięcych, pediatrów, nauczycieli, pedagogów, pracowników pomocy społecznej, ośrodków wychowawczych i poprawczych, pracowników pogotowia opiekuńczego i domów dziecka, pracowników ośrodków pomocy rodzinie.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

W trakcie szkolenia doświadczona psycholożka dziecięca, diagnostka oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna wyposaży Cię w konkretną wiedzę i pokaże na przykładach z własnej praktyki klinicznej:

 • W jaki sposób kształtuje się osobowość i jakie czynniki mogą zaburzyć ten proces?
 • Co mieści się w obrazie klinicznym nieprawidłowo kształtującej się osobowości u nastolatków?
 • Jak rozpoznać pierwsze objawy zaburzeń osobowości u młodzieży i jak różnicować je z innymi trudnościami?
 • Jakie interwencje i strategie możesz wykorzystać w pracy z nastoletnim Pacjentem o nieprawidłowo kształtującej się osobowości, a czego lepiej unikać?
 • Jakie sytuacje trudne mogą spotkać Cię w trakcie pracy z takim Pacjentem – i jak postępować w ich obliczu?


Szkolenie poprowadzi mgr Karolina Dyrda

Psycholog, diagnosta kliniczny, pedagog specjalny, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna i trenerka grupowa z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z Pacjentami. Absolwentka m.in. Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Szkoły Psychoterapii, Kursu Psychoterapii Dzieci i Młodzieży i kierunku „Neuropsychologia kliniczna dziecka” w Centrum CBT EDU. Ma obszerne doświadczenie w diagnozie dzieci, młodzieży i dorosłych w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu. Zaprojektowała i zrealizowała wiele innowacyjnych projektów wsparcia oraz aktywizacji społeczno-zawodowej dla osób w spektrum, za co w roku 2012 została nagrodzona tytułem Człowieka Roku Fundacji SYNAPSIS. Terapeutycznie specjalizuje się w pracy z młodzieżą z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi, odżywiania, zachowania, z trudnościami w regulacji emocji. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]