JAK WSPIERAĆ TERAPEUTYCZNIE DOROSŁEGO PACJENTA Z ZESPOŁEM ASPERGERA?

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 28 sierpnia 2021 r.
Zastanawiałaś_eś się jak wiele z osób trafiających do Twojego gabinetu to dorośli z Zespołem Aspergera?

Niekiedy ani pacjent, ani terapeuta nie zdają sobie z tego sprawy. Dlatego serdecznie zachęcamy Cię do zapoznania się z nagraniem szkolenia online, z którego dowiesz się czym jest i jak może przejawiać się Zespół Aspergera w życiu dorosłym oraz jak być dobrym terapeutą dorosłego Pacjenta w spektrum.


Dla kogo?

Materiał polecamy psychoterapeutom, psychologom, pedagogom, lekarzom, chcącym wiedzieć jak skutecznie wspierać dorosłych Pacjentów z Zespołem Aspergera w procesie psychoterapii czy leczenia. Do wykupienia dostępu do nagrania zachęcamy także osoby kształcące się w wymienionych kierunkach oraz wszystkich zainteresowanych tematyką terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu u osób dorosłych.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Praktyczny program szkolenia

Mgr Paweł Juras podczas szkolenia odpowiedział m.in. na takie pytania jak:

1. Co może leżeć u podłoża zaburzeń ze spektrum autyzmu?

2. Jakie symptomy i zachowania mogą pojawiać się u osób z ZA?

3. Jak Zespół Aspergera może manifestować się w dorosłym życiu?

Prowadzący podzielił się przykładami pracy z grupą terapeutyczną dla osób z diagnozą Zespołu Aspergera. 

Wyjaśnił również na czym, jego zdaniem, polega trudność w pracy z dorosłym pacjentem z ZA.


Szkolenie prowadził mgr Paweł Juras

Pedagog oraz psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończył studia magisterskie o specjalizacji wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną oraz 4-letnie specjalistyczne szkolenie z Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT), akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W klinice PsychoMedic.pl od kilku lat prowadzi terapię grupową w nurcie CBT dla osób dorosłych z Zespołem Aspergera. Wcześniej prowadził również grupy terapeutyczne dla osób dorosłych z zaburzeniami lękowymi. Jest trenerem TZA – współprowadził Treningi Zastępowania Agresji dla nastolatków oraz Treningi Umiejętności Społecznych dla dzieci sześcio- i dziesięcioletnich.

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Dzięki temu szkoleniu pogłębiłam i usystematyzowałam wiedzę o ZA, zwłaszcza o dorosłych z Zespołem Aspergera. Cenne dla mnie były zarówno informacje o diagnozowaniu, jak też ćwiczenia i metody do praktycznego stosowania. Prowadzący wyjaśnił wszystko w sposób zrozumiały, na przykładach z własnej praktyki. Dla mnie – bardzo pomocne szkolenie, układające w głowie!
KATARZYNA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Kompletna i jasna część teoretyczna, świetne ćwiczenia praktyczne do pracy z grupą terapeutyczną dla osób z ZA oraz do pracy indywidualnej. 
Wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczestników.”
KAMILA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Szkolenie ciekawe i pomocne. Konkretne przykłady ćwiczeń do użycia podczas terapii. Wiedza przekazana prostym językiem przez praktykującego psychologa.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Dużo cennej wiedzy merytorycznej.
Prowadzący dobrze przygotowany.
UCZESTNIK SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]