BORDERLINE W PRAKTYCE PSYCHOTERAPEUTY

– STRATEGIE PRACY TERAPEUTYCZNEJ I ROLA RELACJI TERAPEUTYCZNEJ 

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 15 stycznia 2022 r.
Dlaczego warto skorzystać z dostępu do nagrania szkolenia?

Z badań epidemiologicznych przeprowadzonych w krajach zachodnich wynika, że rozpowszechnienie zaburzeń osobowości w populacji ogólnej waha się między 9 a 13%. W grupie osób korzystających z pomocy Specjalistów od zdrowia psychicznego jest jednak tych osób znacznie więcej (między 40 a 60%). Tego typu badań brakuje w Polsce, można jednak przypuszczać, że wyniki byłyby zbliżone. To pozwala przypuszczać, że każdy i każda z nas-Specjalistów zetknie się z osobą z zaburzeniami osobowości w swoim gabinecie.

Równocześnie w ciągu ostatnich kilku lat zmieniło się podejście do diagnozowania zaburzeń osobowości. Aktualnie integruje się podejście medyczne (w ramach klasyfikacji chorób i zaburzeń ICD lub DSM) z podejściem psychoanalitycznym i psychodynamicznym. Dzięki temu możliwe jest głębsze zrozumienie mechanizmów leżących u podłoża zaburzeń osobowości, a w konsekwencji dobranie bardziej skutecznych strategii pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi tego typu zaburzeń.

Szkolenie „Borderline w praktyce psychoterapeuty stworzyliśmy z myślą o poszerzeniu Państwa wiedzy i umiejętności z zakresu zaburzeń osobowości typu borderline oraz czynników leczących w psychoterapii osób doświadczających tych zaburzeń. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy sposobom budowania oraz roli relacji terapeutycznej.


Dla kogo?

Szkolenie jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych pracą z Pacjentem z zaburzeniami osobowości z poziomu borderline: przede wszystkim do przyszłych i obecnych psychologów, lekarzy psychiatrów oraz psychoterapeutów, którzy pracują w innych podejściach niż psychodynamiczne/psychoanalityczne, i chcieliby pogłębić swoje zrozumienie Pacjentów doświadczających zaburzeń osobowości.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

1. Rozpoznanie zaburzeń osobowości borderline w ICD-10 i ICD-11;

2. Poziomy i kryteria oceny organizacji osobowości w teorii relacji z obiektem;

3. Wybrane strategie pracy terapeutycznej z Pacjentami o organizacji osobowości borderline;

4. Relacja terapeutyczna jako czynnik leczący.

Część teoretyczna została wzbogacona o przykłady pracy z Pacjentami z praktyki prywatnej Prowadzącej.


Szkolenie prowadziła dr n. społ. Agnieszka Bożek

Psycholog, doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologii, psychoterapeutka psychodynamiczna pracująca indywidualnie z osobami dorosłymi. Posiada doświadczenie w pracy w środowisku klinicznym, akademickim i organizacyjnym, także na arenie międzynarodowej. Jako psycholog-psychoterapeuta od ponad jedenastu lat pomaga Pacjentom z zaburzeniami depresyjnymi i innymi zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, związanymi ze stresem i pod postacią somatyczną, zaburzeniami osobowości oraz zaburzeniami snu. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


„Szkolenie dotyczące pracy terapeutycznej z osobą posiadającą strukturę osobowości typu borderline wniosło w moją praktykę lepsze rozumienie funkcjonowania pacjenta i postrzeganie go z szerszej perspektywy. Dodatkowo skłoniło mnie do refleksji jeszcze baczniejszego przyglądania się temu, co dzieje się w relacji terapeutycznej na poziomie przeniesienia i przeciwprzeniesienia. Dawka dobrej, merytorycznej wiedzy opartej o przypadki pacjentów wprost z gabinetu psychoterapeutycznego! Serdecznie polecam!”
MARIA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Do plusów szkolenia zaliczam: ważne informacje diagnostyczne, podejście psychoterapeutyczne, podkreślony ważny aspekt wyznaczania granic.”
UCZESTNIK SZKOLENIA
„Ogromna dawka wiedzy na temat sposobu myślenia osób, zmagających się z borderline oraz metodach pracy z tą grupą Pacjentów. Wszystko oparte na praktycznych doświadczeniach z gabinetu terapeutycznego – opisy przypadków. Bardzo cenne informacje.”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Duża dawka wiedzy. Bardzo polecam.”
TOMEK
UCZESTNIK SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]