TECHNIKI TERAPII PSYCHODYNAMICZNEJ W LECZENIU ZABURZEŃ ODŻYWIANIA

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 21 maja 2022 r.
Jak skutecznie pracować terapeutycznie z Pacjentami z zaburzeniami odżywiania – pomóc im dotrzeć do przyczyn objawów i nauczyć się regulować swoje emocje w adaptacyjny sposób, nie zapominając jednocześnie o pracy nad zniesieniem symptomów, które bywają niebezpieczne dla zdrowia i życia?

Zaburzenia odżywiania (z ang. ED) są uważane za jedne z najtrudniejszych do terapii. Nieprawidłowa relacja z jedzeniem ma bardzo często swoje źródło w zaburzonych więziach rodzinnych i panujących w niej układach. W przypadku anoreksji i bulimii, ED nierozerwalnie wiążą się jednocześnie z głęboko zniekształconym przekonaniami na temat samego siebie i swojego ciała. Wszystko to prowadzi do wystąpienia objawów, które często pozostają długo niezauważane przez otoczenie Pacjenta_ki, a które mogą doprowadzić do skrajnego wyniszczenia organizmu, zaś w ekstremalnych przypadkach – do śmierci.

Współczesna psychoterapia psychodynamiczna, jako jedna z nielicznych, pozwala odpowiedzieć na wszystkie potrzeby osoby doświadczającej zaburzeń odżywiania: w taki sposób, aby mogła trwale uleczyć relację z samym sobą i innymi ludźmi.

Prowadząca szkolenie – psychoterapeutka z wieloletnim stażem – pokaże Ci na konkretnych przykładach, jak wykorzystać myślenie psychodynamiczne i techniki terapii psychodynamicznej do tego, by zbudować ufną więź z Pacjentem_ką z ED, pomóc osobie zrozumieć, w jaki sposób zaburzenia odżywiania są wyrazem jej nieprzeżytych emocji, i jak przerwać błędne koło cierpienia.

Szczególnie dużo uwagi poświęcimy również tzw. trudnym Pacjentom z zaburzeniami odżywiania – temu, jak rozumieć ich zachowania i jak postępować, by wszelkie trudności przepracować z nimi na korzyść całego procesu terapeutycznego. Psychoterapia ED zostanie przedstawiona nie tylko w kontekście anoreksji i bulimii, ale także ortoreksji – zaburzenia, któremu niesłusznie poświęca się mało uwagi, a którego rozpowszechnienie rośnie. 


Dla kogo?

Na szkolenie serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wzbogacić swój warsztat o techniki terapii psychodynamicznej, a także poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje z zakresu leczenia zaburzeń odżywiania. Program webinarium jest dostosowany do potrzeb i możliwości m.in.: psychologów i studentów psychologii, psychoterapeutów – dyplomowanych i w trakcie szkolenia, lekarzy psychiatrów, dietetyków, psychodietetyków, pedagogów.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


OBEJRZYJ WYSTĄPIENIE PROWADZĄCEJ POŚWIĘCONE CHARAKTERYSTYCE PACJENTÓW Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA

Praktyczny program szkolenia

1. Wprowadzenie do problematyki zaburzeń odżywiania;

2. Pierwszy kontakt z Pacjentem_ką z ED: jak nawiązać relację i na co szczególnie zwrócić uwagę w trakcie pierwszych konsultacji;

3. Budowanie relacji ze sobą oraz innymi ludźmi przy występowaniu zaburzeń odżywiania: jak pomóc osobie w rozpoznaniu nieadaptacyjnych wzorców postępowania i ich modyfikacji;

4. Praca nad rozpoznawaniem i zdrowym wyrażaniem emocji z osobą z diagnozą anoreksji, bulimii, ortoreksji;

5. Zasady prowadzenia psychoterapii i techniki terapeutyczne przydatne w leczeniu zaburzeń odżywiania;

6. „Trudny” Pacjent_ka z diagnozą anoreksji, bulimii, ortoreksji – omówienie przypadków z praktyki klinicznej Prowadzącej i trudności z pracy zawodowej Uczestników.


Szkolenie prowadziła mgr Dorota Kozak

Psycholog i psychoterapeutka psychodynamiczna certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Analitycznej. Ma wieloletnie doświadczenie zwłaszcza w pracy z młodzieżą i dorosłymi doświadczającymi zaburzeń odżywiania, trudności w relacjach, trudności ze zrozumieniem siebie. Pracuje z Pacjentami i szkoli, wykorzystując także swoją bogatą wiedzę z zakresu traumy, zaburzeń dysocjacyjnych i zaburzeń psychosomatycznych. Ekspertka medialna z zakresu zaburzeń odżywiania. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


„Bardzo ciekawe i wartościowe szkolenie, gdyż w gabinecie coraz częściej mam do czynienia z nastolatkami z zaburzeniami odżywiania.
Dziękuję za przekazaną wiedzę oraz podzielenie się swoimi doświadczeniami pracy z pacjentami!”
IWONA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]