CHAD W PRAKTYCE PSYCHOLOGA – DIAGNOZA I TERAPIA

Certyfikowane szkolenie online


Premiera szkolenia miała miejsce 16 października 2021 r.
Z każdym rokiem wzrasta liczba Pacjentów, u których diagnozuje się chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD). Szacuje się, że ta tendencja się utrzyma. 

Jednocześnie wskazuje się na to, że wystąpienie choroby u danej osoby może być uwarunkowane wieloczynnikowo – stać za nią mogą nie tylko predyspozycje biologiczne, ale także np. doświadczenie traumatycznego stresu. Z tego względu bardzo ważną rolę w leczeniu osoby zmagającej się z CHAD może odegrać psychoterapia. Pierwsze badania dowodzą, że nawet u 70% Pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową, którzy korzystają zarówno z psychoterapii, jak i farmakoterapii, efekty leczenia są znacząco lepsze, niż w przypadku tych Pacjentów, którzy pozostają pod opieką samego lekarza psychiatry. Terapia pozwala zrozumieć człowiekowi, co i dlaczego się z nim dzieje, jak radzić sobie w najgorszych chwilach choroby, a także – dlaczego tak ważne jest, aby mimo chwil zwątpienia nie poddawać się i nie rezygnować z leczenia.

Dla kogo?

Serdecznie zapraszamy psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy i wszystkie osoby kształcące się w wyżej wymienionych kierunkach – jednym słowem wszystkich obecnych i przyszłych specjalistów od zdrowia psychicznego.

Uwaga! Webinar zalicza godziny praktyk studenckich, stażu. Godziny mogą się sumować, gdy wybierzesz więcej niż jeden webinar. Podbijamy dziennik praktyk przy 5 (lub więcej) ukończonych szkoleniach. Zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na: [email protected]

Certyfikat ze szkolenia można użyć do przedłużenia certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB. 


OBEJRZYJ ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Praktyczny program szkolenia

1. Dwa bieguny – od depresji do manii: diagnoza psychodynamiczna ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów obronnych, relacji z obiektem, przeniesienia i przeciwprzeniesienia w relacji terapeutycznej.

2. Jak zrozumieć dynamikę dwóch biegunów?

3. Różne obrazy manii – jak mogą przebiegać epizody maniakalne? Czy każdą chwiejność i impulsywność należy utożsamiać z manią?

Prowadząca omówiła także przypadki kliniczne oraz zapisy sesji terapeutycznych.


Szkolenie prowadziła mgr Lidia Karasiewicz

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w modelu psychodynamicznym z elementami podejścia systemowego i analitycznego. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dorosłych i młodzieży, a także par i rodzin. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z diagnozą choroby afektywnej dwubiegunowej. Prowadzi także działalność dydaktyczną, prowadzącą staż psychoterapeutyczny dla studentów i absolwentów psychologii Psycholog Praktyk. Czytaj więcej…

Co zyskam wykupując dostęp do szkolenia?

W cenie zawierają się:

– nagranie 3-godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty otrzymania wiadomości z dostępem do nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW


Wysokiej jakości szkolenie. Do plusów szkolenia zaliczam merytorykę, doświadczenie szkoleniowców, wysoką teoretyczną i praktyczną wiedzę oraz możliwość dostępu do nagrania.
MAGDA
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Szkolenie prowadzone w sposób bardzo ciekawy i dynamiczny. Duża dawka teorii i odpowiednia ilość czasu, dana pomiędzy przełączeniem slajdów, co dawało możliwość sporządzenia notatek. Szkolenie było tak ciekawe, że mam zamiar zapisać się na staż. Dziękuję!
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
„Wspaniałe szkolenie i wiele cennych informacji, które pogłębią moją pracę z pacjentem. Dziękuję!”
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Bardzo dziękuję za szkolenie, super przedstawiony temat. Trochę zmieniło mi spojrzenie na podopieczną.
UCZESTNICZKA SZKOLENIA
Zapoznaj się z materiałami udostępnianymi w wydarzeniu na Facebooku.


Sprawdź inne szkolenia Akademii Terapeuty

Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]