ASEKSUALNOŚĆ, TRANSSEKSUALNOŚĆ, NIEBINARNOŚĆ - SEKSUALNOŚĆ PACJENTA W PRAKTYCE TERAPEUTYCZNEJ

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 10 lutego 2023 r. (piątek) w godz. 18:00 – 21:00
• Jakie trudności w sferze seksualnej najczęściej zgłaszają osoby niebinarne, transseksualne lub ze spektrum aseksualności?
• Jak prawidłowo zebrać wywiad seksuologiczny od Pacjenta? Jak skutecznie różnicować trudności w sferze seksualnej od zaburzeń zdrowia psychicznego?
• Jakie interwencje zastosować w poszczególnych przypadkach?


Zapisz się na szkolenie z Mistrzem – Prof. dr hab. n. med. Michałem Lwem-Starowiczem:

Liczba osób, które identyfikują się jako aseksualne lub transpłciowe (niebinarne, transseksualne, transgenderowe), stale rośnie. Jest to przede wszystkim pozytywny efekt poprawiającej się świadomości społeczeństwa i większego dostępu do rzetelnej wiedzy. Z drugiej zaś strony – zwiększająca się liczba aseksualnych oraz transpłciowych osób, które pukają do gabinetów specjalistów, wiąże się z dużymi wyzwaniami diagnostycznymi.

Ogromnie ważne jest bowiem, aby właściwie rozeznać się w funkcjonowaniu Pacjenta i określić, czy relacjonowane przez niego odczucia są związane z tożsamością płciową, czy też są sposobem, w jaki wyrażają się niezdiagnozowane dotąd trudności. Ważne jest również, aby ustalić, czy u Pacjenta nie występują zaburzenia zdrowia psychicznego, na przykład jako pokłosie doświadczanego stresu mniejszościowego.

Jak to zrobić i jak skutecznie pomóc osobie pacjenckiej? Swoją wiedzą i sprawdzonymi rozwiązaniami podzieli się z Tobą jeden z najwybitniejszych lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, i seksuologów w kraju.

PRAKTYCZNY PROGRAM

"Rozumienie typowych problemów seksualnych i umiejętność uwzględnienia seksualności, ma podstawowe znaczenie w budowaniu dobrej relacji terapeutycznej i holistycznego zrozumienia funkcjonowania Pacjenta." Prof. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz

Tematyka webinaru obejmie następujące zagadnienia:

  • Podstawowy wywiad seksuologiczny i rozumienie zagadnień związanych z tożsamością seksualną
  • Specyfika i obraz kliniczny aseksualności, niebinarności, transseksualności
  • Typowe problemy w sferze funkcjonowania seksualnego i relacji seksualnych u osób niebinarnych, transseksualnych, aseksualnych
  • Podstawowe interwencje w odpowiedzi na zgłaszane przez Pacjenta trudności w sferze seksualnej
  • Prezentacja przypadków klinicznych z wieloletniej praktyki Prowadzącego
DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy zwłaszcza specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i warsztat z zakresu seksuologii klinicznej: psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów różnych nurtów – dyplomowanych oraz w trakcie kształcenia, lekarzy psychiatrów.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 

Szkolenie prowadzi Prof. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz

Lekarz specjalista psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta. Pierwszy w Polsce specjalista medycyny seksualnej afiliowany przez European Union of Medical Specialists, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, zastępca dyrektora ds. naukowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Autor licznych artykułów i podręczników z zakresu seksuologii oraz psychiatrii. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystąpień na konferencjach o zasięgu międzynarodowym. Ma bogate doświadczenie dydaktyczne: jest współtwórcą i wykładowcą Szkoły Terapii Seksualnej, prowadzi także kursy specjalizacyjne dla lekarzy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.W praktyce klinicznej zajmuje się przede wszystkim psychoterapią indywidualną i partnerską oraz leczeniem wszelkiego rodzaju dysfunkcji seksualnych. Od wielu lat prowadzi opiekę medyczną dla osób w trakcie procesu korekty płci.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

OPINIE UCZESTNIKÓW

"Super! Widać i słychać, że prowadzący to prawdziwy specjalista. Bardzo merytoryczne szkolenie, choć temat nie zawsze łatwy."
Łucja P.
"Bardzo profesjonalnie przeprowadzone szkolenie. Widać, że Profesor ma dużą wiedzę i doświadczenie. Wiele wskazówek przyda mi się do pracy z moimi własnymi pacjentami. Dziękuję."
Anna J.

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]