TERAPIA SCHEMATU W PRACY Z PACJENTAMI PRZEŻYWAJĄCYMI TRUDNOŚCI W RELACJACH

Premiera szkolenia odbyła się 7 września 2022 r.
Zapisz się na szkolenie z Przemysławem Mućko, aby pogłębić wiedzę na temat zastosowania terapii schematu w pracy z pacjentami przeżywającymi trudności w budowaniu i utrzymywaniu relacji interpersonalnych.

Jesteśmy istotami społecznymi i jedną z naszych podstawowych potrzeb jest budowanie związków z innymi ludźmi. Związki te potrafią być jednak źródłem tak dużej frustracji i cierpienia, że wielu ludzi decyduje się z tego powodu skorzystać z pomocy psychologicznej. Tym samym dla nas specjalistów relacje międzyludzkie są nie tylko częścią życia, ale także obszarem zainteresowań klinicznych oraz elementem gabinetowej codzienności. Sama zaś relacja terapeutyczna – źródłem hipotez diagnostycznych oraz przede wszystkim narzędziem zmiany.

Webinar ma na celu przedstawienie koncepcji dwóch przeciwstawnych biegunów potrzeb – asertywności i przywiązania oraz jej praktyczne zastosowanie zarówno w codziennym życiu, jak i w naszych terapeutycznych gabinetach. Jest to wartościowy model jako narzędzie do wyznaczania zdrowego kursu.

Program szkolenia stworzyliśmy z myślą o psychoterapeutach, wszystkich osobach działających w obszarze pomocy psychologicznej, reprezentantach innych zawodów, które wiążą się z kontaktem z osobami przeżywającymi trudności w relacjach interpersonalnych oraz o osobach kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach.Zachęcamy do udziału w szkoleniu również wszystkich tych, którzy chcą wzbogacić swój warsztat o terapię schematów.

Od dzieciństwa do dorosłości. Potrzeby emocjonalne a osobowość.

– Czym są potrzeby emocjonalne?

– Potrzeby emocjonalne a powstawanie wzorców i rozwój osobowości

– Osobowość jako system regulacji – po czym poznać czy działa prawidłowo?

Dwa bieguny potrzeb w relacjach.

– Charakterystyka dwóch biegunów potrzeb: asertywności i przywiązania

– Czym charakteryzuje się zdrowa równowaga?

– Zaburzenie równowagi: biegun asertywności

– Zaburzenie równowagi: biegun przywiązania

– Chemia schematów i powielanie niezdrowych wzorców.

W poszukiwaniu zdrowej równowagi

– Na co zwracać uwagę w gabinecie (i w prywatnym życiu)?

– Praktyczne zastosowanie modelu: psychoedukacja

– Praktyczne zastosowanie modelu: praca z krzesłami

– Praktyczne zastosowanie modelu: planowanie i wprowadzanie zmiany

Szkolenie poprowadzi mgr Przemysław Mućko

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii schematu, z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze pracy terapeutycznej, dydaktyczno-szkoleniowej i naukowej. Szczególnie ważnym obszarem jego pracy jest terapia osób pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych i rodzin z problemem alkoholowym, ofiar przemocy oraz osób z doświadczeniem traumy. Autor bloga psychoedukacyjnego „Psychowiedza”.

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia online?

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania (wysyłka nastąpi do 14 września włącznie);