WYPALENIE ZAWODOWE: DIAGNOZA, TERAPIA, WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI. WSKAZÓWKI OD TERAPEUTKI SCHEMATÓW

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 23 kwietnia 2024 r. (wtorek) w godz. 18:00 – 21:00
Jak rzetelnie diagnozować wypalenie zawodowe?

Jak przeciwdziałać temu syndromowi, pracując indywidualnie z Pacjentem zagrożonym wypaleniem - a jak na poziomie organizacji, projektując programy wellbeingowe dla pracowników?

Z jakich modeli i technik terapeutycznych można i warto korzystać, pracując z Pacjentem “wypalonym”?

Zapisz się na praktyczne szkolenie z terapeutką CBT i schematów:

Rozpoznanie i leczenie wypalenia zawodowego od zawsze stanowiło wyzwanie dla psychologów, psychoterapeutów czy lekarzy psychiatrów. Wypalenie do niedawna wymykało się bowiem klasycznej diagnozie klinicznej, nie spełniając w pełni ani kryteriów zaburzeń afektywnych, ani zaburzeń osobowości. Objawy Pacjentów, mimo że trudne do ujęcia w ramy diagnostyczne, były jednak dotkliwe i realne: cierpieli z powodu przewlekłego zmęczenia, anhedonii, napadów lęku przed wejściem do firmy, niezdolności do regeneracji  w weekendy czy podczas urlopu. Nieleczone dolegliwości nasilały się, niejednokrotnie całkowicie uniemożliwiając realizację obowiązków nie tylko zawodowych, ale i rodzinnych.

W ostatnich latach status syndromu na szczęście uległ zmianie. Ujęto go w klasyfikacji ICD-11, a lekarze psychiatrzy coraz częściej proponują Pacjentom wystawienie l4, aby łatwiej było im wrócić do sił. Pozytywne zmiany widać także w organizacjach, które coraz częściej oferują pracownikom takie benefity, jak programy wellbeingowe czy darmowa pomoc psychologiczna. Pacjentów, którzy doświadczają objawów wypalenia zawodowego i z tego powodu zgłaszają się do gabinetu psychoterapeuty, wciąż jednak nie brakuje. Jeśli chcesz skutecznie pomagać takim osobom, musisz znać specyfikę ich problemów, rozumieć ich potrzeby i wiedzieć, jakie procedury zastosować, aby wesprzeć ich w poprawie jakości życia.

Nasz webinar to idealna propozycja dla każdego, kto chce kompleksowo przygotować się do pracy z Pacjentami doświadczającymi wypalenia. Prowadząca - współtwórczyni programów profilaktycznych i specjalizująca się w indywidualnej terapii tego syndromu, zaprezentuje Ci sposób myślenia i pracy z wypaleniem zawodowym, który od wielu lat z powodzeniem stosuje w swojej praktyce zawodowej. 


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Wprowadzenie do problematyki wypalenia zawodowego: aktualna definicja i krótka historia pojęcia; badania i autorzy, których warto znać
  • Wypalenie jako syndrom biopsychospołeczny
  • Wskazówki do diagnozy wypalenia zawodowego oparte na ICD-11
  • Konsekwencje ujęcia syndromu w klasyfikacji ICD-11: czy teraz rzeczywiście można wystawić l4 na wypalenie zawodowe? Czy psychoterapeuci powinni uwzględniać zmiany klasyfikacyjne w swoim sposobie pracy?
  • Osobowościowe i organizacyjne czynniki ryzyka dla wypalenia zawodowego: jakie są i jak identyfikować je w trakcie pierwszych sesji diagnostycznych?
  • Praktyczne wskazówki przydatne w przeciwdziałaniu i profilaktyce wypalenia zawodowego: techniki zaczerpnięte z terapii poznawczo-behawioralnej, schematów, praca z ciałem
  • Modele i etapy terapii wypalenia zawodowego
  • Zalecenia dla terapeuty Pacjenta doświadczającego wypalenia: co robić zawsze, a czego nie robić nigdy? Jak wystrzec się najczęstszych błędów w sztuce? 
  • Literatura i materiały pomocne w pracy z Pacjentem
  • Case study: opisy procesów diagnostycznych i terapeutycznych z wieloletniej praktyki Prowadzącej


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką aktywnego przeciwdziałania, diagnozy i terapii wypalenia zawodowego. Udział w webinarze będzie szczególnie wartościowy dla psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów różnych nurtów i na różnym etapie rozwoju zawodowego, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, interwentów kryzysowych, osób pracujących w rekrutacji, działach HR, kierowników i menadżerów różnego szczebla. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Natalia Harasimowicz:

psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (absolwentka całościowego szkolenia organizowanego przez Uniwersytet SWPS; certyfikat PTTPB nr 1553), terapeutka schematów w trakcie certyfikacji (absolwentka akredytowanego szkolenia w ośrodku Poza Schematami), trenerka, coach. Od kilkunastu lat prowadzi terapię indywidualną i grupową osób dorosłych w ramach praktyki własnej, publicznych i prywatnych poradni zdrowia psychicznego, pracy na szpitalnych oddziałach dziennych. Jej kliniczne zainteresowania skupiają się przede wszystkim wokół terapii wypalenia zawodowego, zaburzeń psychosomatycznych, wsparcia dla osób z doświadczeniem parentyfikacji i należących do społeczności LGBT+. Współpracuje z korporacjami (m.in. z prestiżową firmą Kingfhisher)  w zakresie tworzenia i realizacji programów szkoleniowych z wellbeingu i profilaktyki wypalenia zawodowego dla pracowników. Chętnie dzieli się swoją wiedzą ze studentami i specjalistami młodszymi stażem, prowadząc szkolenia z zakresu psychoterapii. Współpracuje także z Wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego, przeprowadzając wykłady i uczestnicząc w panelach dyskusyjnych na cyklicznych wydarzeniach promujących troskę o zdrowie psychiczne. Jak sama mówi, wzorem przyświecającym jej w pracy jest Irvin Yalom.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Choroba otyłościowa - co każdy psycholog i psychoterapeuta musi o niej wiedzieć w 2023 roku?" mgr Agnieszka Węgiel "Niezbędnik psychologa w przedszkolu / szkole specjalnej. Psycholog w przedszkolu i szkole specjalnej - jak wspierać dzieci, rodziców i nauczycieli?" mgr Sylwia Panek, mgr Aleksandra Dyrda "Jak „nie wiedzieć” w psychoterapii? O zaletach irrewerencji w praktyce terapeutycznej" prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro "Dysfunkcjonalne schematy DDA/DDD - jak zmieniać je w psychoterapii? Wytyczne i wskazówki dla terapeutów" dr n.hum. Ewa Woydyłło-Osiatyńska "“Męskie” i “kobiece” ADHD - diagnoza i terapia dorosłych zgodna z najnowszymi wytycznymi" mgr Agata Kowalska "Lęk paniczny - najnowsze wytyczne odnośnie diagnozy różnicowej i terapii" mgr Maria Gaj "Relacja terapeutyczna jako dźwignia zmiany w psychoterapii i pomocy psychologicznej" mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka "Analiza więzi prenatalnej w pracy z przyszłymi rodzicami" mgr Edyta Naglarska-Ryćko "Odpowiedzi na wyzwania w pracy z osobowością obsesyjno-kompulsywną" mgr Alicja Kubiak "Jak zbudować współpracę z rodzicami dziecka w diagnozie i terapii?" mgr Martyna Czopowicz "Jak wybrać nurt i być skutecznym terapeutą?" mgr Jakub Błażej „Moje sukcesy i porażki w terapii par i rodzin – wskazówki dla przyszłych pokoleń psychoterapeutów” prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro ”3 fala CBT – techniki Compassion Focused Therapy w pracy nad lękiem i Wewnętrznym Krytykiem” mgr Tamara Woźniak "Stając się psychoterapeutą - kurs dla każdego wkraczającego na terapeutyczny szlak" mgr Lidia Karasiewicz ”Terapia schematu w pracy z Pacjentami przeżywającymi trudności w relacjach” mgr Przemysław Mućko
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]