TAJEMNICE I PUŁAPKI PRZESZŁYCH ZRANIEŃ - PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DO PRACY Z PACJENTEM

Certyfikowane szkolenie online


Termin szkolenia: 27 stycznia 2023 r. (piątek) w godz. 18:00 – 21:00


Czy Tobie lub Twojemu Pacjentowi zdarza się:
  • Nader emocjonalnie reagować na niektóre, choćby błahe sytuacje z życia codziennego?
  • Mieć wrażenie, że „coś” przejmuje kontrolę nad emocjami, zachowaniem, postrzeganiem?
  • Czuć, że w umyśle i wspomnieniach jest jakaś nieuświadomiona część?

Są takie zakamarki w psychice, które funkcjonują z dala od świadomego Ja. Zrozumienie mechanizmów, które nami rządzą, jest możliwe poprzez odpowiednio dobrane interwencje terapeutyczne. Zapisz się na nasze mistrzowskie szkolenie, aby móc uczynić świadomym to, co teraz jest nieświadome.

W koncepcjach psychologicznych te „ukryte zakamarki w psychice” nazywamy kompleksami lub odszczepionymi częściami osobowości. Często, nawet w prostych sytuacjach życia codziennego, zostają one uruchomione i przejmują nad człowiekiem kontrolę. To może prowadzić do podejmowania działań, których potem żałujemy, a także narastającej frustracji i niezrozumienia dla samego siebie. Osoba, która rozpoczyna psychoterapię, zazwyczaj nie jest świadoma bardzo wielu mechanizmów, które rządzą jego życiem i relacjami, w które wchodzi. To Twoim – specjalisty – zadaniem jest pomóc jej rozszerzyć własne pole świadomości.


PRAKTYCZNY PROGRAM 
  • Anatomia ludzkich uczuć - co dzieje się z nami w sytuacjach, które odbieramy jako raniące?
  • W jaki sposób kontakt z drugą osobą może stać się sceną dla (często nieświadomych) postaci z wewnętrznego świata? Jak pomóc Pacjentowi w zrozumieniu i kontrolowaniu własnych procesów psychicznych?
  • Jak wzorce kulturowe wpływają na schematy nasze i naszych Pacjentów?
  • Jakie interwencje terapeutyczne mogą być użyteczne w sytuacjach zranienia w pracy z jednostką i z parą?
Szkolenie poprowadzi dr Bogna Szymkiewicz-Kowalska

Szkolenie poprowadzi nasza Mistrzyni – dr Bogna Szymkiewicz-Kowalska: superwizorka oraz psychoterapeutka i trenerka licencjonowana przez Research Society of Process Oriented Psychology w Zurychu. Uczy psychologii zorientowanej na proces oraz prowadzi warsztaty szkoleniowe i rozwojowe w Polsce, Włoszech i wielu innych krajach świata. Jest autorką licznych publikacji, w tym książek „Zranione stany świadomości” i „Dlaczego tak trudno jest odejść?”. Przez ponad 30 lat pracowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. 

Co zyskam, wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.


Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]