ZABURZENIE PEDOFILNE - PROFILAKTYKA PRZESTĘPSTW, TERAPIA POTENCJALNYCH SPRAWCÓW I POKRZYWDZONYCH 

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00
Czy wiesz, że specjaliści zdrowia psychicznego mają realny wpływ na częstotliwość czynów pedofilnych? Nasze działania są w stanie powstrzymać osoby o skłonnościach pedofilnych przed uleganiem impulsom. Co za tym idzie - możemy uniknąć tragedii wielu dzieci. 

Zapisz się na szkolenie, aby poznać: 

zasady udzielania pomocy osobom o skłonnościach pedofilnych - przed popełnieniem przestępstwa; 

założenia i modele terapii sprawców czynów pedofilnych; 

konkretne działania obniżające prawdopodobieństwo pokrzywdzenia dziecka przestępstwem; 

sprawdzone metody pomocy osobom pokrzywdzonym czynami pedofilnymi. 

Zaburzenie pedofilne to temat, z którym wiąże się nie tylko ogrom emocji, ale i mitów. Weźmy choćby pod uwagę to, że największy odsetek sprawców to osoby z bliskiego otoczenia dzieci, a nie - jak zakłada większość - porywacze czy przestępcy czyhający w sieci. Dezinformacja sprawia także, że publicznie mówi się głównie o karaniu sprawców, a nie o profilaktyce i możliwości terapii osób dotkniętych tymi skłonnościami, zanim jeszcze dojdzie do przestępstwa. To zwiększa częstotliwość czynów pedofilnych, bo dzieci nie są uczone, na co uważać i jak reagować, a potencjalni sprawcy nie wiedzą, gdzie mogą udać się po pomoc. 

Droga do zmniejszenia częstotliwości czynów pedofilnych wiedzie przede wszystkim przez zrozumienie, czym zaburzenie pedofilne jest i co możemy robić, aby nie skutkowało dokonaniem przestępstwa. 

Na szkoleniu nauczysz się minimalizować ryzyko i łagodzić skutki czynów pedofilnych. Nasze działania - jako specjalistów zdrowia psychicznego - powinny opierać się na czterech filarach: edukacji seksualnej dzieci, pomocy osobom o skłonnościach pedofilnych przed popełnieniem przestępstwa, pracy terapeutycznej ze sprawcami oraz z osobami pokrzywdzonymi czynami pedofilnymi.  


PRAKTYCZNY PROGRAM
 • Parafilia (zaburzenie preferencji seksualnych) - aktualna terminologia i wskazówki diagnostyczne
 • Kiedy parafilia wymaga interwencji medycznej/seksuologicznej? 
 • Zaburzenie pedofilne - przyczyny, aktualna terminologia i wskazówki diagnostyczne
 • Charakterystyka osób dotkniętych zaburzeniem pedofilnym
 • Charakterystyka czynów pedofilnych i ich sprawców (na podstawie akt spraw) 
 • Aspekty prawne zaburzenia pedofilnego
 • Fałszywe oskarżenia o czyn pedofilny 
 • Jak powinien postępować ktoś, kto rozpoznaje u siebie skłonności pedofilne? A jak powinien postąpić specjalista zdrowia psychicznego, do którego zgłasza się osoba podejrzewająca u siebie te skłonności? 
 • Terapia sprawców czynów pedofilnych i osób z zaburzeniem pedofilnym
 • Jak chronić dzieci przed czynami pedofilnymi i ich sprawcami? Co powinniśmy uwzględniać w edukacji seksualnej?  
 • Jak specjalista zdrowia psychicznego powinien postępować z ofiarą czynu pedofilnego - jak mądrze wspierać i uniknąć wtórnej wiktymizacji?     


DLA KOGO?

Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy chcą rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu diagnozy i terapii zaburzenia pedofilnego, profilaktyki czynów pedofilnych oraz pomocy osobom pokrzywdzonym. Zapraszamy zwłaszcza psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów i pozostałych specjalności, pracowników domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, interwencji kryzysowej, karnych i poprawczych - a także wszystkich kształcących się w wyżej wymienionych kierunkach. 

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Szkolenie poprowadzi dr n.med. Maciej Klimarczyk

lekarz specjalista psychiatra, seksuolog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, biegły sądowy. W Polsce kształcił się m.in. w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Zrealizował część studiów medycznych we Włoszech, po których odbył staże w Harvard Medical School i Bangor Mental Health Institute w Stanach Zjednoczonych. Od wielu lat prowadzi w Bydgoszczy własną praktykę psychiatryczną i seksuologiczną. Prowadzi również szeroko zakrojoną działalność edukacyjną - w ramach własnego kanału na YouTube oraz licznych wystąpień w charakterze eksperta medialnego. Szczególnie ważnym obszarem jego praktyki zawodowej jest praca z osobami dotkniętymi skłonnościami pedofilnymi oraz ofiarami czynów pedofilnych. Jest współautorem książki popularnonaukowej “Chaos w głowie - mózg i życie” oraz autorem powieści “Śpiewaczka”, opartej na jego doświadczeniach w roli psychiatry sądowego. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]