KSIĘGOWA RADZI: MAKSYMALIZACJA ZYSKÓW DLA PSYCHOLOGA W 2024R.

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 18 stycznia 2024 r. (czwartek) w godz. 18:00 – 21:00
🙂 Czas na decyzje księgowe masz do 20/02!

Od czego zacząć działalność zarobkową jako psycholog/psychoterapeuta? Czy rejestrowanie działalności gospodarczej to zawsze najlepsze rozwiązanie? 

Jak wybrać formę opodatkowania i rodzaj składki ZUS, aby zarabiać jak najwięcej i oddawać fiskusowi jak najmniej? 

Planowanie wydatków, optymalizacja prowadzenia działalności - co kryje się za tymi pojęciami i jak wprowadzić je w życie swojej firmy? 

Jak psycholog-przedsiębiorca może zabezpieczyć się na wypadek choroby, dłuższej niezdolności do pracy, ciąży?

Zakładam własną działalność i co dalej? Czego nie powie Ci “zwykła” księgowa bez doświadczenia pracy z psychologami?

Świat biznesu i księgowości nie musi być dla Ciebie przerażający i tajemniczy 🙂

Prowadzenie profesjonalnej pomocy psychologicznej i psychoterapii to zadanie angażujące emocjonalnie, wymagające nieustannego poszerzania swojej wiedzy i sporych wydatków na szkolenia, superwizje, podręczniki, pomoce. Jakby tego było mało, specjaliści zdrowia psychicznego muszą myśleć jeszcze o organizacyjnym aspekcie swojej pracy. Wiele osób jest przerażonych perspektywą prowadzenia swojej działalności gospodarczej, ewidencji przychodów i rozchodów, rozliczania się zgodnie ze skomplikowanymi zasadami ZUS… Nie brakuje specjalistów, którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą, ale przed realizacją marzeń powstrzymuje ich przekonanie, że nie podołają prawnym i księgowym aspektom prowadzenia firmy. 

Problemem często jest także kalkulacja, jaka forma zatrudnienia pozwoli zarobić jak najwięcej. Czy to dobry moment, żeby zarejestrować działalność i rozliczać się z poradnią, w której pracuję, na podstawie kontraktu B2B? Czy lepiej pozostać na “bezpiecznej”, dobrze znanej umowie-zlecenie?

Nasza ekspertka - Monika Czarnecka przekonuje: prowadzenie swojego biznesu nie musi być trudne! Wystarczy poznać i zrozumieć obowiązki, jakie pociąga za sobą posiadanie działalności, oraz sprawdzone sposoby na maksymalizację swoich zysków. Szkolenie nie tylko przygotuje Cię nie tylko do prowadzenia działalności gospodarczej, ale także nauczy obliczania - co w danym okresie Twojego życia i kariery najbardziej się opłaca.


PRAKTYCZNY PROGRAM
 • Na dobry początek - kiedy zdecydować się na niezarejestrowaną działalność gospodarczą, a kiedy na “zwykłą”, jednoosobową działalność? 
 • Który okres roku jest najlepszy na założenie firmy?
 • Czy psycholog musi mieć swoją kasę fiskalną? 
 • Jakie są formy opodatkowania i co wziąć pod uwagę podczas wyboru (ryczałt, zasady ogólne, podatek liniowy, skala podatkowa)?
 • Ulga na start, mały ZUS, mały ZUS plus, duży ZUS - czym różnią się poszczególne rodzaje składek? Co robić, aby jak najdłużej płacić jak najmniej? Czy preferencyjne składki ZUS zawsze są opłacalne? 
 • Jaki kod PKD wybrać, rejestrując działalność psychologiczną/terapeutyczną? Kiedy podać więcej niż jeden kod?
 • Umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B, samodzielne prowadzenie gabinetu, spółka cywilna/z ograniczoną odpowiedzialnością - plusy i minusy poszczególnych form zatrudnienia; jak wybrać formę, która będzie najbardziej dopasowana do Twojej sytuacji i potrzeb?
 • O czym trzeba pamiętać, łącząc prowadzenie działalności z zatrudnieniem na umowie o pracę?
 • Jakie koszty można odliczać, prowadząc działalność jako psycholog/psychoterapeuta? Jak planować budżet? 
 • Czym jest optymalizacja prowadzenia działalności i jak wprowadzić ją w życie swojej firmy? 
 • Ubezpieczenie chorobowe ZUS a ubezpieczenie na wypadek utraty dochodu - co i kiedy bardziej się opłaca? 
 • Jakie błędy najczęściej popełniają psycholodzy-przedsiębiorcy i jak ich uniknąć? Jakich kruczków prawnych warto być świadomym? 
 • Przykłady biznesplanów, wyliczeń podatkowych, sukcesów i błędów popełnianych przez psychologów prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. 


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów z szeroko pojętej branży zdrowia psychicznego, którzy prowadzą działalność gospodarczą/spółkę, planują założenie własnej działalności, chcą poznać możliwości zwiększenia swoich dochodów. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Webinar poprowadzi Monika Czarnecka:

mgr ekonomii i psychologii, księgowa z ogromną pasją do swojego zawodu. Aktualnie prowadzi biuro rachunkowe, gdzie m.in. prowadzi sprawozdania finansowe oraz księgowość dla psychologów i psychoterapeutów rozliczających się na podstawie różnych form opodatkowania. Współpracowała też z topowymi polskimi fundacjami, stowarzyszeniami, spółdzielniami socjalnymi, spółkami akcyjnymi i z ograniczoną odpowiedzialnością. Te doświadczenia pozwoliły jej poznać i przetestować optymalne rozwiązania dla różnych form działalności. W swojej karierze zetknęła się z wieloma przedsiębiorcami na początku prowadzenia swojej działalności gospodarczej lub spółki: udzielała wsparcia i instrukcji, na co zwracać uwagę w kluczowych etapach rozwoju własnego biznesu.

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]