Rozumiemy Twoje potrzeby i chcemy na nie odpowiedzieć! Dlatego zapraszamy Cię na szkolenie z wiodącym ekspertem w dziedzinie rozpoznawania i leczenia ADHD u dorosłych.
Bezpłatne, 2,5-godzinne szkolenie z dr n.med. Tomaszem Gondkiem to zbiór spójnych i jasnych wytycznych do prowadzenia procesu diagnostycznego i postępowania terapeutycznego w przypadku ADHD u dorosłych. Nie mówimy o tym, co oczywiste i mało przydatne - nasze szkolenie to zaawansowane kompendium dla lekarzy, którzy chcą pomagać swoim Pacjentom jak najlepiej i wiedzieć, jak reagować nawet w tych najtrudniejszych przypadkach.
Na tym szkoleniu:
* Badanie przesiewowe w diagnostyce ADHD: w jakich sytuacjach klinicznych powinniśmy je przeprowadzić? Jakie objawy/skargi pacjenta/współchorobowości mogą sugerować, że u podłoża problemów leży ADHD?
* Czynniki wpływające na proces diagnozy:
- choroby somatyczne,
- zaburzenia zdrowia psychicznego,
- płeć,
- wiek
* Strategie kompensacyjne dorosłych Pacjentów i pułapki diagnostyczne
* Postępowanie terapeutyczne i ustalanie planu leczenia w zależności od nasilenia objawów, chorób/problemów współistniejących, obciążeń somatycznych, wieku i płci
* Działanie leków na objawy ADHD:
* Postępowanie w przypadku działań niepożądanych w leczeniu ADHD
* Rola i formy psychoedukacji – jak w praktyce prowadzić psychoedukację dorosłego Pacjenta z ADHD?
Webinar jest nieodpłatny - zwiększamy dostęp do rzetelnej wiedzy medycznej. Na szkolenie zapraszamy wszystkich lekarzy, którzy poszukują rzetelnych informacji dotyczących diagnozy (zwłaszcza różnicowej) i leczenia ADHD, chcą pomagać swoim Pacjentom skutecznie i zgodnie z aktualnym stanem wiedzy.
lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista psychiatrii, założyciel i były przewodniczący Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Absolwent szkolenia specjalizacyjnego w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz studiów doktoranckich w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu; laureat stypendiów Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (EPA), Japońskiego Towarzystwa Psychiatrii i Neurologii (JSPN), Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego (WPA) oraz Międzynarodowego Kolegium Neuropsychofarmakologii (CINP). Odbył staże zawodowe w klinikach w Dreźnie, Porto, Lido di Camaiore i Londynie oraz ukończył kursy Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w zakresie psychoterapii zaburzeń lękowych, współchorobowości zaburzeń psychicznych i somatycznych, prewencji samobójstw oraz diagnostyki i leczenia zaburzeń koncentracji uwagi u dorosłych.
Obecnie dr Gondek zasiada w Zarządzie Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (EPA), pełni funkcję Przewodniczącego EPA - Early Career Psychiatrists Committee oraz jest członkiem wielu innych towarzystw naukowych z dziedziny psychiatrii i neuropsychofarmakologii. Prowadzi badania naukowe w obszarze epidemiologii zaburzeń psychicznych, samobójczości oraz współchorobowości zaburzeń psychicznych i chorób somatycznych. Jest współredaktorem czasopism naukowych: Current Opinion in Psychiatry oraz Frontiers in Psychiatry, współautorem licznych artykułów naukowych oraz autorem książek: „Exercises of Behavioral Therapy” (2017 r.), „Lęk paniczny i agorafobia: przewodnik dla pacjentów” (2020 r.) oraz "Człowiek w obliczu nieznanego. Psychiatrzy i pacjenci w dobie pandemii COVID-19" (2020 r.).
Jego zainteresowania kliniczne obejmują głównie zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości oraz zaburzenia neurorozwojowe: ADHD i spektrum autyzmu u osób dorosłych. Od wielu lat prowadzi prywatną praktykę we Wrocławiu.
Dostęp zawiera:
– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;
– możliwość obejrzenia nagrania 2,5-godzinnego szkolenia przez 30 dni od daty premiery/zakupu nagrania;
– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Platformy PsychoMedic.edu.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;
– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.
W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]