LĘK PANICZNY - NAJNOWSZE WYTYCZNE ODNOŚNIE DIAGNOZY RÓŻNICOWEJ I TERAPII

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 4 kwietnia 2024 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
Specjalisto, Studencie :) Czy wiesz, jak skutecznie pomagać osobom z lękiem panicznym?

O co i jak pytać na pierwszej wizycie, aby zweryfikować, czy u Pacjenta nie występują inne zaburzenia zdrowia psychicznego? 

Jakie są sprawdzone, skuteczne metody leczenia lęku panicznego i jak dobrać je do Pacjenta?

Co robić, gdy w terapii pojawiają się przeszkody?

Zapisy na szkolenie otwarte: 

W ciągu życia co najmniej 3% kobiet i 5% mężczyzn doświadczy napadu lękowego. Za każdym razem jest to bardzo trudne i przytłaczające doświadczenie - to sprawia, że duży odsetek osób, u których te napady mają charakter nawracający, decyduje się na korzystanie z pomocy psychologicznej. Wyniki badań dają tu dużą nadzieję, bo wskazują, że profesjonalna psychoterapia pozwala na znaczne złagodzenie objawów już po kilku sesjach. Aby terapia była skuteczna, prowadzący ją specjalista musi jednak znać metody leczenia lęku o naukowo udowodnionej skuteczności. Musi także wiedzieć, jak te metody zastosować, w jakiej kolejności i jak dobierać je do przypadku: biorąc pod uwagę m.in. przyczyny lęku panicznego oraz to, czy lęk jest problemem samym w sobie, czy też objawem innego zaburzenia zdrowia psychicznego. 

Na naszym szkoleniu poznasz zasady diagnozy, a następnie techniki i protokoły leczenia lęku panicznego zaczerpnięte z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej. Liczne badania wskazują, że terapia w tym nurcie odznacza się szczególnie dobrymi wynikami w leczeniu Pacjentów zmagających się z lękiem panicznym. 

Metody omawiane na webinarze będą przydatne zarówno dla terapeutów CBT, jak i terapeutów innych nurtów oraz studentów, którzy chcą lepiej poznać specyfikę terapii poznawczo-behawioralnej i "na zaś" przygotować się na wyzwania czekające ich w pracy 🙂


PRAKTYCZNY PROGRAM
  • Kryteria lęku panicznego wg DSM-V i ICD-11 z przykładami z praktyki klinicznej
  • Specyfika lęku panicznego - jak przeprowadzić rzetelną diagnozę różnicową zespołu lęku panicznego i innych zaburzeń lękowych? Jakie zaburzenia szczególnie często współwystępują u Pacjentów zmagających się z atakami paniki i jak je rozpoznać?
  • Jak dobrać techniki leczenia lęku do Pacjenta? Jakie czynniki terapeuta powinien wziąć pod uwagę? O co pytać na pierwszych sesjach, aby móc później opracować rzetelny plan terapii, dostosowany do potrzeb osoby zgłaszającej się po pomoc? 
  • Jak konceptualizować zespół lęku panicznego? Przedstawienie i omówienie przykładowych konceptualizacji 
  • Sprawdzone modele leczenia lęku panicznego u dzieci i dorosłych - na czym polegają, czym się od siebie różnią, jak zastosować je w praktyce?

! W trakcie szkolenia zostanie także obszernie omówiony protokół do leczenia lęku panicznego, zawierający szczegółowe instrukcje i techniki na wszystkie spotkania z Pacjentem. 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych specjalistów, którzy chcieliby wykorzystywać techniki terapii poznawczo-behawioralnej w swojej pracy zawodowej. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów, lekarzy, pedagogów, nauczycieli, interwentów kryzysowych, konsultantów telefonów zaufania. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Na webinar zaprasza Cię Maria Gaj:

psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna (certyfikat PTTPB nr 897), członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Ukończyła psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, praktyki w USA oraz czteroletnie studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo- behawioralnej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego i Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Neurorozwojowymi w Puławach, a także pracując w oświacie z dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat angażowała się w popularyzowanie wiedzy psychologicznej na łamach miesięczników Charaktery, Psychologia w Szkole, Psychologia Dziś. 

Obecnie prowadzi terapię indywidualną dla dorosłych, dzieci i młodzieży zmagających się z różnymi zaburzeniami zdrowia psychicznego. W swojej pracy łączy klasyczne metody poznawczo - behawioralne z technikami zaczerpniętymi z nurtu terapii schematu. Chętnie dzieli się też wiedzą ze studentami i innymi specjalistami, prowadząc w PsychoMedic staże z cyklu "Psycholog-Praktyk". 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

"Psychologia i co dalej? Jak zaplanować ścieżkę kariery" mgr Lidia Karasiewicz "Depresja z przebiegiem sezonowym. Co lekarz psychiatra powinien wiedzieć o rytmach biologicznych i chronoterapii?" prof dr hab. n. med Adam Wichniak "Różnicowanie ADHD, autyzmu i zaburzeń osobowości - wskazówki diagnostyczne" mgr Agata Maria Kowalska "Niezbędnik psychologa szkolnego: pomoc psychologiczna dla uczniów, współpraca z rodzicami i nauczycielami" mgr Magdalena Loska-Kurtok "Prawnik radzi - tajemnica zawodowa, psycholog jako świadek, prawo karne i cywilne. Praktyczne wytyczne postępowania dla psychologów" Monika Nowicka-Jasińska "Portale randkowe - drapieżnicy, ofiary i kryzys psychiczny" mgr Iwona Byśkiniewicz "Jak dbać o siebie, pracując z najliczniejszą grupą Pacjentów - osobami po traumie?" mgr Igor Rotberg "Pierwsze spotkanie z Pacjentem - jak dobrze przeprowadzić konsultację?" mgr Lidia Karasiewicz "Farmakoterapia a proces psychoterapeutyczny" dr Piotr Markowski ”3 fala CBT – techniki Compassion Focused Therapy w pracy nad lękiem i Wewnętrznym Krytykiem” mgr Tamara Woźniak „Diagnoza psychologiczna w kierunku autyzmu u dorosłych” mgr Agata Kowalska „ICD-11: co każdy specjalista powinien wiedzieć o najnowszej edycji klasyfikacji chorób?” lek. Kalina Chodzicka „Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania” mgr Dorota Kozak „Techniki DBT w terapii borderline i trudności interpersonalnych” mgr Izabela Budzyńska „Terapia schematów w leczeniu zaburzenia osobowości typu borderline” mgr Paweł Górny
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]