NIEZBĘDNIK PSYCHOLOGA W PRZEDSZKOLU / SZKOLE SPECJALNEJ 

PSYCHOLOG W PRZEDSZKOLU I SZKOLE SPECJALNEJ - JAK WSPIERAĆ DZIECI, RODZICÓW I NAUCZYCIELI?

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 25 października 2023 r. (środa) w godz. 18:00 – 21:00
Planujesz zatrudnić się w oświacie? A może stawiasz już pierwsze kroki w roli psychologa w przedszkolu lub szkole specjalnej / z oddziałami integracyjnymi? Jeśli tak, to musisz wiedzieć m.in.:

Jak prowadzić indywidualne i grupowe zajęcia z dziećmi, dostosowując metody swojej pracy do etapu rozwoju i specyficznych trudności wychowanków? 

Jakie są Twoje zadania jako psychologa i jak wspierać resztę kadry w wywiązywaniu się z ich obowiązków? 

Jak wspierać rodziców w tworzeniu dziecku odpowiednich warunków do rozwoju?


Nie czujesz się pewnie w roli psychologa? Masz poczucie, że studia nie przygotowały Cię w pełni do pomagania dzieciom, ich rodzicom czy nauczycielom? W takim razie to szkolenie jest dla Ciebie. Zapisz się, aby uzyskać merytoryczne wsparcie i praktyczne wskazówki do codziennej pracy!

Praca w oświacie może być dla psychologa źródłem dużej satysfakcji, ale również stresu, frustracji, uczucia wypalenia. Szczególne wyzwania wiążą się z pracą w przedszkolu lub szkole specjalnej. Wymaga to umiejętności nawiązywania dobrych i bliskich relacji z dziećmi, z którymi kontakt może być utrudniony - czy to ze względu na wiek, czy też różnego rodzaju niepełnosprawność. Wychowywanie malutkiego lub niepełnosprawnego dziecka wiąże się też ze sporym stresem dla rodziców i nauczycieli, którzy spędzają z uczniami sporą część dnia. Psycholog ma więc za zadanie udzielać adekwatnego wsparcia nie tylko najmłodszym, ale i ich opiekunom. 

Możemy w pełni skutecznie wspierać innych tylko wtedy, gdy sami uzyskamy odpowiednie wsparcie. Prowadzące podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem i wiedzą, dodadzą otuchy i sił.


PRAKTYCZNY PROGRAM 

Cz. I - psycholog w przedszkolu - prowadzi Sylwia Panek 

  1. Co należy do zadań psychologa przedszkolnego, a co do innych osób zatrudnionych w placówce?
  2. Praca indywidualna z dzieckiem w wieku przedszkolnym - jakiego rodzaju zajęcia najczęściej przeprowadza psycholog? Jak je zaplanować, skąd czerpać materiały? 
  3. Jak powinna wyglądać współpraca psychologa z kadrą placówki?
  4. Kontakt z rodzicem - kiedy, jak i w jakim celu go nawiązać?
  5. Prowadzenie dokumentacji - zasady i dobre rady 

Cz. II - psycholog w szkole specjalnej - prowadzi Aleksandra Dyrda 

  1. Charakterystyka i zadania szkoły specjalnej 
  2. Specyfika uczniów objętych kształceniem specjalnym 
  3. Jakie są role, obowiązki i konkretne zadania psychologa w szkole specjalnej? Czym różni się ta praca od pracy psychologa zatrudnionego w innej placówce oświatowej?
  4. Grupowe i indywidualne zajęcia terapeutyczne dla uczniów - jak dobierać formę wsparcia do potrzeb dziecka, jak planować zajęcia, z jakich pomocy warto skorzystać?
  5. Dokumentacja psychologiczna w szkole specjalnej - zasady i dobre rady 


DLA KOGO?

Szkolenie zostało stworzone z myślą o specjalistach, którzy chcą podnieść swoje umiejętności pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym / z niepełnosprawnością / ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodzicami oraz nauczycielami. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i pedagogów zatrudnionych w przedszkolach, szkołach specjalnych, szkołach z oddziałami integracyjnymi.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Moduł poświęcony pracy psychologa w przedszkolu poprowadzi Sylwia Panek

psycholożka, specjalistka diagnozy psychologicznej, certyfikowana trenerka umiejętności społecznych dla dzieci i dorosłych. Ma doświadczenie w prowadzeniu treningów TUS i warsztatów psychologicznych, a także w indywidualnej pracy z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Zajmuje stanowisko psychologa w przedszkolu. 

Moduł poświęcony pracy psychologa w szkole specjalnej poprowadzi Aleksandra Dyrda

psycholożka, specjalistka diagnozy psychologicznej, terapeutka integracji sensorycznej, psychoterapeutka systemowa z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Prowadzi diagnozę, terapię i zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi i różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Ważnym obszarem jej pracy jest wspieranie rodziców, dla których prowadzi warsztaty, konsultacje i indywidualne konsultacje wychowawcze. Ma doświadczenie pracy w placówkach oświatowych dla dzieci z niepełnosprawnością i dysfunkcjami rozwojowymi. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]