JAK PRACOWAĆ Z PACJENTEM Z TENDENCJĄ DO ZACHOWAŃ TYPU “DROPPING OUT” - DEMONSTRACJA SESJI

Certyfikowane szkolenie online


Specjalisto! Mierzysz się z nieprzestrzeganiem kontraktu przez Pacjentów i/lub sytuacjami “wypadnięć” z terapii? Nie do końca wiesz, z czego to wynika, i chciał(a)byś się nauczyć, jak skutecznie temu zapobiegać? 

Jeśli chcesz:

  • zrozumieć przyczyny odchodzenia Pacjentów z terapii; 
  • nauczyć się w praktyce, jak rozmawiać z Pacjentem na temat nagminnego opuszczania/odwoływania sesji czy nieregularnego przychodzenia na sesje, 
  • dowiedzieć się, co robić w sytuacjach, gdy Pacjent zgłasza wątpliwości i obawy dotyczące terapii, 
  • uzyskać podpowiedzi, o czym pamiętać w kontakcie z Pacjentem, który ma już za sobą kilka nieskutecznych podejść do terapii i jest “zrażony”...

… to zapisz się na wyjątkowe, w 100% praktyczne szkolenie - demonstrację sesji terapeutycznej wraz z omówieniem. To dla Ciebie unikalna okazja, by na własne oczy zobaczyć, jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach w gabinecie, jak zbudować wtedy interwencję i jak przekazać ją Pacjentowi. To nie będzie kolejny przegląd teorii, których nie sposób przełożyć na praktykę! Podejrzysz styl terapeutyczny doświadczonego specjalisty i od niego nauczysz się, jak realnie minimalizować ryzyko wypadnięcia Pacjenta z terapii. Dzięki temu podniesiesz swoją pewność siebie i zyskasz poczucie bezpieczeństwa w gabinecie.

We wszystkich naszych filmach - demonstracjach sesji terapeutycznych występują wyłącznie doświadczeni, dyplomowani psychoterapeuci. Jeden z nich wciela się w rolę Pacjenta, a drugi niczego nie udaje - pracuje dokładnie tak, jak na co dzień w swoim gabinecie. Dzięki temu masz gwarancję, że przebieg sesji jest wiarygodny zarówno po stronie Pacjenta (terapeuta-aktor pomógł już setkom osób i wie, jak zachowują się ludzie doświadczający różnych zaburzeń i kryzysów), jak i terapeuty. Obserwując, jak doświadczony specjalista radzi sobie z wyzwaniami, obniżasz swój lęk przed rozpoczęciem pracy gabinetowej czy pracą z tzw. “trudnym” Pacjentem. 


PRAKTYCZNY PROGRAM 

W trakcie demonstracji poznasz 40-letniego mężczyznę, który cierpi z powodu trudności w relacjach z domownikami i problemów z regulacją złości, destrukcyjnie wpływających zarówno na jego kontakty z bliskimi osobami, jak i relację z samym sobą. Mimo że deklarował, że potrzebuje pomocy, przerywa terapię po kilku sesjach, wraca na nią po czasie, ale nadal pojawia się na wizytach nieregularnie. Tłumaczy swoje nieobecności “brakiem czasu”. 

Taki Pacjent może budzić poczucie dezorientacji, niepewności co do własnych kompetencji, ale także irytację. Tak naprawdę jego zachowanie wynika jednak z lęku i unikania jako formy obrony przed emocjonalnym zaangażowaniem. 

W demonstracji zobaczysz, jak skonceptualizować jego problemy i jak pomóc mu w niezagrażający sposób zidentyfikować ich przyczyny - wykorzystując do tego techniki dialogu motywującego. 


Cz. I - wprowadzenie 

  • Jak rozumieć problem opuszczania sesji przez Pacjenta i co może za nim stać – perspektywa terapeutyczna
  • Najczęstsze przyczyny nieregularnej obecności Pacjenta w terapii i wypadnięć z terapii (tzw. dropping out): 

– opór i unikanie konfrontacji,

– lęk przed bliskością i zależnością,

– ambiwalentna motywacja do zmiany,

– wcześniejsze negatywne doświadczenia w relacji terapeutycznej,

– brak poczucia wpływu na proces.


Cz. II - praktyczna demonstracja sesji 

W trakcie sesji zobaczysz m.in., jak:

– rozpoznawać sygnały ambiwalencji u Pacjenta,

– wykorzystywać techniki wzmacniania motywacji,

– prowadzić rozmowę o przerwach w terapii bez wzmacniania oporu,

– inicjować refleksję nad mechanizmami stojącymi za zachowaniami unikowymi.


Na szkolenie zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności kliniczne i poznać warsztat pracy najlepszych psychoterapeutów. Nasza propozycja jest skierowana zarówno do studentów psychologii i początkujących psychologów/psychoterapeutów, jak i specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem.


W demonstracjach wystąpią:

Agnieszka Korczyńska Burkiewicz: certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, psycholożka, pedagożka. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z Pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe, reakcję na ciężki stres, zaburzenia adaptacyjne i pod postacią somatyczną. Szczególnym obszarem zainteresowania jest praca z osobami doświadczającymi trudności z nadmierną złością i gniewem. 

Piotr Burkiewicz - psychoterapeuta poznawczo behawioralny w trakcie  certyfikacji, psycholog. Prowadzi psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży. Pracuje z Pacjentami cierpiącymi na depresję, zaburzenia osobowości, zaburzenia lękowe, reakcję na ciężki stres, zaburzenia adaptacyjne i pod postacią somatyczną. Szczególnym obszarem jego zainteresowania jest praca z dorosłymi z zaburzeniami koncentracji i uwagi oraz doświadczającymi trudności związanych ze stresem w pracy. 

Co zyskam wykupując bilet na szkolenie online?

W cenie zawierają się:

– udział w szkoleniu online „na żywo” – spotkanie odbywa się w pokoju webinarowym ClickMeeting;

– możliwość obejrzenia nagrania godzinnego szkolenia przez 90 dni od daty premiery/zakupu nagrania;

– imienny certyfikat uczestnictwa – szkolenia organizowane w ramach Akademii Terapeuty PsychoMedic.pl są certyfikowane, a certyfikat otrzymują nie tylko osoby, które biorą udział w szkoleniu „na żywo”, ale również te, które korzystają z nagrania archiwalnego;

– zaproszenie do zamkniętej grupy „Społeczność Akademii Terapeuty” na portalu Facebook.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń TUTAJ

Opinie uczestników

„Świetnie zobaczyć, jak terapeuta reaguje na unikanie i wahania pacjenta – dużo się nauczyłam.”
Zofia N.
„Bardzo realistyczna sesja. Daje konkretne narzędzia do pracy z pacjentami rezygnującymi z terapii.”
Mateusz R.
„Cenna symulacja – pokazuje, jak utrzymać pacjenta w terapii mimo jego oporu.”
Anna K.

Sprawdź inne szkolenia PsychoMedicEDU

"Pierwsze spotkanie z parą - zalecenia dla specjalistów i rozwiązania dla najczęstszych dylematów" dr Bartosz Zalewski "Diagnoza różnicowa u dzieci: ASD, zaburzenia więzi, nieprawidłowo kształtująca się osobowość" mgr Martyna Czopowicz "Relacja terapeutyczna jako dźwignia zmiany w psychoterapii i pomocy psychologicznej" mgr Katarzyna Krasuska-Turzyniecka "Pierwsze spotkanie z Pacjentem - jak dobrze przeprowadzić konsultację?" mgr Lidia Karasiewicz "Farmakoterapia a proces psychoterapeutyczny" dr Piotr Markowski "Tajemnice i pułapki przeszłych zranień - praktyczne wskazówki do pracy z Pacjentem" dr Bogna Szymkiewicz-Kowalska "Stając się psychoterapeutą - kurs dla każdego wkraczającego na terapeutyczny szlak" mgr Lidia Karasiewicz ”Terapia schematu w pracy z Pacjentami przeżywającymi trudności w relacjach” mgr Przemysław Mućko ”Poradnictwo psychologiczne dla dzieci i młodzieży – kurs dla początkujących psychologów i studentów” mgr Martyna Czopowicz „Diagnoza i terapia dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi” mgr Martyna Czopowicz „Diagnoza psychologiczna w kierunku autyzmu u dorosłych” mgr Agata Kowalska „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… – pieniądze i ich znaczenie w relacji terapeutycznej” mgr Alicja Kubiak „Wzbogać swój warsztat o techniki EMDR – prezentacja metody na przypadkach” dr n. społ. Maria Matynia „Techniki terapii psychodynamicznej w leczeniu zaburzeń odżywiania” mgr Dorota Kozak „Borderline: wyzwania w pracy z Pacjentem z pogranicza” dr hab. n. med. Anna Mosiołek
Masz pytania? 

W razie trudności w dokonaniu płatności, pytań lub wątpliwości prosimy o wiadomość na adres e-mail: [email protected]